Što se tiče bic. staza i haosa po tom pitanju

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

xbajker wrote:Na putevima oko Niša je takođu katastrofa sa jedne strane što seljaci misle da biciklista može da skrene kad hoće i gde hoće (pa makar i u jendek), i sa druge što je nekima zanimljivo da namerno ugroze biciklistu kako bi ovaj pao pa da mu se smeju..
Heheheheee :-) bas sam se slatko nasmejao,
mada,vise je tuzno nego smesno ..
Ali ako ti je za utehu,nije to samo u okolini Nisa.
To je opste prihvaceno ponasanje prema biciklistima na teritoriji R.Srbije a i sire .. :-(

A posebno je zabavno ono,da se prikrades biciklisti,
pa mu svirnes sa 120 decibela da on poskoci sa sica prestravljen na smrt :-/
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

kgh: pozdrav, hvala :D


To sa sirenom... prošle nedelje preskačem sa ortakom obrenovački autoput, hvatamo most. I, taman pređemo put i ispravimo, kad AAAAAAAAUUUUUUUUUU iza leđa. Prvo, što kažeš, srce mi je izašlo metar iz usta 1mm od žute trake na autoputu, drugo sam pomislio da nam se privukla murija i da će da nas ribaju što vozimo kud ne treba.

Kad ono sanitet.

E majke mu ga seljačke...
luci
Posts: 43
Joined: 01 Aug 2006, 01:00

Post by luci »

mene obidje pre nekog vremena neka budala sa pitaj boga koliko a lego na sirernu pa se smeje da sam mogao stigao bi ga pa bi mu se nacestitao mile nove godine

to je meto koji bi ja primenjivao ako je neki kreten i kolima i biciklom za njim pa udri pa da vidis kad ce ponovo to da napravi
User avatar
xbajker
Posts: 33
Joined: 16 May 2006, 13:24
Location: Niš (centar Srbije)

Post by xbajker »

Ralicu znam da je svuda tako u ovoj zemlji selaca. To je bio samo primer sa juga. Problem je još jedan što novi "urbani momci" na besnim trkačkim motorima misle da su super meni i da mogu da lete po asvaltu gde, kako i kolko oni hoće. Iz mog iskustva postali su opasniji nego vozači na 4 točka. njihove brzine po gradu se ne kreću ispod 100 km/h. Oni nas i ne vide sa tom brzinom. Juče je jedan balavac u Nišu oborio čiču sa ponike potkačio ga je nekim mini trkačem. Čiča je razbio glavu jer naravno šta će čiči kaciga, u svakom slučaju balavac je bio kriv.

Da se razumemo veliki sam ljubitelj motora iako nemam svoj motor a pored toga se kao student sociologije bavim i istraživanjem stila života motordžija, tako da se u te stvari i vožnju motora prilično dobro razumem. Ovi novopečeni motoristi koje mi ovde nazivamo semafordžije su mnogo opasni po bezbednost u saobraćaju. Oni zaboga traže da vozači i ostali učesnici u saobraćaju uključujući i nas vode računa o njima kad proleću sa 150 km/h pa i više. Pa dali u tom slučaju možemo reći da oni zravo razmišljaju.

Njihov način ponašanja u saobraćaju je počeo zaista da me plaši udar takvog motora u auto preseca vozilo na pola, šta bi bilo kad bi susreo biciklistu?
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Pa, uvek možeš da kažeš da a) ćeš ih uz malo sreće čuti na vreme jer motori dobrano grme b) je tim krelcima rok trajanja kratak :evil: c) ih nema zimi
User avatar
xbajker
Posts: 33
Joined: 16 May 2006, 13:24
Location: Niš (centar Srbije)

Post by xbajker »

a) cuce ih, ako ne počne da ubrzava blizu oni do 100 stižu relativno brzo, a čuju se dok ubrzavaju i dok su na velikom broju obrtaja

b) brzo se razmnožavaju bez obzir na rok trajanja, što inače ne znači da i nekom drugom neće skratiti rok trajanja

c) zima i nije neka uteha kad se leti najviše vozi
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

luci wrote:pa ne maltretira svako ko vozi golfa bicikliste ali svako ko maltretira bicikliste vozi golfa ( verovatno sivu cetvorku)
Setimo se da je u moju poslednju epizodu bio umešan Golf :)

I bila je neka hmmm, smeđa dvojka.

Dakle, kad vidite Golf, shields up, i warp core na punu pripravnost.


