Prepucavanje 1: Bata T. vs. Koja - piljevina na listi

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Koja
Posts: 28
Joined: 18 Sep 2006, 17:04

Prepucavanje 1: Bata T. vs. Koja - piljevina na listi

Post by Koja »

Moj odgovor Bati Tiboru nalazi se na adresi kojoj SVI mogu pristupiti: http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?p=1831 gde će se, nadam se, svaka eventualna dalja diskusija odvijati, ukoliko je uopšte bude bilo. Lista ovome ne treba da služi.

(Meil adrese sam sklonio kako ne bismo postali meta neželjenih oglašavača.)

Iako sam lično "prozvan" pred očima i monitorima 400 ljudi, ja svoj odgovor šaljem na forum. Da li se svima sviđa da preko liste "uživaju" u tuđim diskusijama - neka prosude Bata Tibor i administratori; ja mislim da ne - jasno je da lista nije namenjena prozivanjima i da ih blagovremeno treba sprečavati.

Zato molim moderatore da rade svoj moderatorski posao i štite nas od neumesnih poruka.

p.s. Svega ovoga ne bi bilo da su moderatori na vreme (generalno, ne samo sad) intervenisali. Nadam se da će se stvari promeniti.

:: ovako počinje ::

Tibor Bata> tako da znate ako idete kroz centar spremite hiljadu
Tibor Bata> dinara ili ubacite u vecu brzinu, sta vam je lakse (meni
Tibor Bata> je ono drugo a i ne bi mi bio prvi put). jos nesto, da li
Tibor Bata> neko zna da li je dozvoljeno kretanje pesackom zonom ako
Tibor Bata> se vozi brzinom pesaka jer ako jeste onda bi pandur morao
Tibor Bata> da dokaze da sam vozio brze ako sam vozio, zar ne?


:: ovako izgleda argument kojim se stavlja tačka i svaka smislena rasprava efektno okončava ::

Nemanja Jakovljević> Ajde malo razmisli opet o svom pitanju. Ne zove
Nemanja Jakovljević> se to bez veze pesacka zona. U njoj je zabranjen
Nemanja Jakovljević> sav saobracaj, a tu se podrazumevaju i automobili
Nemanja Jakovljević> i kamioni i avioni i autobusi i naravno bicikli!


...ali NE, onda smo na kraju imali 31 (da, 31!) meil sa istim naslovom (Novosadjani PAZNJA !!!), od kojih svega nekoliko smislenih, praktično isprovociranih komentara (na temu koja je u međuvremenu odlutala ko zna gde).

Zatim sam i rekao šta sam imao, kritikovao sam takve "izlive" (30+ besmislenih i nepotrebnih poruka u 3 dana), moderator se oglasio, ali ni to nije dovoljno i Tibor Bata nas opet ubeđuje da ne verujemo svojim očima...

Zato pišem ovo pismo, a na kraju teksta kažem (ko stigne dotle videće) da više na ovu temu neću odgovarati putem liste. Postoji forum, sekcija "Svaštara", temu ću nasloviti "Prepucavanje 1" (tako da i svako kasnije prepucavanje može lako da se razazna) jer sve drugo je već rečeno i jasno onima koji razmeju srpski, bonton, elementarna pravila ponašanja, ili bilo šta od navedenog.

Evo i odgovora, "usplahirenog" i "prestravljenog":


tb> covek, smiri se, sve je u redu, previse ozbiljno shvatas moje reci i
tb> to je ok, ne zameram ti jer me ne poznajes.
Ne izigravaj psihologa i ne davi listu, to je poenta.

Ne poznajem te, ali tvoje pisanje sam (smo) upoznao (-li), i to je poenta. Možeš ti da budeš divan i zlatan, 100 puta da si dao krv i spasio milion života - nemoj jahati na svojoj zamišljenoj dobroti i koristiti listu za onaniju.


To je cela priča. Sve drugo je lutanje od teme. I što više budeš opterećivao listu, to ćeš više biti markiran kao gnjavež. ...Sve dok ne odeš na Ostrva Odmora u Arhipelagu Moderisnih, da voziš sa svojim novim drugarima po Golom Otoku FB Tišine.

tb> koliko sam shvatio freebiking je stanje uma a ne niz radnji pa je zato
tb> sledeci tu logiku sale, kao "najstariji" jedini freebajker na listi.
...
tb> suludo je poistovetiti se sa necim sto svako drugacije dozivljava
tb> i suludo je tvrdoglavo tvrditi da je to bas to kada nije i ne moze
tb> da bude. ja nisam freebajker jer nisam "najstariji".

