Bianchi utisci

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
nameless.developer
Posts: 101
Joined: 22 Aug 2005, 19:06
Location: Duketown
Contact:

Bianchi utisci

Post by nameless.developer »

Данас сам имао прилику да возим бицикл сличан овоме:

Image

Кажем сличан, али не могу да кажем која опрема је тачно била на том бициклу пошто нисам вешт са серијама опреме за тркачке бициклове и специјалке*, па нисам запамтио. Могу само да кажем да је бицикл прављен за профи употребу (Le Tour de France), и да је невероватно лаган (у соби имам једноручни тег од 6 кг који је, чини се, тежи од те бицикле)!

Утисци вожње су феноменални! Сем ситнице што нисам знао како да мењам брзине уз помоћ тзв. шамараљки, па сам испао мало глуп. Али добро, младост - глупост :roll:


*Молим помоћ око дефинисања и дискриминације (ако постоји) појмова "тркачки бицикл" и "специјалка". Јесу ли то синоними или нису и које су евентуалне разлике?
Image
User avatar
Serb
Posts: 107
Joined: 03 Feb 2005, 08:20
Location: On the top of the mountain

Re: Bianchi utisci

Post by Serb »

nameless.developer wrote:...
*Молим помоћ око дефинисања и дискриминације (ако постоји) појмова "тркачки бицикл" и "специјалка". Јесу ли то синоними или нису и које су евентуалне разлике?
Postoji. Trkachkom biciklom se smatra drumashica i pistashica a specialkom samo ova druga. Pistashica je bicikla za indoor nema kochnice i nema menjache, trakom ti vezhu nogu za pedalu. Ima trka sad u Aprilu na EUROSPORT-u pa odgledaj.
Image

You mess with a rest now the best will make a mess.
User avatar
nameless.developer
Posts: 101
Joined: 22 Aug 2005, 19:06
Location: Duketown
Contact:

Post by nameless.developer »

Хвала велико што си ми појаснио! Значи ја сам возио тркачки бицикл из Bianchi расне ергеле.



ПС
Што не пробаш да користиш "наша" слова уместо комбинација СХ, ЦХ... Делује много читкије и питкије...
Image
Post Reply