Pitanje za sve one koji misle da znaju odgovor na ZASTO?

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
Svarog
Posts: 2
Joined: 09 Jun 2006, 19:29
Location: Nis

Pitanje za sve one koji misle da znaju odgovor na ZASTO?

Post by Svarog »

Lele! javascript:emoticon(':D')
Very Happy

Dobar vam trenutak citana dobri ljudi.
Veliki pozdrav iz Nis(ovde sledi nepostojece A koje je izostavljeno iz razloga nepoznavanja tog padeza, shodno mestu rodjenja).

Neznam kako se zovu ili nazivaju ljudi, koji vole vise od svega da okrecu i okrecu i okrecu i okrecu ... svoje pedale, natapajuci svoju odecu znojem, izazivajuci kod sebe iznova bol u misicima, ostavljajuci kilometre i predele iza sebe, ne namenski i bez ikakvog cilja, cesto osudjivan od ljudi i sagovornika koji ga ne razumeju, a da oni u svemu tome samo uziva i dobro se zabavljaju. Ako neko zna neka mi kaze, kako bih imao ime da se predstavim vama istima, a da ne upotrebim pogresni naziv.

Imam jedno pitanje za sve one koji voze duge staze.
Kako naj bolje objasniti nekome ko nikada nije vozio duze od 5-10km cinjenicu da ste danas presli 100-tinak km. i uzivali u tome, a da pritom niste nigde morali da odete.
Koji motiv, ili sta vas nagoni na to?
Pitam vas mozda je neko iskusniji, ja imam vise tumacenja tog motiva, ali da cujem prvo vas.javascript:emoticon(':?:')
Question
Pozdrav sa pogledom u bezdan!
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

A zašto objašnjavati?
Ako neko to ne oseća, ne znam kakvim bi mu objašnjenjem probudili to u njemu...

Ipak čovek treba da poseduje određen nivo adrenalina da bi to shvatio 8)

L.A.
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

A zašto objašnjavati?
Ako neko to ne oseća, ne znam kakvim bi mu objašnjenjem probudili to u njemu...
Nemoj tako. Ja sam pre 10-15 godina bio siguran da neutreniran čovek NE MOŽE da pređe 100 km po ravnom za dan. Jednom sam čuo da neki momak hoće da odvoza od Šapca do Beograda (80 prilično ravnih km) i samo sam konstatovao da to nije moguće. Kad sam jednom drugom prilikom trebao da pređem 30 (ravnih, naravno) kilometara u cugu, dobro sam pazio da posle 15ak napravim lepu pauzu.
A onda je neke 98e godine moj drugar JocaX doneo u Bogatić fantastičnu priču o ekipi sa kojom se druži na Sezamu i sa kojom (ili sam) pedalira i trocifrene kilometraže, pa još usput popne i poneko brdo. Isplanirali smo neku vožnjicu zajedno i rešio sam da napravim tih 60ak kilometara pa makar se srušio usput. Odvozali smo 94, uz 6 tura piva. :idea: . Posle toga više ništa nije bilo kao pre, ali trebao mi je neko da mi objasni neke stvari o kojima čovek nema predstavu dok ne isproba.
Kako naj bolje objasniti nekome ko nikada nije vozio duze od 5-10km cinjenicu da ste danas presli 100-tinak km. i uzivali u tome, a da pritom niste nigde morali da odete.
Ovako : ako taj neko ima običaj da ponekad prepešači 4-5 kilometara u cugu po gradu i smatra to za normalnu stvar, povedi ga u turu pa će i sam ukapirati; a ako se taj neko grozi obične šetnje (što je slučaj kod većine ljudi), za njega onda ionako nema nade i nemoj trošiti živce na njega.
User avatar
nameless.developer
Posts: 101
Joined: 22 Aug 2005, 19:06
Location: Duketown
Contact:

Re: Pitanje za sve one koji misle da znaju odgovor na ZASTO?

Post by nameless.developer »

Svarog wrote: ... ja imam vise tumacenja tog motiva, ali da cujem prvo vas.
Изгарамо од нестрпљења да чујемо :P
Image
Post Reply