Ništa ti nisi shvatio, to je problem.

Ne govori se ovde, da ponovim, ni o tvojoj "personi", ni o tvojoj dobroti, ni o tome da li se lično poznajemo i jesmo li "nokat i meso" drugari. (Poenta je da se smanji količina besmislenih dopisa.)
A to što bi ti sad sve da relativizuješ - to je druga stvar.


Logika ti nije jača strana... Ne pije vodu ni malo.

Budi ili ne budi FB - to je lični osećaj, doživljaj, ako hoćeš i definicija (za cepidlake), ali ono elementarno što treba da se poštuje na listi je sledeće: BONTON, pravila ponašanja propisana od strane VLASNIKA, DOMAĆINA.

Kad uđeš u krčmu ne očekuješ valjda da svi stanu i samo tebe slušaju?!?

Pogledaj svoje dopise, 10+ za samo nekoliko dana... 15!

Ista priča svako malo: kad kreneš sa još nekima u "diskusije" - nema kraja beskrajnim grananjima i komentarima na komentar. Pa dokle?

Po 5, po 10, po više poruka svako, eto nama lanca od 20, 30, 50 bespredmetnih poruka u roku od nekoliko dana. Svaku od tih poruka treba primiti, baciti makar letimičan pogled, sortirati, izbrisati.

A zašto? Zar nije lakše da se to ne radi? Ovo NIJE lista za zezanje, prepucavanje, mudrijašenje...
Ovo je lista za FB, za "FB_zezanje" ako hoćete, ali to se zna (ili naslućuje) šta je.

Ako se i ne zna šta JESTE, bar se sasvim sigurno može tvrditi ŠTA NIJE.



A NIJE to da se davi, smara, šalju bezvezarije, da se međusobno proziva (a onda i svaki član možda ima šta da odgovori), da se ide na promociju lične (ne)pameti, govorljivosti, itd.


tb> u zivotu se uspesni razlikuju od neuspesnih po tome sto ovi prvi rade
tb> prave stvari na pravom mestu u pravo vreme. ti si omasio vreme, razlog
tb> stvarno nije bitan.


Ovde, pretpostavljam, misliš na to da sam pismo o tome kako treba prestati sa gnjavažom poslao "CELA" 3 dana kasnije... Da sam Mrkonjić ili Ljubiša Trgovčević pa da preduhitrim...


tb> ali trebao si da prepoznas kao "odgovorni" clan (ako vec mi ostali to
tb> nismo) kada je najbolje i kako je najbolje ljude isterati pardon
tb> vratiti na pravi put. sve sto sam ti napisao je bilo sa dobrom
tb> namerom, zao mi je sto to nisi video.




Znaš šta? Nemoj više da gnjaviš listu, a ja neću više da ti odgovaram.

Sad ću ovo sve lepo da prekopiram na forum, pa tamo, ako te ne mrzi - a verujem da te mrzi čim nemaš ZAGARANTOVANU publiku, možeš da pišeš i razvijaš teze do mile volje.


Neću ti više odgovarati, a nadam se da će moderatori uskoro preuzeti stvari u svoje ruke i sve nas zaštiti.

Možeš ti da budeš dobričina ili naivčina ili -ina bilo koje vrste, ali to pokaži kroz lepo i nenametljivo pisanje, ne kroz bandoglavo nastojanje da opravdaš bezbrojne lance dosađivačkih porukica. Neki su ovde počeli kao da imaju SMS na kompjuteru, samo da je jave, da "pecnu", da pošalju pozdrav, mig, štos... A pravi štos je da to onda primi 400+ ljudi, a ne samo ta dvojica-trojica koji se "zezaju" (i baš im fino dok to rade).


Dakle, ode ova priča na forum.



I još nešto, prilično važno: ova priča se odnosila na SVE učesnike u diperziji tematike, ne (samo) na tebe, ne direknto na tebe, ne imenom i prezimenom na Batu T., već na sve one koji gaje sklonost davljenju liste. Zašto se samo Bata "upecao" i našao da odgovara a neki drugi mudro ćute i pritajili su se - ostaje pitanje (za Batu pogotovo).



