Što se tiče bic. staza i haosa po tom pitanju

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Što se tiče bic. staza i haosa po tom pitanju

Post by mixitron »

Da prenesem stvar sa liste ovde.
Čisto par ideja, pa ako se kome svidi, možda i bude nešto

1. napravimo sajtić. Na njega okačimo odgovarajuće izvode iz zakona o saobraćaju, masu slika (ionako svako od nas ima fotoaparat, al' na telefonu al' pravi) gde ONI ne poštuju te propise, i lep, pitak tekst-kukumavku o tome kako je biciklistima strašno i nepodnošljivo ;)

Onda, sa to malo opipljivih argumenata, navalimo na novinske kuće (betu, b92, radio bgd 202, kojejošpametan), i vidimo hoće li biti nešto.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Moze :)


od sada nosim foto preparat sa sobom ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

Ja imam malo drugačije ideje i smatram da je korisnije usmeriti snage i energiju na inicijative za izgradnju novih staza, npr. preko Topčidera, Rakovice i Resnika pa sve do Avale. Dalje, mogla bi se obeležiti i staza na savskom nasipu do Ostružnice koja formalno i nije staza iako se u te svrhe uveliko koristi.

Tražiti da se pešaci kažnjavaju i potpuno uklone sa staza je čini mi se stavljanje maka na konac ili pokušaj ispravljanja krive Drine... Propisi se krše na sve strane, ostaju nekažnjeni i mnogo teži prekršaji, pešaci prelaze prugu, pretrčavaju auto-put, bulevare...
Suština je šta je realno izvodljivo i za širu populaciju prihvatljivo. Moja filozofija je bolje imati biciklističku stazu čak i sa malo pešaka na njoj nego je nemati uopšte. Budimo iskreni i zapitajmo se šta bi pešaci poručili nama kada vozimo trotoarom, a to nije retka situacija.

Imam jedno pitanje: u kojoj su grupi vozači rolera? Mnogo ih je na stazama oko Ade, a takođe i na trotoarima.
User avatar
arsenique
Posts: 20
Joined: 17 Jul 2006, 11:22
Location: Novi Sad
Contact:

Post by arsenique »

Ideja je jako dobra. I sam sam imao sličnih ideja ranije ali naišao sam na jedno razmišljanje zbog kojeg sam konačno i odustao od dalje realizacije te ideje...
Elem... Situacija po pitanju biciklističkh staza u NS-u je isto toliko bedna & očajna kao i u manje-više svim većim gradovima u zemlji... Znate već ono poznato: kola parkirana duž cele staze (parking na deset metara odatle je naravno prazan ali bože moj... kafana je tačno pored ili još gore NA biciklističkoj stazi pa ko će sad pešačiti celih deset metara), pešaci se šetaju po 70cm širokoj biciklističkoj stazi a pored je pešačka koja je široka tri metra po kojoj naravno niko ne ide, rupe na biciklističkoj stazi u centru grada su tolike da ne moram ni da mrdnem dalje a već imam offroad vožnju (ili barem takav utisak), godišnje se otprilike ulaže hiljadu dinara u rekonstrukciju bic. staze... ma šta vam ja i pričam kad sve to znate...

E SAD!
Ovim papcima koji kod nas kroje zakon i koji bi kao trebali da kažnjavaju je lakše da promene zakon i proglase bic. stazu parkingom nego da nešto urade i za nas bicikliste. Eto skoro sam bio svedok da su desnu traku puta u ulici Maxima Gorkog išpartali parking mestima iako je bila predviđena za saobraćaj al avaj... tu se već godinama marva parkirala i niko nije vozio tuda pa im je bilo lakše da naprave parking od toga nego da pauk svaki dan nosi desetine kola (a svakako im je naravno isplativije pošto se tu parking plaća).

Eto to je otprilike main razlog zašto sam odustao od te ideje...

Već sam ovo pisao na jednom forumu pa sam stalno u tripu da se ponavljam...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Goran wrote: Tražiti da se pešaci kažnjavaju i potpuno uklone sa staza je čini mi se stavljanje maka na konac ili pokušaj ispravljanja krive Drine...

Ja bas ne mislim tako ..
Kamo blage srece da je na bici stazi isto toliko pesaka koje pretrcava ulicu,i sta vec ..

Tamo covece ne moze da se PRODJE !



Roleri ne spadaju nigde,posto pre 30 i koliko godina kada je poslednji put prepravljan zakon o bezbednosti saobracaja,roleri nisu ni postojali ;)

Mislim da roleri nisu neki problem,
naravno ukoliko nisu u pitanju oni koji prvi ili drugi put staju na njih,
pa sve gledam dal ce da padne na mene,ili na drugu stranu,
sav tako ukocen ko metla sa mlatarajucim rukama ..

Sa rolerima bih mogao da zivim nekako,
ali sa OVOLIKO pesaka,to neee ..


Najprometniji deo je onaj oko onog vodoskoka na Adi,
od onog drveta gde se ukrstaju pesacka i bici staza,.
pa do druge strane ima vise pesaka na bici stazi nego na pesackoj.

Ljudi lepo obnovili pesacku,i dodali bici stazu,
ofarbali,razdelili,metuli onu neku plastiku izmedju (sta li je to?)
Al ne vredi .. stoka stoka ostaje ..


Da,razumem je njih,tu je vislje,i pogled je lepsi,vazduh sveziji ..
al izvinte,to je MOJE mesto!

Ja idem i gazim .. ne smanjujem brzinu uospte.
BAS ako moram,onda im zakocim skripajuci,mucki iza ledja,
pa im volanom potkacim ruku,
a oni sve " JU! izvinte molim vas! Jaoj sestro slatka,pa mi smo to na biciklistickoj stazi .. ju izvinte molim vas " ..
reko,nema probleeema,ja vooolim da gazim ..
Image



Pozzz :-)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
ciklopia
Posts: 7
Joined: 17 Jul 2006, 21:43
Location: Pozarevac

Bici staza...

Post by ciklopia »

Ne znam za vase kocnice,ali ponekada moje kocnice skripe,kao lude i ti posle kise.
Ja to obozavam,pogotovo kada naidjem na nekog pesaka koji mi prelazi ulicu gde to nije predvidjeno.
I ja sam SAM ponekad pesak,ali se predrzavam propisa oko prelazenja ulice.Neka bude da sam zastranio posle 4-5 godina zivota u Becu,ali se osecam mnogo sigurnije.Tesim se ako me malo POGURA neki auto na pesackom prelazu,dobicu neku kintu odstete makar da platim porez G-dinu Dinkicu.
Ove godine nemam snage ni vremena da uradim nesto po tom pitanju u mom Pozarevcu,ali videcemo sledece godine.Mislim po tom pitanju nesto OZBILJNO da uradim,sto zbog sebe to zbog ljudi sto voze bajseve.Da ne pricam sta mi se desava dok vozim bajs na neke malo UDALJENJE turice 20-30km-kojom brzinom prolaze pored mene.
Nazvacu ih KRIMINALCI,a ako ih ima VAS koji chitate ovaj text,obratite MAKAR MALO paznje na nas.VI bi trebalo da se sklanjte od nas drage moje kolege,a ne mi od vas,jer ste vi u svakom slucaju jaci nego mi.
Bici pozdrav...
Toni
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Zbog ovakvih desavanja mi je neobicno drago sto nikako ne volim da vozim po asvaltu, tako da me ADA nije videla godinama, a takodje ni bici staze...ali u Kosutnjaku ima drugacijih primera...naletis na 2-3 jahaca KONJA a njih ces tesko da zaobidjes a jos gora varijanta da ih uplasis! Dzogeri se kulturno sklanjaju, ali ih nema puno, na zabitijim mestima na terenu je situacija jos cistija. U samom saobracaju nisam do sada imao nekih vecih problema, verovatno sto asvalt max. izbegavam u korist terena.
Ali, podrzavam svaku akciju regulisanja statusa dvotockasa :D
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
arsenique
Posts: 20
Joined: 17 Jul 2006, 11:22
Location: Novi Sad
Contact:

Post by arsenique »

A zamisli kad voziš po ravnom pa naletiš na KOMBAJN! :shock: Znači jedina solucija ti je da ripiš u žito ili u jendek. Baš sam pre neki dan išao do Bačkog Gradišta i SMRZO se kad sam spazio jednog John Deer monstruma koji je izronio ispred mene onako skoro niotkuda! :shock:

