Što se tiče bic. staza i haosa po tom pitanju

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

luci
Posts: 43
Joined: 01 Aug 2006, 01:00

Post by luci »

pa ne maltretira svako ko vozi golfa bicikliste ali svako ko maltretira bicikliste vozi golfa ( verovatno sivu cetvorku)
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Meni se veoma slična stvar desila kad sam prvi i POSLEDNJI put u životu išao batajničkim drumom. Golf :))) me polovično obilazi i skreće na parking pred kafić. Ljubim onoga ko je na netu napisao da sumnjivim vozačima treba gledati u točak. Pošto sam, jelte, bio u visini B stuba, mogao sam samo da skrenem na parking zajedno s' njima. E sad, skotova unutra bi dvojica, pa nisam mogao da intervenišem kako sam hteo...
luci
Posts: 43
Joined: 01 Aug 2006, 01:00

Post by luci »

intervenisao bi ja ekserom po vrtima samo kad bi skotovi seli u kafic a onda gentelmanski potprasio pete da me nikad vise ne vide
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ma, bio sam srećan što sam živ i nepovređen, kao i bicikl.
Da je moj pravedni gnev stigao svakog vozača koji je nekom prilikom...

Sećam se JEDNOG vozača koji je usporio i pustio da prođem raskršće da bi onda skrenuo desno...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Druze porucnice,vecerasnji izvestaj sa staza: stanje haoticno,ovaj mislim,stanje redovno ..

Kada sam se uzmuvao i poceo da mu slikam kociju,
"kulturni svajcarac" je izasao iz lokala,seo u kola i otisao u nepoznatom pravcu ..

Image





A nesto kasnije,na Adi.
Mlada rolerka :D izrazava ostar protest zbog blokade bici staze
od strane dve pricljive porodice koje se dugo nisu videle.
Toliko ih je bilo da nisu svi mogli da stanu u kadar.
Njih jedno 7-8,i kolica,i beba .. i sve to opusteno i polako ..
Obratite paznju na tragove kocenja koje je ostavila po beloj liniji ;)

Image



Za kraj jedan svez vic ;)

Sta je zajednicko gradovima Hirosima,Nagasaki i Vasington ? - Nista,za sada .. :twisted:


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Na mestu mirno, druže Raliću, dobro si to obavio!

Ja se, radosti moje, bavim nekom papirologijom, a službeno auto mi čmava u hodniku... :cry:

Nego... gde je uopšte taj deo staze? Jel' to iz BG? Nešto mi nepoznato...

A mogu misliti kako je bilo porodicama kad se 'cik-cak' roleri bune :evil:

Dobar ti vic :twisted:
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

mixitron wrote: Nego... gde je uopšte taj deo staze? Jel' to iz BG? Nešto mi nepoznato...
Taj sa mercedesom je kod pristanista za turisticke brodove,
gde je onaj kafe ili sta je vec,ka brankovom mostu ..

A taj drugi,sa rolerkom mladom je Ada,kod parkinga i vodostrca ..


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Adu poznajem, al' za mečku bih juče potpisao da nije bg... sad sam se setio na koji kafić misliš. Stvarno nije imao gde bolje da stane i da efikasnije zakrči prolaz.
luci
Posts: 43
Joined: 01 Aug 2006, 01:00

Post by luci »

sve u svemu porodica je imala srece da sam ja bio kojim slucajem na rolerima (koje inace ne vozim i ne posedujem) tesko da bi uspeo da zakoci a imam 100 kola, vec vidim naslov u novinama TRAGEDIJA NA BICI STAZI
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Evo taze incidenta...

Sad sam se vratio sa neke penzos-ture do Ostružnice (prosek 16 kmh...), video "biciklističku" stazu preko NBGD - heh, to stvarno postoji, samo niko ne zna šta je to, pogotovo pešaci... i, pre ~1č, u povratku, stojimo na onom bulevaru (do buvljaka, pored Vera...) na semaforu, čekamo semafor. Pali se crveno, vozila staju, pali se zeleno za pešake, mi krećemo, 450% propis.
Nas četvoro, dvpoje po dvoje.

Prvo dvoje promiče. Krećemo ja i ortak... ZUM. Iz srednje trake izleće golf 2, ne stajući na crveno, koje već ohoho gori. Stajem prednjim točkom pedalj od njega. bilo bi znaimljivije da smo naišli malo kasnije i bez stajanja produžili na naše zeleno.

(dark mixitron arise)

AURGH! Ajde bato, izlazi iz auta (jok ja) ajde izlazi (jok ja) AJDE IZLAZI! (jok ja) evo, otvorio sam ti i vrata, AJDE IZLAZI nemoj da vrata stradaju (ali, ali) MORE, #"$%&!#$%&!"#%MAJKUOCAŽENUTEBE76245724&%/"#$&/"$%&/"#$%&!"#$

I ništa, lik nije hteo da izađe ni nakon dva minuta ubeđivanja. Verovatno je bilo presudno kad sam ga pitao VIDIŠ LI OVO (SM-SH51) (da) HOĆEŠ DA JE DO KRAJA ŽIVOTA NOSIŠ U GLAVI MAJMUNE? Itd... Na kraju su me odvukli, a lik je sa 20kmh nastavio niz bulevar.

Ostaje mi u dragom sećanju komentar da je lik zaista pustio vodicu kad su prišli da me odvuku (nije valjda shvatio zašto prilaze, možda da mu pomognu da izađe ;) ).

(Kao i vickasta replika Pa dobro, zjaebo sam se! MA NEMOJ! IZLAZI NAPOLJE DA TE JA ZAJEBEM hehe, aj kil mi.)

I eto. Nadajmo se da će taj ubuduće poštovati i signalizaciju i bicikliste.