Sunday, September 17, 2006, 1:59:00 AM +0200 (CET),
t. bata <bata.t....@nešto.nešto> wrote:

===8<==============Original message text===============
tb> covek, smiri se, sve je u redu, previse ozbiljno shvatas moje reci i
tb> to je ok, ne zameram ti jer me ne poznajes.

tb> koliko sam shvatio freebiking je stanje uma a ne niz radnji pa je zato
tb> sledeci tu logiku sale, kao "najstariji" jedini freebajker na listi.
tb> jer kako da se poistovetim sa necijim licnim dozivljajem kada je to
tb> samo i iskljucivo on doziveo u celini "kako treba". moze on da pokusa
tb> da to podeli sa nama i ako je dobar autor uspece donekle ali to jos
tb> uvek nije to. mozemo se provozati zajedno i videti iste stvari,
tb> udisati isti vazduh ali to ponovo nece biti to jer mi nismo sale,
tb> nismo "najstariji". cak stavise suludo je "necemu takvom" dodeliti
tb> ime, ograniciti, zauzdati i razbiti na sastavne radnje koje naizgled
tb> cine to "nesto". suludo je poistovetiti se sa necim sto svako
tb> drugacije dozivljava i suludo je tvrdoglavo tvrditi da je to bas to
tb> kada nije i ne moze da bude. ja nisam freebajker jer nisam
tb> "najstariji".

tb> u zivotu se uspesni razlikuju od neuspesnih po tome sto ovi prvi rade
tb> prave stvari na pravom mestu u pravo vreme. ti si omasio vreme, razlog
tb> stvarno nije bitan. to ne znaci da nemas pravo da govoris, naprotiv
tb> ali trebao si da prepoznas kao "odgovorni" clan (ako vec mi ostali to
tb> nismo) kada je najbolje i kako je najbolje ljude isterati pardon
tb> vratiti na pravi put. sve sto sam ti napisao je bilo sa dobrom
tb> namerom, zao mi je sto to nisi video.

===8<===========End of original message text===========

User avatar
tibor
Posts: 18
Joined: 04 Feb 2005, 09:53
Location: Novi Sad
Contact:

Post by tibor »

e kakav si ti covek, stvarno, na kraju ja ispao najgori zagadjivac liste i jos si se ti nasao uvredjenim, ma daaaj
spasi nas boze samozvanih mesija i proroka...
Koja
Posts: 28
Joined: 18 Sep 2006, 17:04

Post by Koja »

Ovo...

promasio si poentu a posto mi se ne da da trosim vreme na diskusiju koja nema smisla od mene toliko... pozdrav
_________________
under construction...



...si poslao na pogrešan link, na http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?t=354 ...i tamo sam ti poslao odgovor.

Nemoj da se rasplinjavamo na 6 adresa...
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Prepucavanje 1: Bata T. vs. Koja - piljevina na listi

Post by Dejv »

[quote="Koja"]
:: ovako počinje ::

[color=red][b]Tibor Bata> tako da znate ako idete kroz centar spremite hiljadu
Tibor Bata> dinara ili ubacite u vecu brzinu, sta vam je lakse (meni
Tibor Bata> je ono drugo a i ne bi mi bio prvi put). jos nesto, da li
Tibor Bata> neko zna da li je dozvoljeno kretanje pesackom zonom ako
Tibor Bata> se vozi brzinom pesaka jer ako jeste onda bi pandur morao
Tibor Bata> da dokaze da sam vozio brze ako sam vozio, zar ne?
[/b]
[/color]
:: ovako izgleda argument kojim se stavlja tačka i svaka smislena rasprava efektno okončava ::

[color=red][b]Nemanja Jakovljević> Ajde malo razmisli opet o svom pitanju. Ne zove
Nemanja Jakovljević> se to bez veze pesacka zona. U njoj je zabranjen
Nemanja Jakovljević> sav saobracaj, a tu se podrazumevaju i automobili
Nemanja Jakovljević> i kamioni i avioni i autobusi i naravno bicikli!
[/b]
[/color]
...ali NE, onda smo na kraju imali [b]31 (da, 31!) meil[/b] sa istim naslovom (Novosadjani PAZNJA !!!), od kojih svega nekoliko smislenih, praktično isprovociranih komentara (na temu koja je u međuvremenu odlutala ko zna gde).