Strašno... Mogu tek misliti koliko ih je komplikovano preteći ili ako idu u susret izbeći kolima... :shock:
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Jel' nije stigao Supermen da te spasi? :)

Elem, danas, predveče, opalim do Planeta da uzmem novu šticnu (krivac lomljenju šine sedišta, otkriven u pripremi novog zločina), i, tamo na stazi, pred teniskim terenima, imam bliski susret sa jednom 206icom. Auto ispunjen nekim mlađim kokoškama sa sve dečicom, vozačica ga elegantno (skoro potpuno) pretera preko staze, onda utvrdi da joj tu ne valja (splav nije dovoljno blizu?) i krene u rikverc, nazad preko staze. Ja dva metra od nje sa 20+, masa drugih biciklista takođe veoma blizu... Nije bio nikakav problem izbeći, pa usput i ne propustim priliku da zviznem rukom po zadnjem staklu, onako da fino pukne 'šamar', a još se i malo izderem.
Izgleda da su se malo secnule, a kokoška suvozačica još krene nešto da mi pokazuje kroz staklo, kao, sam ja normalan, šta to radim... tu mi je bilo žao što nisam bio dovoljno bezobziran i slomio zadnji brisač, mogao sam.

Još mi pre toga bi prijatno kad sam video separaciju biciklista i pešaka, svako na svojoj stazi,pa rekoh, ej, nešto se dešava ;-/
luci
Posts: 43
Joined: 01 Aug 2006, 01:00

Post by luci »

pa to je posebna prica ali da si otkinuo brisac pojavio bi se njen sponzor ili nesto da te juri....
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Skoro da sam se ponadao tome, jer sam ionako u zadnje vreme in a killing mood, al' ne bi ništa. Eventualno bih potprašio pete kad bi došlo do prangije, al' sad bar imam forme za kratke warp skokove :)
Gile
Posts: 17
Joined: 22 Jul 2006, 14:56
Location: Beograd, Srbija

Post by Gile »

Evo bas pre neki dan uputim se biciklistickom stazom, dan bio bas lep ko stvoren za voznju... Sa par drugova... Krenemo od samog pocetka staze od Dorcola i vozimo... Negde kod Brankovog mosta iza nas se ukljuci baja sa golfom (nemam pojma odakle je mogao da se stvori tu...) i krene za nama... Videlo se da hoce da nas pretekne, ali kako je tu slabo obelezena staza, nije se znalo ko gde treba da ide... I krene baja lepo da trubi, kao - pomerite se zuri mi se... Mi usporimo maksimalno (ali bas smo se vukli), i rasirimo se po celoj stazi kako nas ne bi pretekao, on iza nas poludeo... :D I tako se vukao do kraja tog poteza, sve do mesta gde se skrene u onaj sumarak (stazom naravno), a onda se okrenuo i vratio (mozda je cak mogao i tu da nastavi stazom :? ), gde je on krenuo, Boga pitaj...

Samo sam se mislio, tako ti i treba kad tu vozis... :twisted:
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Papkar. Bolje niste mogli da mu smestite...
luci
Posts: 43
Joined: 01 Aug 2006, 01:00

Post by luci »

tako mu i treba kad misli da je iznad zakona
User avatar
arsenique
Posts: 20
Joined: 17 Jul 2006, 11:22
Location: Novi Sad
Contact:

Post by arsenique »

Od tih i tome sličnih naročito ospice dobivam :evil:
Sad sam baš pre neki dan odvalio jednom kreletu retrovizor. Ide lik iza mene u Golfu (ne znam da li je to po defaultu svima koji voze Golf da urnišu bicikliste) a na nekih deset metara ispred je raskrsnica. I sad pretiče on mene i bez žmigavca uleće ispred mene i skreće desno u raskrsnici meni pred nosom. Pri tom ja idem nekih 25+ i nije mi baš jednostavno zakočiti ili nešto izmanevrisati ali uspevam da se dohvatim njegovog bočnog retrovizora koji sam sa zadovoljstvom izvalio. Lik kao nešto otvara vrata i dere se al kad je skontao bratoubilački pogled u mene, podvio je rep i odvukao se dalje da njaka valjda još nekog biciklistu.

Mislim stvarno... ko sve danas neće sesti za volan... :evil: :evil: :evil:
Hate `em!!! :evil:
Post Reply