kazne??komentar??

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

User avatar
xbajker
Posts: 33
Joined: 16 May 2006, 13:24
Location: Niš (centar Srbije)

Post by xbajker »

Ralicu ti vodiš računa o biciklistima jer si i sam pripadnik istog plemena, ali drugi ljudi jednostavno i ne razmišljaju o tome da mi postojimo i da smo možda tu negde u blizini.

Čitao sam neki članak koji su pisali neki stariji biciklisti koji preporučuju da se drži do metra od same ivice

1) zbog lakšeg eskiviranja jer imaš za to više prostora

2) vidljiviji si

3) nemože budala da te izgura sa puta tek tako
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Stoji, ali ipak nekad treba ujesti ivicu, zavisi da li time zaista čuvaš sebe namećući drugima obavezu da te primete ili samo komplikuješ već nezgodnu situaciju na datom delu puta i praviš problem.

Obično me šire zaobilaze kad uhvatim sredinu, ali ima i budala koje samo što me ne očešu. Mada, to bi verovatno uradili i da sam na ivici.
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Iz iskustva znam da imam manje problema kada ne vozim uz samu ivicu, nego na malo manje od metra. Doduse, prometnim i brzim ulicama ne vozim, pa ne znam da li tamo ima onih koji cesu bicikliste. Ovakvom voznjom se ostavi dovoljno prostora za auto da prodje i dovoljno prostora za sebe, i u skladu je sa zakonom.
luci
Posts: 43
Joined: 01 Aug 2006, 01:00

Post by luci »

kakvu sam scenu danas imao.. da nevozim koliko vozim i kako vozim bilo bi svasta....

zaleteo se ja po glavnom putu (na svakoj raskrsnici ja imam prednost) vozim jedno 35 najmanje i vidim kako covek u belom autu krece pa vidi kako je neki crveni jugo krenuo da skrene a ima prednost pa staje onda ga ovaj jugo pusta iako ne bi trebao i ovaj beli krece.. naravno niko ne gleda mene a ja pedalam ko manijak i kad sam video vec je kasno za bilo kakvu normalnu reakciju... ja lego na kocnicu blokirao tocak, gume skripe kao a bicikla se zanela... ovaj beli me video i stao ostavivsi meni nekih metar prostora.... vec sam se video na zemlji i instinktivno se odgurnem nogom i pustim kocnicu i izvucem se za dlaku.. okrenem se i vidim da me svi iz belog auta gledaju samo sam napravio facu tipa sta to radis konju ia nastavio dalje nisam imao zivaca da se objacnavam sa magarcima..... ko im samo daje svima dozvole.....
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ja danas mal' ne ponesoh nekog srednjoškolca koji prelazi ulicu stilom 'ne gledam oko sebe nego pod noge, i pritom trčim kao lud'. Srećom sam si dao dovoljnu marginu, pa nam je nedostajalo jedno pedalj da se zagrlimo.


BTW da nije neko vozio po Adi na otvaranju, i kako je bilo? :lol:
User avatar
3fun
Posts: 4
Joined: 21 Apr 2006, 00:00
Location: Sokobanja
Contact:

Post by 3fun »

mixitron wrote:
I naročito bih voleo da vidim kako će to da METNU kacigu na glavu nekom lokalnom čiči koji svakodnevno biciklom piči u baštu...
Dogodilo se u Prokuplju sredinom 2005 god. Panduri nisu hteli pustiti čiču bez kacige. Čiča je bio toliko iznerviran da se vratio do kuće i odatle izneo vojnički ŠLEM sa petokrakom. Nakon toga su ga pustili.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Ne zna se ko je tu bio luđi...

Nego, kad pomenu - ako bi neko želeo da nabavi matori JNA šlem a iz BG je, ima čitavo brdo tih petokrakana nabacano u dvorištu sekundarnih sirovina (da ne kažemo, otpadu) u sklopu Lole - ode se na parking, pođe 'niz reku' i vidite šrotaru na desnoj strani kad pređete put. Pretpostavljam da bi bilo dobro poneti pivo rad' podmićivanja čuvara.
Ja se ozbiljno razmišljam da upotpunim kolekciju :)
Post Reply