Bajs na voz...?

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Bajs na voz...?

Post by Dejv »

Policija i carina meni nije pravila probleme na putu do Rusije.

Domacin voza je zezao malo - i zamalo da izvisimo voznju - al smo uspeli - i morali smo da platimo dodatni teret. Kroz Srbiju mozda nesto malo - i naravno otkucao nas je Rusima - i tamo smo morali da platimo dodatno. (A bicikle zapakovali u kutije - al je izvalio - i cak je pogledao sta je u kutiji...)
(Isli smo spavajucim kolima)
U povratku je bila slicna prica - s tim sto smo u Rusiji jos na stanici kupili za prekomerni prtljag karte - tako da je on imao manje prostora za vrdanje. Bio je u fazonu - u kupeu ima tri kreveta, vas je dvojica. Gde cete sa biciklima i silnim torbama ako dobijete i treceg? I rekao ja lepo - stavicu ga na moj krevet ako nigde drugde - i tu me pitao sta cu ja - na sta je dobio lep odgovor da cu ja da se snadjem van kupea ; )

Sto se tice generalno prolaska carina - ja za sve sto mi iole znaci kada prelazim granicu nosim racun i ostale papire za tu robu. (papire za bicikl imas zar ne?)
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Bajs na voz...?

Post by IRalic »

Serijski wrote:Pre nekoliko dana sam išao u mkd ekspresnim vozom, i u nišu se ukrcala grupica roma sa ogromnim torbama koje su stajale u hodniku, a jedan je vezao stari Rogov bajs u prolaz između vagona. Ali su išli samo do vranja...


Ja sam bas isao tom trasom, ali u suprotnom smeru, znaci od Skopja do Bg-a.

Dakle standardna prica, bajs privezan nazad na vratima zadnjeg vagona,volan okrenut da ne smeta.
Ja u prvom kupeu,sa bisagama i ostalim. Inace to je bilo u leto 2004

Do Nisa niko za bajs nije ni pitao, a posle je usao novi kondukter koji je pitao ;)
te sam platio ono standardno, za prekomerni prtljag, i tako vise puta, po nekakvim "rejonima"
Prvo to od Nisa do negde tamo u sredini, a onda odatle drugi kondukter,i nova naplata prtljaga za taj deo zeleznice.
Nisu pravili nikakvo pitanje ni problem, samo su trazili da platim i to je to.

Inace kada sam kupovao kartu u Skopju, zatrazim od gospodje kartu do Beograda, a ona mi kaze "esi siguran ? a zasto nekupis samo do granice,pa onda posle kod sprpskog konduketra,tako je jeftinije" !! :)
I tako ja poslusah savet ;)
FROYM kondukter je bio samo jedan,pogledao kartu i ponistio,za bajs nije ni pitao.
Nas kondukter je usao na prvoj stanici nasoj, a tu je i carina/pasos kontrola ako se dobro secam.
Taj me takodje nije ni pitao za bajs, samo prodao kartu do Bg-a

Inace cesto sam prelazio granice sa bajsom i puno prtljaga, ili peske a sa ogromnim transportnim rancem,
i nikad niko nije nista trazio ni da pogleda unutra, a kamoli da me pita odakle mi to.
Carinik samo ide kroz voz, i pita, jedva razumljivo, ili li ko sta da prijavi .. svi cute :D
Kad sam bas bajsom prelazio, Madjari su mu par puta zavirivali u bisage, onako samo odgore,
pitaju ci se da ne svercujem nesto, odnosno imam li alkohola ili cigareta pa ih sveram u uniju ;)


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Bajs na voz...?

Post by shebez »

I kod nas se neke stvari pomeraju za nijansu na bolje.
Nove ruskinje prevoze bicikle...
Zeleznice Srbije wrote:Prevoz bicikla
U unutrašnjem saobraćaju bicikli se mogu prevoziti na relacijama gde saobraćaju novi dizel-motorni vozovi serije 711:
- Beograd Dunav – Pančevo – Vršac
- Niš – Pirot – Dimitrovgrad
- Niš - Prokuplje – Kuršumlija – Merdare
- Kraljevo – Kragujevac – Lapovo
- Kraljevo – Raška – Kosovska Mitrovica
- Kraljevo – Čačak – Požega
- Subotica – Horgoš – Kanjiža
- Subotica – Sombor
- Sombor – Bogojevo – Odžaci – Novi Sad
- Ruma – Šabac
Na relaciji Beograd – Novi Sad – Subotica bicikli se mogu prevoziti i u kolima broj 370 međunarodnih vozova 272/273. U svim ostalim slučajevima prevoz bicikala je moguć ukoliko se bicikl sklopi i upakuje na odgovarajući način tako da se može smestiti kao ručni prtljag u istom odeljku u kojem je smešten putnik.
Cena karte za bicikl iznosi 100 dinara.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Post Reply