[/quote]

Ok, ja sada ne mogu da se setim tacnog rasporeda poruka u thread-u (mrzi me da pogledam, a i to trenutno nije od vaznosti). Ali ono sto stoji
je da je receno, i objavljeni su dokazi - fotke prilaza -, da nije svugde
obelezeno znakom da je zabranjen saobracaj u toj ulici. Barem sam
ja tako protumacio. Drugo nigde za tu ulicu nisam primetio da pise da
je pesacka zona, a znacenje znaka okruglog oblika sa crvenim krugom
nismo rastumacili.
U tom threadu je bilo diskutovanja na temu zakona o saobracaju i to
posebno o delu koji interesuje nas bicikliste. Iz tog razloga ja cenim da
je tema skroz na svom mestu, a i da nije sigurno vise pripada ovde
nego thread o hidrocentralama gde vec (o kojima sam vec svoj stav
izneo), jer ipak treba ljudi da se malo informisu o tome sta ih ceka
kad izadju na ulicu.


Kojo, ti si i sam uneo nepotreban sum u listu sa svojih poslednjih par
poruka. Dovoljna je bila jedna da obavestis da se diskusija nastavlja
ovde.

Apropo fajla Bonton i sl sto se salje mesecno na listu... iskreno
to je meni u filteru jer mrzim kada vidim labelu freebiking da ima
poruku i onda vidim najbeskorisniju poruku koju mozete videti na
svetu. Jednostavno ko nije procitao to pri prijavljivanju na listu nece
nikad ni procitati, tako da i to predstavlja sum na listi... jer oni koji
su to procitali znaju to i to im je bespotrebno, a oni koji nisu procitali
nece ni procitati tako da je i njima bespotrebno.


[quote="Koja"]
Zato molim moderatore da rade svoj moderatorski posao i štite nas od neumesnih poruka.

p.s. Svega ovoga ne bi bilo da su moderatori na vreme (generalno, ne samo sad) intervenisali. Nadam se da će se stvari promeniti.
[/quote]

Manje bi bilo neumesnih poruka ako bi se i drugi ucesnici, ukljucujuci i
tebe, suzdrzali od odgovaranja i provociranja. Ti si svojim mail-om
izazvao totalno beskorisnu diskusiju.

[quote="Koja"]
Zatim sam i rekao šta sam imao, kritikovao sam takve "izlive" (30+ besmislenih i nepotrebnih poruka u 3 dana), moderator se oglasio, ali ni to nije dovoljno i Tibor Bata nas opet ubeđuje da ne verujemo svojim očima...
[/quote]

Kao sto sam gore napomenuo - te poruke su bile od koristi. Cinjenica je da je mozda moglo da se smanji na manje poruka - al sta je tu je. Ako ti
se ne cita taj thread jednostavno filter i resio si problem.

[quote="Koja"]
Evo i odgovora, "usplahirenog" i "prestravljenog":
[/quote]

Eto primera provokacije... covek jednostavno nema vremena za tebe
i nece da ga gubi na tebe tako da ti je rekao da iskuliras... a ti prozivas...

[quote="Koja"]
[b]Ne izigravaj psihologa i ne davi listu, to je poenta.[/b]
[/quote]

Apsolutno u tom mailu nije izigravao psihologa, a nisam primetio ni
da TB davi listu... ima jedna druga osoba koja propisno davi listu,
necu da je imenujem, a treca sam ja,

[quote="Koja"]
[b] To je cela priča. Sve drugo je lutanje od teme. I što više budeš opterećivao listu, to ćeš više biti markiran kao gnjavež. ...Sve dok ne odeš na [color=red]Ostrva Odmora u Arhipelagu Moderisnih,[/color] da voziš sa svojim novim drugarima po [color=red]Golom Otoku FB Tišine.
[/b]
[/quote]
U cemu je tvoj problem? Smorio si se ovde u arhipelagu moderisanih?
Ovde je bas divno... tek onda ne moras da razmisljas pre nego sto
posaljes nesto jer tu su drugi da to ne propuste ako nesto izvalis :twisted:

[quote="Koja"]
[quote][i]tb> koliko sam shvatio freebiking je stanje uma a ne niz radnji pa je zato
tb> sledeci tu logiku sale, kao "najstariji" jedini freebajker na listi.
[/i]...
[i]tb> suludo je poistovetiti se sa necim sto svako drugacije dozivljava
tb> i suludo je tvrdoglavo tvrditi da je to bas to kada nije i ne moze
tb> da bude. ja nisam freebajker jer nisam "najstariji".
[/i]
[/quote]
[color=red][b] Ništa ti nisi shvatio, to je problem.[/b][/color]
[/quote]
Problem je sto nisi ni ti shvatio, niti bilo ko sa liste, jer da bi bilo ko
shvatio to bi sve moralo da ima neke logike... A dal je logicno dati
ime listi freebiking za bavljenje outdoor aktivnostima uopste? Nedostatak
boljeg imena ne drzi vodu kao izgovor - jednostavno postoji ime
freeoutdoor koji stvarno okuplja sve aktivnosti navedene od druga
Saleta.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

enter Mixitron

I šta će ovim, večeras otovrenim frontovima, biti dokazano na fb ratištu? Da je 'onaj drugi' tvrdoglavi kreten?*
Ako mislite da se može dokazati nešto drugo, nastavite. Ako ne, već je dovoljno.

exit Mixitron

* - mislim na međusobne stavove učesnika rasprave. Mi ostali ćemo verovatno prevrtati očima i izbegavati celu stvar. Bar se nadam.
Last edited by mixitron on 18 Sep 2006, 23:53, edited 1 time in total.
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

E sada kada bi mi neko jos objasnio zasto nemam pravo da
editujem svoju poruku to bi bilo extra :)
Koja
Posts: 28
Joined: 18 Sep 2006, 17:04

Post by Koja »

tibor wrote:e kakav si ti covek, stvarno, na kraju ja ispao najgori zagadjivac liste i jos si se ti nasao uvredjenim, ma daaaj
Da te podsetim: ovakvog kvaliteta su ti i postovi koje šalješ direktno na listu.
(Zato postoji moderator, naški rečeno: UREDNIK, da takve stvari filtrira i spreči.)

Kvalitet tvojih argumenata je vidno mali, tako da ako bolje ne umeš najbolje je da se okaneš ćorava posla. Ja mislim da si i ti toga svestan, samo da ti se čini da je bolje da odeš uz neku muljažu nego da kažeš da si zasrao slanjem bezbroj poruka u lancima, poruka koje nemaju argumentaciju (pa da se bar kaže da si izneo neki svoj stav), nego čisto onako, naklapanje, trla baba dlan... da si zeznuo, ali da nisi razmišljao, ponelo te, i sad se kao malo primiriš i to se sve brzo zaboravi.

Niko ovde nije zlopamtiplo, tj. niko ne živi samo da bi pamtio ko smara po raznim listama kojima smo izloženi. Tako da je lako samo malo da se primiriš i da sve padne u zaborav. Ali tebi to nije izvodljivo izgleda, moraš da odeš uz jadikovke...

Patetično.
Koja
Posts: 28
Joined: 18 Sep 2006, 17:04

Re: Prepucavanje 1: Bata T. vs. Koja - piljevina na listi

Post by Koja »

Dejv wrote: Ok, ja sada ne mogu da se setim tacnog rasporeda poruka... da nije svugde obelezeno znakom da je zabranjen saobracaj u toj ulici... nigde za tu ulicu nisam primetio da pise da je pesacka zona, a znacenje znaka okruglog oblika sa crvenim krugom nismo rastumacili.
Gubiš poentu iz vida, a ona je da nije FB lista AKTIVNO mesto za diskusiju o zakonima, o pravdi i nepravdi, o ispravnosti i moralnoj snazi policajca, bajkera, pešaka...

Ovo može:

1. Tad i tad, tu i tu, nije moguće voziti bajs zbog toga i toga (ima/nema znaka, ima/nema policajac, ima/nema ajkula/aždaja/rupa/krokodil.
- OK, hvala.

2. Pešačka zona znači to i to...
- OK, hvala.

3. Obratite pažnju, tamo nema znaka, mogli biste se zeznuti...

itd.

Ali naknadne diskusije kako ko doživljava pešačku zonu, dizanje revolucije jer se ne može na zadnjem tošku kroz pešake... Ne čini li ti se da to nije u redu?