@xbajker - pa moraš da imaš bar neku nadu :)
luci
Posts: 43
Joined: 01 Aug 2006, 01:00

Post by luci »

nada sto se tice bicikala i motora je sledeca manji smo od auta pa je time i manja sansa da ce nas udariti
User avatar
xbajker
Posts: 33
Joined: 16 May 2006, 13:24
Location: Niš (centar Srbije)

Post by xbajker »

@xbajker
Mixitron nisi morao na majmuna da me napraviš. :)

Kao što reče luci imam nadu da me promaši mada moram da budem iskren sa motoristima nisam imao neke probleme (što se tiče starijih i iskusnijih) ovi novajlije me plaše što im umesto mašina još goveda u glavi riču (koja su prodali da bi kupili ma...). Nadam se da će i oni postati svesni onog što rade i mislim da motoristi više vode računa o nama jer su i oni na dva točka a i manje im smetamo na putu.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

#xbajker

I ja podrazumevam te krelce na 'R' motorima, ovi matorci, pravi bajkeri, su previše iskusni da bi bili tako vetropirasti.

Ćaleta mi neki dan mal' ne pokupi neki predpubertetlija, balonja naložio skuter niz trotoar... a raspored je zgrada-trotoar-parking-ulica. Kaže ćale, iskoračuje iz ulaza, a motorić ZUUUu ispred njega.
Sad se osvrćem levo i desno kad izlazim iz zgrade...
User avatar
xbajker
Posts: 33
Joined: 16 May 2006, 13:24
Location: Niš (centar Srbije)

Post by xbajker »

Ti momci na skuterima su zaista pravo zlo. Čini mi se da mnogi od njih i nemaju dozvolu za kubikaže koje voze a iskustva nemaju samo usijane šuplje glave pare u džepovima i misle da su frajeri.

A tek cure na skuterima prve guske. gledam ih ovde po Nišu sednu i po njih tri na skuter pa ga nagaze i počnu da vrište i da se deru a kad im neko izleti pustaju upravljač od straha.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

E, prekjuče mi se pope neki idiot autom na prednji točak! Poš'o čovek u rikverc da dođe prozor u prozor sa nekom svojom ekipom (koja ga je spasila batina, 4:1 je ipak previše) iz crnog audija. i najaha na mene (probao sam da pobegnem ali je rikverc bajkom spor). Na moje 'drugarsko' kuckanje po zadnjem staklu i signalizaciju prstom po slepoočnici (uz usputno 'ajd mi siđi s bicikla' je odgovorio nekim smušenim 'otkud ti' :) Heh. Žao mi je što nisam bio kamion :roll:

Odajem priznanje nemarkiranim nemačkim felnama - nisu ni trepnule. Sreća te mi guma beše malo mekša, pa ni tu nije bilo pucanja.
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Evo malo dobrih vesti (mada nije nista posebno, ali ipak nije lose cuti), na stazi do Ostruznice su popunjene sve rupe asfaltom, kao i oni prelazi od kocke. Ne mora vise da se cima volan ako odjednom iskrsne rupa :) .
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

Ma kakvo crno dobro!

Meni to liči na adaptaciju nasipa u reli-stazu tako da sada tih stotinjak drskih i bahatih vlasnika kuća sa privatnim obalama mogu na još kvalitetniji način da zadovolje svoje želje, potrebe i nagone.
Čini mi se da su se stvari potpuno otrgle kontroli. Tamo se zida masovno, rade bageri i kamioni, a obala Save spaja sa privatnim kućama i placevima.
Sa jedne strane propagira se rekreativni biciklizam i izgradnja novih staza, a ovde gde praktično postoje idealni uslovi, bicikl je sada nemoguće bezbedno voziti.

Zbog svega toga, a takođe i kao reakciju na krajnje neodgovorno ponašanje policije, predlažem im da skinu sva tri znaka zabrane saobraćaja koji stoje na početku nasipa, da uklone sve bunare vodovoda na tom potezu i prenamene vodoizvorišnu u građevinsku zonu i naravno, da proteraju sve bicikliste i pešake jednom za sva vremena.

Živeo džip, Karleuša, zlatni lanac od kilograma i sojenica sa klimom!
.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Da,ja stvarno ne znam kako vi ljudi mozete tamo da vozite.
Ja sam bio par puta,i zakljucio da mi je zivot isuvise mio.

Pice likovi 80-100 i to bez ikakvog pardona.
Ni ne pomisalju da makar stopalom dotaknu papucicu kocnice kada naidje neka grupa biciklista i sl.

A sada cak nece morati da usporavaju ni na toj kocki ..

Mislim da bi trebalo ogranizovati neku 'radnu akciju' i sagraditi neke prepreke,kako bi se sprecio ulazak autom tamo.
Recimo ako neko ima prijatelja bageristu,zamoliti ga da cas iskopa jedan rovcic poprecno,jedno 30cm sirine.
Bicikl mozes preneti preko toga,al auto malko teze
:twisted:



`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply