TotalBike.rs prevara

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

TotalBike.rs prevara

Post by Gruja »

Dragi kolege freebikeri,
moram da vam se požalim i da vas upozorim na način poslovanja firme pomenute u naslovu. Malo je duži tekst, ali ako planirate da kupujete preko njihovog sajta ipak pročitajte.
Već mesec dana i više se spremam polako za put na more biciklom. Sve je išlo nekim opuštenim tokom i mnoge stvari su odavno bile spremne kako ne bi žurio pred sam polazak.
U tom smislu sam pre dve-tri nedelje naručio dva paktregera i jedan brzinomer preko sajta totalbike.rs. Na sajtu piše da će ukoliko robe nemaju, kontaktirati naručioca da dogovore šta raditi u tom slučaju.
Nekoliko dana nakon narudžbine, meni stiže jedan paktreger... rekoh ok, nemaju na lageru, možda će me kontaktirati za ostalo.
Pošto sam bio u neverovatnoj gužvi tih dana, samo sam pogledao da li je to taj paktreger koji sam hteo i ostavio sam ga na stranu da ga montiram za vikend.
Dan kasnije mi stiže mail iz totalbike-a u kome pitaju da li sam naručio neke točkove, nisu ih imali, a sada ih imaju pa da mi pošalju!!! Brže bolje odgovorih da nisam i zamolio sam ih da ih ne šalju ni slučajno, a usput pitah za ostale delove koje sam naručio. Odgovora nije bilo!
Dođe vikend, krenem da montiram paktreger, kad odjednom, nešto ne valja, ne kontam šta da radim sa jednim delom, kako se montira.
Zagledam pažljivije i imam šta da vidim:

Image

Šraf polomljen i deo ostao u rupi... ne može se izvući, vidi se i trag koji je ostavila šajbna.
Pogledam još malo pažljivije i vidim:

Image

Mali tragovi na paktregeru od montiranja. Pogledavši po šrafovima, našao sam i taj polomljen šraf, vidi se na gornjoj slici.

Očigledno je bilo da je ovo neko već montirao i zeznuo stvar i sada pokušava da mi svesno podvali oštećenu robu.
Hajde da je bio samo šraf polomljen a rupa slobodna pa ne bi bio nikakav problem, šraf se nađe.
Ali šta da radim sa ovim delom koji je neupotrebljiv i zbog toga ne mogu da montiram paktreger!!??
Sad, znam ja da može da se slomljeni šraf buši tankom burgijom, ali tu imam čelični šraf i deo od aluminijuma i to sve sitno... rizično je, a i zašto bi ja to morao da radim kada sam naručio NOV paktreger?
Lepo ja napišem njima mail u kome izrazim svoje nezadovoljstvo, ali i spremnost da sačekam da se situacija ispravi. Tj. da mi zamene ovaj paktreger ili da mi vrate novac, a ja neću taj peh nikome pominjati, u suprotnom... pa evo šta u suprotnom... pišem ovde o tome, a pisaću i na drugim mestima!
Oni se jave u roku od pola sata i izvinjavaju se, kažu da će mi poslati dva paktregera o njihovom trošku za transport (to sam ja zahtevao), ali brzinomer nemaju koji želim. Nebitno, paktregeri su mi esencijalna potreba za putovanje a ne brzinomer, a to im i napomenem, kao i da mi je već jako hitno.
Čekam nedelju dana i nema pošiljke, nema nikoga da se javi... opet pošaljem mail i oni kao 'pa evo upravo smo pogledali i nemamo na lageru'... dakle, da nisam poslao taj novi mail, oni ne bi ni pogledali, divno!
Ja im predložim da pogledaju po maloprodajama i da mi iz njih pošalju. Ubrzo mi odgovaraju da su našli i da mi šalju dva paktregera, i da oni plaćaju poštarinu. Ja ih pitam kako da im vratim ovaj oštećeni paktreger, a oni kažu da im se ne isplati da plaćaju poštarinu i da će ga pisati kao rashod, a ja da ga zadržim za delove. Jako ljubazno od njih, i ja se iskreno zahvaljujem na tom gestu.
Za par dana stiže pošiljka, ja sam srećan, konačno ću spremiti bicikle, kad ono stiže samo jedan paktreger i naravno, ja plaćam poštarinu!? :shock:
Šta ću, uzmem ja to, platim, treba mi, već je frka sa vremenom, ali imam samo jedan ispravan paktreger, a platio sam dva. I odlučim da ostvarim svoju pretnju njima... da svim biciklistima ukažem na to kako oni tretiraju kupce, kao budale i glupe!
Pazite se kada naručujete sa TotalBike.rs drugovi, neozbiljna i nesigurna je to firma!!

P.S. @admin i moderatori
Nadam se da ovakav post nije u suprotnosti sa pravilima foruma, a verujem da je od koristi kako se ne bi još neko opekao kao ja. Ukoliko post nije po pravilima, ja ću ga izmeniti, samo mi recite šta to nije u redu.
vradojicic
Posts: 1
Joined: 19 Mar 2012, 17:57

Re: TotalBike.rs prevara

Post by vradojicic »

EEE, druze, bio bih srecniji da sam ovo procitao pre narucivanja!!!:)

Imao sam slican slucaj, nije toliko ozbiljno kao tvoje ali na slicnu foru.
Narucim ja srednji pogon Truvativ E-400, 44-32-22 zupca, 175mm, crni.
Sve izlozeno na sajtu i sve to prodje glatko.
Sutradan me zove operator iz Totalbike-a, kaze nemamo ovaj pogon na stanju, hocete li X-flow? Ja kazem da, sve je to slicna klasa. Pri tom napomenem da hocu crni i da hocu 44-32-22.
sve u redu.
Prodje 6 dana tokom kojih sam pokusavao da saznam kada ce poslati, medjutim oni se na telefon ne javljaju, na e-mail ne odgovaraju.
6. dan odgovore na mail, kazu poslato, stize sutra. OK, ja srecan.
Stigne srednji pogon, primim posiljku, pogledam i vidim prvo da je crno sivi, kurble sive, ali to i nije frka, lepo izgleda.
Medjutim, ono sto nisam video odmah, vec pri montazi je da su oni meni poslali umesto 44-32-22 pogon 48-38-28.
Stvar nije strasna, pomeren i prestelovan prednji menjac, promenjen lanac i sad je to ok, ali me iznervirala neprofesionalnost. Bar 3 puta sam napomenuo da mi treba 44-32-22 i da hocu crni!!!
JA im posaljem mail, oni istu pricu kao tebi, ja izvinite, poslacemo vam lanac o nasem trosku, dozvolite bar to... Videcemo sta ce biti od toga ali ja sam lanac vec zamenio. Srednji pogon me izasao duplo skuplje...

Preporucujem ostalima, da dobro pogledaju stvar pri prijemu, ako nije to sto su trazili da ne placaju i da ne primaju posiljku...
Grujic
Freebiker
Posts: 190
Joined: 23 Feb 2009, 21:40

Re: TotalBike.rs prevara

Post by Grujic »

Kako nije strasno, sa tim pogonom to vise nije isti bajk. Ako si pre toga vozio MTB sad vozis treking. Ja bi im pogon odmah vratio pa nek menjaju ili vracaju pare.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: TotalBike.rs prevara

Post by IRalic »

Ako vozis rekreativno po gradu i ravnom nije strasno, ali nikako ne mogu da zamislim da penjem neku cuku sa 'bakicom" od 28 umesto 22.

Ne razumem cemu onda sluzi ta tzn. web prodavnica, ako stanje u njoj nije sinhronizovano sa realnim stanjem magacina.
Nek stave onda lepo obicnu stranicu, i kazu znate imamo svega, ali zovite pre nego porucite. ili jos bolje dodjite licno
kako vam ne bi poslali nesto slicno, ali ipak ne to sto smo telefonom dogovorili.

Prevara je mozda malo teska rec, ali ekstremno neozbiljno poslovanje je svakako na mestu kao opis toga sto vam se desilo.
Ja ne bih tako lako prastao, nego bih iako sam posiljku primio, sve dokumentovao i odmah vratio sledecim paketom,
naravno sve o trosku prodavca, i da mi posalju ponovo to sto sam trazio, ako nemaju onda kes nazad, a sledeci put cu da razmislim gde cu da kupujem.


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Milan Host
Posts: 1
Joined: 02 Mar 2015, 08:27

Re: TotalBike.rs prevara

Post by Milan Host »

Povodom vasih izlaganja o prevari totalbike prodajnog centra nazalost su istinite.Dali su svi prevaranti ili ili je pojedinac upitanju treba da se ispita.
Jedan slican neugodan dozivljaj mi se desio od njih dali namerno ili ne to zaista neznam niti imam odgovor.Narucio sam takodje delove za biciklo sve je na prvi pogled kako treba.Ja narucim i onda mi stigne bexom.Narucio sam nekih 9 delova i da bude vece zlo ja nisam bio kuci te mi supruga preuze paket jer sam bio na poslu.Niko ga nije otvarao dok nisam dosao sa posla.Kad sam dosao ,krenuo sam odmah da ga raspakujem neznajuci sta me ceka.Govorio sam u sebi to je to. Konacno cu da sredim biciklo.Ali kad sam ga otvorio pogledao sam racun i polako pregledao.Sve je bilo tu sem Srednjeg pogona MTB Crni 22/32/42T JK3644 0.8 koji me kostao 790 din.Pogledao zacudjeno oko sebe da nije negde postojao drugi paket.Tog momenta sam se latio telefona i odmah nazvao doticne iz totalbike.Tri puta sam ih nazvao i konacno cetvrti put su mi se javili.Javio mi se ljubazan gospodin iz doticne firme sa izvinjenjem. Odmah sam prijavio propust koji sam nazalost ja doziveo od strane total bike-a.Delovao mi je zacudjeno kad sam mu rekao i naravno obecao mi je da ce proveriti' ... ali naravno podsecali su me na politicare ...sta ga kosta da obeca..
Rekao je da ce mi javiti ali po obicaju njihovom ,,,NISTA,,.Proslo je evo i cela nedelja i nemam odgovor.Pokusao sam da ih ponovo nazovem ali se nejavljaju jer imaju indifikator poziva pa nece da se jave. Kako to da shvatim nego da sam prevaren.Ko zna po koji na redu sam nasankan. I u to sam se uverio citajuci ovaj forum.Svi VI ako ste prevareni molim vas da se skupimo i prijavimo trzisnoj inspekciji o svim prevarama koje su pocinili.
Moja meil adresa je milanhost1@gmail.com kontaktirajte me. :D :oops:
Post Reply