Donekle mi je žao što u društvu nije bio lik malo spremniji na pravljenje pičvajza od ostatka ekipe. Mada, onda bih možda i do novina stigao.

Eto :)

Šta reći? 'Beš propise, 'beš signalizaciju, samo gledaj ljude.
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Hajde i ja da prenesem neke danasnje utiske, biciklisticka staza na Dunavu od hotel Jugoslavija do usca je postala popularna kod mladih bracnih parova (cesto sa kolicima) i starijih parova. Kad god na nekog naidjem upozorim i prekorim ih trubom. Kada se cimnu :twisted: k'o da kamion ide. Bic. staza, deo koji spaja savsku i dunavsku stazu na NBGD je retardirano uradjena. Mesto da su je proturili kroz neke sire ulice, ona ide po pesackim stazama ispred zgrada u Narodnih Heroja, Otona Zupancica... Pesaci su svuda unaokolo, ali imaju opravdanje. Uz to na dobrom delu je izbrisana zuta traka. Stalno pricaju o izgradnji bic. staza, ali sem one fensi staze na Adi nema znacajnog pomaka.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ma ta nbgd staza je sr*. Stoput bolje ići ulicom.
User avatar
xbajker
Posts: 33
Joined: 16 May 2006, 13:24
Location: Niš (centar Srbije)

Post by xbajker »

Kad vec navodite incidente ja u petak hteo dva puta da stradam. Prvo audi iz suprotne strane pređe u moju traku a 5 min. kasnije majmun na skuteru vozi na zadnjem točku pored filozofskog faksa i to u suprotnom smeru pošto je ulica jednosmerna. Ovo sam vec opisao u delu o propisima

Pravo da vam kažem svaki dan kad sednem na bajk doživim neki incident. Pošto u Nišu sve više selaca seda za volan koji dozvole dobijaju u kompezaciju za život nekog prseta ili jagnjeta situacija postaje alarmantna. mada nisu problem samo mladi seljčići već i oni stariji. Na putevima oko Niša je takođu katastrofa sa jedne strane što seljaci misle da biciklista može da skrene kad hoće i gde hoće (pa makar i u jendek), i sa druge što je nekima zanimljivo da namerno ugroze biciklistu kako bi ovaj pao pa da mu se smeju. Kad o ovome razmišljam vožnja po drumu postaje opasnija nego frirajd po planinama.

Postoji ovde jedan mnogo veliki problem sto milicije ima samo na raskrsnicama i eventualno bulevarima, a po manjim ulicama ih nema ni za lek, o predgrađu i seoskim naseljima neću ni da pričam. Doduše i to malo pandura što se vidi po gradu krivicu svaljuje na nas.

Pre godinu dana sam lično ispsovo pandura. Prolazim kroz raskrsnicu 100% propisno idem pravo kad jedna budala ulete u levo skretanje ko da nikog drugog na ovom svetu nema. Posle gromoglasne pljbe iz mojih usta koja mu je naradovala familiju a posebno prvi red na sahrani, pandur dobaci meni "Ako si mu reko", na šta sam ja odgovorio "Jel ja treba da mu kažem ili ti treba da radiš svoj poso. KOONJUUU JEEDAAAAN."

Da ne skrećem puno.

panduri takođe često smatraju da nama nije mesto na ulici i putevima. U nišu imamo dve bic. staze. Jedna na bulevaru Nemanjića koja je puna dece, i drugu prema Niškoj banji koja bi nam bila jako značajna jer je dobra zamena za offroad, ali je nažalost puna vozila čije vozače mrzi da izađu na glabni put. Policija naravno nas zeza.

Nije to sve. Pre dve godine smo organizovali turu do Lipovačkog manastira i to pod pratnjom policije. Prvi icident se dogodio odmah na izlazu iz tvrđave, kada je jedan čiča kolima prošao kroz masu od 50 biciklista. Na putu do Lipovca smo imali još nebrojeno icindenata, bez obzira na policiska kola koja su nas pratila.

Ovo kao i vaši primeri ukazuje na jedan globalan problem, a to je neobrazovanost i nevaspitanje kao i ne džentlmensko ponašanje vozača. O ovome trebamo mnogo ozbiljnije razmisliti i videti kako najbolje možemo uticati na poboljšanje ponašanja vozača i pandura prema nama. Ako nemogu da vozim po bic. stazi, niti po trotoaru, a brane mi da vozim i po putu PAA GDEEE ONDAAAAAA DAA VOOOOOOOOOZIIIIIIIIIIIIIM.

Ludi moraju da shvate da i mi postojimo i da nas je sve više.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Zna se kako - samo po džepu, dugi niz godina, sve koji j* bicikliste. Sve ostalo je u domenu lepih želja.

Ali, kad će u ovoj zemlji da krkaju vozača jer je ugrozio biciklistu je jedno.

A to da bi se onda sigurno pojavili osvetnici koji bi koristili priliku da zviznu nekog dvotočkaševića je jš jednije ;(

Kad god me neki vozač ispoštovao dok sam bio na biciklu, dobio sam poriv da to veče na listu pustim 'pozdrav kolegi fb-eru koji me je ispoštovao tu i tu tad i tad' pisamce, i ne verujem da bih mnogo promašio.
User avatar
kgh
Posts: 9
Joined: 25 Sep 2006, 10:34
Location: N.Bgd

Post by kgh »

mixitron wrote:
Kad god me neki vozač ispoštovao dok sam bio na biciklu, dobio sam poriv da to veče na listu pustim 'pozdrav kolegi fb-eru koji me je ispoštovao tu i tu tad i tad' pisamce, i ne verujem da bih mnogo promašio.
Hvala na pozdravu, prepoznao sam se...
Post Reply