Uspomene sa skrkavanja

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Uspomene sa skrkavanja

Post by mixitron »

Kakvim sve ožiljcima možete da se pohvalite pred devojkama kad ste na plaži?

Ja: sharkbite u desnom listu (2 zuba) i upravo /na Avali/ stečena ubivotina na levom ramenu, površine dlana, od skoro uspelog izbegavanja drveta.
+kojekakve odavno zarasle izgrebotine sa kojekakvih padova.
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

Uf, ja sam ti očajan na tu temu. Sad gledam, više mi se ne primećuje ni ona nekadašnja rupčaga na levom ramenu, nastala onomad kad mi je posle jedno po sata vožnje po mraku dojadilo da buljim u svetlo od Jocinog ketaja (vozili smo napar, što kažu u našem kraju), pa sam trepnuo par metara pred jednim kraterom na asfaltu (a po njima su mačvanski drumovi nadaleko poznati) pri nekih 25-30 na sat.
Priznajem, jači si. Al imam i ja ovih dana neke poderotine sa pešačkog downhilla sa Rtnja (leva nadlaktica, desno koleno), a fasovo sam i krpelja na prilično skrovitom mestu.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Jovanovic wrote: Priznajem, jači si. Al imam i ja ovih dana neke poderotine sa pešačkog downhilla sa Rtnja (leva nadlaktica, desno koleno), a fasovo sam i krpelja na prilično skrovitom mestu.
;))) gde si se to skrkao pešaka? A krpelja ko nije fasovao, taj nije ni bio u šumi.
E sad, meni još nije uspeo da se sakrije tako... temeljno ;)

(u međuvremenu, od ramena je ostala samo malecka ogrebotina i hematomčić ispod, za koji dan će nestati sve, ništa uspomena)

Ajde ostali, nije valjda da nko ne pada?
Veljko_B
Posts: 11
Joined: 25 May 2005, 11:20

Post by Veljko_B »

Ne, mi znamo da vozimo :P :D

Salu na stranu imao sam i ja nekoliko padova ali nista pogibeljno, uglavnom ogrebotine (proklizavanje tockova na rizlu). To valjda dolazi sa kilometrima, sto vise vozis, to je veca sansa da padnes :wink:
thunderchase
Posts: 11
Joined: 28 Mar 2005, 12:33
Location: kraj reke

Post by thunderchase »

Pre par godina sam vozo neki raspali MTB i išao sam lokalnom uzbrdicom po mraku. To je neki kraj gde nema ni ulične rasvete i dušu dalo da se pogine. Kako su menjači bili u autu, morao sam "stojeći" da pedalam kako bih se uspeo gore, a ima jedno 250-300 metara. Nije posebno oštra uzbrdica, al' je ima :) . Valjda što sam ja pedalao kao lud, ili zbog činjenice da je jedino lanac (do tad) iole valjao na tom bajku, odjednom je pukao, dok sam ja bio uspravljen i meni je noga samo propala dole. Usledio je takav udarac zubima po volanu da sam odmah video sve zvezdice! Nastavio sam da padam i totalno se skrljao na putu, biciklo preko mene. Naiđoše neka kola i samo me zaobiđoše :) . Ja sa dižem, a ono samo curi iz usta, kao u američkim filmovima sa Čak Norisom :D ! Ja kao da opipam stanje - klimaju se gornja tri, mene prođe jeza, rek'o na šta ću ličiti, jebte :) ! Ništa, sednem ja na bajk i produžim dalje, inače sam išao do druga čiji je komšija zubar i on čovek reče samo da stavljam kamilicu, to će da zaraste. Srećom tako i bi, al' mogao sam da se unakazim žešće :) ...
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Jbt :shock: imao si sreće! Jedan moj ajtos ex drumski trkač je na svojoj poslednjoj trci iščupao volan u sprintu... kako reče, vidim gde mi ruke zajedno s volanom preleću preko glave - i sledeća stvar je da pokušavam da skinem kacigu a oni u ambulantnim mi ne daju ;)))

Inače, imao sam i ja jedno sramotno prosipanje po rizli, vraćam se sa Ade sa ortakom početnikom, i kod one šljunkarice krenem slalom ('vidi šta umem' kretenizam)... i u jednom trenu prednji točak ode malo više u stranu, i šmirglllllll 10 metara. Naravno, baš to veče nisam poneo rukavice. :)
Ona krasta na kolenu koju se možda videli na fotopicu je uspomena na to. Ožiljak se još uvek pomalo crveni.
User avatar
xbajker
Posts: 33
Joined: 16 May 2006, 13:24
Location: Niš (centar Srbije)

Post by xbajker »

Momci to nije ništa. U šestom razredu sam pao sa ponike i razneo koleno. Od tad sam imao dve operacije čišćenja hrskavice, a sad se borim da ne odem i na treću.Tako da na ogrebotine i poderotine i ne obraćam pažnju. Paradoks je da ni je kao rehabilitacija preporučen biciklizam, doduše doktor nije reko koja vrsta pa ja nastavio po brdskom. Na moje pitalje koliko smem da vozim on je reko: " Ja ne mogu da te teram do pirota ako ne možeš" na šta sam ja ushićeno reko: "MOOGUU MOOGUU". Ne bih opisivao njegovu facu u tom trenutku. U svakom slučaju trudite se da ne padate i ne reskirajte previše, a i kad dođe do pada trudite se da ga iskontrolišete da prođe sa što manje povreda. Iz ove priče kao i iz thunderchase-a je naravučenije ne vozite krševe može da se strada.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

A da li je onda bolje voziti bicikle pravljene po modelu pirotskog opanka (ti će padneš iz avion, sav će se razbiješ a njemu ništa)?
Znaš ono, samopouzdanje zbog dobrog bajka, pa se onda slomiš u kamenjaru ;)
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Post by milke »

hehehe, imam ja više sramnih i bolnih iskustava :) Ali jedno je prilično sveže ...

Prošlog 11. septembra, vraćam se ja iz Vikendice sa Goča, slavili smo nešto, pili špricere etc, i vraćam se ja i odlučim da štopujem vreme do kuće... I nakon nekih 7-8 minuta čujem neku lomljavinu, i sve se zamrači... Kad se rasvetlilo, sedeo sam na asvaltu, sav poderan, noge i bajs su mi bili isprepletani, a ranac 5 metara dalje... Osvrnem se da vidim šta se desilo, i pored sebe vidim parkiran šleper! Osamnestotočkaš!! I ja ga nisam ni video, a put je bio potpuno prav sigurno 500 metara pre njega !!!
Anyway, podigao sam se, prikupio delove koji su se odvojili od skladne celine mog butik-bajka (samo rogovi i svetla, za divno čudo), seo na bajk i polako u bolovima odjezdio kući.
Kući sam sumirao rezultate :
- polomljena ključna kost (zbog čega sam ceo sept. i okt. proveo u zavojima)
- posekotina na glavi
- poderane šake, kolena, rame, laktovi ...
- i možda najgore, polomljen nov Sony digitalac !

Od tad, kad pijančimo u vikendici, idem obavezno kolima (imamo designated drajvera koji ne pije, normalno)...

Peace
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Film godine: Grad anđela, ili, zašto ne trkački ;)
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

[quote];))) gde si se to skrkao pešaka? [/quote]

Kažem ti, žurio sam niz Rtanj onom severoistočnom stranom da me ne uvati mrak. Strmina je žešća, ima dosta kamenja, a ja sam već bio dosta umoran pa mi se dešavalo da bukvalno nemam snage u nozi za doskok. Jednom sam prešao nogom preko kamena ali bukvalno nisam imao osećaj kad smem da spustim nogu pa sam odrao donju stranu butine na taj kamen. Od umora i žurbe ume žešće da oslabi motorika.

[quote]A krpelja ko nije fasovao, taj nije ni bio u šumi.
E sad, meni još nije uspeo da se sakrije tako... temeljno ;) [/quote]

Nemam pojma ni kako je uspeo kod mene tako da se zavuče, nisam majke mi radio ništa bezobrazno na livadi. Nisam se usudio sam da ga skidam - baš zbog nezgodnog lokaliteta - pa su me odrali u zemunskoj bolnici (pošto nisam osiguran - nešto oko 900 dindži), a medicinski brat mi ga je samo na brzaka odšrafio pincetom, nije se potrudio ni da ga napije. To sam umeo i ja da uradim.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Jovanovic wrote:dindži), a medicinski brat mi ga je samo na brzaka odšrafio pincetom, nije se potrudio ni da ga napije. To sam umeo i ja da uradim.
E, tu bi se pakleno zeznuo. NIKAD ne napijaj(te) krpelja! Ispovraća se u vas pre nego što otpusti, i ako je prenosio ... šta je prenosio, eto bede. Uvek odšrafiti, može i noktima ilii čim bilo, samo suprotno od kazaljki i kraj.

Srećom, imam 0 iskustva sa krpeljima ukopanim u mene, ali ogormno iskustvo sa krpeljima ukopanim u psa :)
User avatar
arsenique
Posts: 20
Joined: 17 Jul 2006, 11:22
Location: Novi Sad
Contact:

Post by arsenique »

Upravo danas sam ODNEO pešaka koji je nemarno istrčao na biciklističku stazu. Nisam stigao da odreagujem i da zakočim na vreme tako da je glupan završio sa razbijenom glavom i modricom na rebrima izazvanom rogom (pretty nasty). Dobro je još i prošao jer kako je počeo da me psuje što JA (?!) ne gledam gde idem, mogao je još onako povređen i unezveren i batina dobiti. :evil:

Definitivno nema smisla voziti po gradu.
User avatar
nameless.developer
Posts: 101
Joined: 22 Aug 2005, 19:06
Location: Duketown
Contact:

Post by nameless.developer »

Арсениче, ниси једини - пре пар дана је мој добар друг купио у Новом Саду бицикл, и хоп - да га проба одмах на бици стази... Ево га сад са скроз одераном руком од длана до рамена, а баки која је к'о са крушке ишетала на бици стазу није ништа.

Мислите о томе :roll:
Image
User avatar
arsenique
Posts: 20
Joined: 17 Jul 2006, 11:22
Location: Novi Sad
Contact:

Post by arsenique »

Još sam ja dobro i prošao onda...

Al što se tiče bakuta... ma to je bre NESALOMIVO! Znači ti ćeš i vrat i kičmu polomiti ako naletiš na bakutanera a ona neće imati ni zanokticu zacepljenu. Fascinantno!
Post Reply