Uspomene sa skrkavanja

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

Uf, možda grešim, ali čini mi se da su neka od ovih skrkavanja, koja mi baš uteraše strah u kosti, više za rubrike tipa Hardbiking, Extremebiking, eventualno Ultimatebiking ili još bolje Bikefighting! :shock: . Moje prve asocijacije na freeeebiking bile su opuštanje i uživancija, lagana turistička vožnja kroz prirodu, svež vazduh, ptičice ..... 8) mada posle ovih iskustava nisam baš siguran u to.

Šalu na stranu, takmičarska vožnja nažalost podrazumeva i padove. Rekreativna vožnja, međutim, trebala bi da bude mnogo bezbednija. Mislim da je neophodno i nije teško u vožnji obratiti pažnju na druge vozače i pešake, proceniti njihovo kretanje kad god je to moguće i na vreme reagovati. Nije loše imati i malo ogledalo za vožnju po gradskim stazama.

Nevertheless, brz i uspešan oporavak svim skrkanim biciklistima zajedno sa kolateralnim pešacima!
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Post by milke »

Evo, baš mi se pre nekih 6 dana deisilo da sam morao da pretičem nekog momka na bajsu, i taman se moj prednji poravnja sa njegovim zadnjim točkom, kad on iznenada odluči da promeni stranu kojom vozi !? Bez ikakvog gledanja, samo iznenada skrenu na drugu stranu...
Srećom da sam ga obilazio sa većim odstojanjem, pa nismo skroz pali već smo se nekako zaustavili pored trotoara... Dobio je žešći udarac rogom u kuk, ali je odmah shvatio da je on pogrešio, izvinio se (nekoliko puta) i nastavio dalje. neko će vreme da pazi :)
A oni što naprave sranje i onda se još i bune i svađaju, bilo da su pešaci ili vozači, najviše me nerviraju. A njih kao za inat ima najviše. Ti nikad neće naučiti na svojim greškama :roll:
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Eh da ..


A vidite ovo.

Image



Ovo mi je treci put da mi zupcanici pogona pomiluju listove ..

I naravno uvek u nekoj glupoj situaciji,
kada promasim pedalu ili nesto tako .. naravno ne u voznji,
neog kod kretanja,stajanja i ko zna ..

Prosli put sam imao brazdu duboku jedno pola centimetra ..

Ne moze slika bas da docara,ali eto ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

2 Горан

"if u re not falling, u re not trying hard enough"
"'%&%&$ бициклисту који није оставио 2м коже на (унети име подлоге у зависности од стила вожње)

2 Серијски

Мени се увек извине, мора да има везе са 90 кила стрвинетине на бициклу :)
Мада бих више волео да повремено гледају има ли бициклиста на бициклистичкој стази...
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

IRalic wrote:Eh da ..

Ovo mi je treci put da mi zupcanici pogona pomiluju listove ..
?! Како бре тако, један тамо, други 'вамо? Баш те светски исцепало :shock:
thunderchase
Posts: 11
Joined: 28 Mar 2005, 12:33
Location: kraj reke

Post by thunderchase »

@serijski: E, za to služe retrovizori :) .

@IRalic: Čoveče, al' si se ti pocepao :oops: ...
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

thunderchase wrote:@serijski: E, za to služe retrovizori :) .
Ретровизори су изузетно корисни оном ко долази отпозади. Чим видиш ретровизор на бајку, 95% је шансе да возач нема представу чему то служи, или верује да је у питању амајлија за спречавање судара.

Неки дан скрете момак у мене, без најаве, из десне траке пун леви.
Још се 20м пре судара осврнуо и видео да сам иза њега и да сам бржи.
Инерција је надвладала, ја сам мало заврдао и наставио даље. Иза мене су се чули звуци просипања и шкргутања метала по асфалту. Надам се да се није сломио и да је нешто научио...
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

mixitron wrote:2 Горан

"if u re not falling, u re not trying hard enough"
"'%&%&$ бициклисту који није оставио 2м коже на (унети име подлоге у зависности од стила вожње)
Hm, hm... :roll: nisam baš siguran šta ti znači ono %&%&$ ali ću da dodam: If you continue trying and falling too hard, $%&%@(`&$ se načisto!

Btw, ja imam retrovizor, koristim ga i imam predstavu čemu on služi pa se prema tvojoj definiciji ubrajam u grupu 5% :wink:
luci
Posts: 43
Joined: 01 Aug 2006, 01:00

Post by luci »

imao sam svega dva novija pada i to oba pre vise godina i jednom mi je menjac preskocio dok sam ja stojeci vozio tako da mi je noga sletela sa pedale.. rezultat udarotine i ogrebotine na svim ekstremitetima i glavi gde mi se i dan danas vidi oziljak

drugi put sam prebrzo usao u krivinu dok sam verglao pa sam zakacio pedalom asvalt i podigao zadnji tocak koji mi je nezadrzivo pobegao ali sam samo oceso nogu i upropastio garderobu.....

inace nisam siguran da je ono if u r not falling u r not trying tacno je ja ako ne cujem da mi gume malo proklize u krivini kao da nisam skrenuo pa opet da kucnem u drvo ne padam cesto
luci
Posts: 43
Joined: 01 Aug 2006, 01:00

Post by luci »

ala sam ja danas poljubio, na kamencice sa biciklom na koju nisam navikao oderosam koleno dobro u bradu malo al najvise boli ponos
Post Reply