Pazi, seti se da nisi kod SVOJE kuće, već da si GOST na jednoj listi koja ima SVOJA PRAVILA i svoje ljude koji UŽIVAJU u listi baš onakvoj kakvu su je zamislili, postavili i vodili, i ponudili ostalima NA KORIŠĆENJE ali ne i na MENJANJE.
Koja
Posts: 28
Joined: 18 Sep 2006, 17:04

Re: Prepucavanje 1: Bata T. vs. Koja - piljevina na listi

Post by Koja »

Dejv wrote: [...]Drugo nigde za tu ulicu nisam primetio da pise da
je pesacka zona, a znacenje znaka okruglog oblika sa crvenim krugom
nismo rastumacili.
Značenje tog znaka NIJE PREDMET FB liste.
Tačnije, slobodno-umetnično interpretiranje šta bi sve taj znak mogao biti nije predmet našeg interesovanja.

Problem je što se FB lista od nekih ljudi doživljava krajnje (p)opušteno, toliko da je zapravo sve dozvoljeno ... a nije!


Uzgred, ako te taj znak interesuje, onda svratiš do AMSS, auto-škole, policije, okreneš saobraćajnu policiju u Ljermontovoj (011/34.70.200), i saznaš. Zatim tu informaciju proslediš nama, pozoveš se na autoritet izvora, i gotova stvar.

A ne krene smaranje, 30+ poruka, od čega 25+ - totalni idiotizam.

Tibor je pitao, ti si mu lepo odgovorio (citirao sam tvoj odgovor), i stvarno mi dalje nije jasno gde je nastao konflikt u mozgu pa da se nastavi sa bulažnjenjem. Primetio sam, ti i Igor Ralić imate jedan neobičan običaj da se dopisujete putem liste. Ali onako, opušteno.
Kao: "Zdravo, šta radiš?", "Evo ništa; ti?"...

I onda, kad se vremenom ljudi zaborave, lako se doda gas, ubaci u četvrtu, i odeeee... ode lista do đavola!
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Secam se perioda kada je na listi bilo postavljano dosta pitanja o tehnickim detaljima vezanih za opremu, bajkove i sl., pa smo ja i jos nekolicina u zelji da uputimo ljude sto bolje i preciznije u srz problema takodje bili prozivani, mada je to bilo i drugacije a i mnogo blaze od ovog sad. Na srecu, forum je poceo da funkcionise onako kako i treba pa je sada 99,9% takve diskusije upravo na njemu. I svima lepo - poruke se na forumu daleko lakse pretresu i sto je jos vaznije - tu su permanentno, osim ako ih sam autor ne odstrani. A svako moze da ih pregleda i posle vise meseci ili cak i godina.
Prema tome, toplo preporucujem upotrebu istog, jer tu moze da se o svemu i svacemu razgovara a u debatu ce se ukljucivati samo oni koji za to i nadju interes :wink:
Image

MTB-VRH brate!!!
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

@Koja:

1. Eto mene je interesovalo znacenje tog saobracajnog znaka, pitao sam
saobracajnog policajca sta znaci - nije znao da mi da odgovor. Taj znak direktno se odnosi na nas tako da je i predmet naseg interesovanja. Zvao sam bio i AMSS, i na pitanje u kom je zakonu definisano znacenje saobracajnih znakova dobio sam pogresan odgovor.

2. Ne postoji znak na prilazu.... to je prijateljsko ukazivanje kolegama
na mogucnost njihove odbrane, i mogucnost da se oslobode kazne a
da je mozda prikace policajcu u vidu prijave za prekoracenje ovlascenja...

3. Sto se tice sadrzaja liste... mnogo je logicnije da se opisi tura koji ste
svi vi zeljni, i zbog kojih svi kukate kako je lista mesto za njih, logicnije im je mesto da stoje upravo na sajtu - i to mozete misliti na odeljku turoteka! Tako da bi se (za mene, a verovatno nas ima jos) oslobodilo mnogo nezeljenih poruka. I uvidi ovo - jedna kilometarska poruka sa opisom ture mnogo vise opterecuje nego deset drugih. Obrati paznju na opterecenje linka. Ako se postavi na odgovarajuce mesto onda ce je procitati oni koji to zaista hoce. Procitacu i ja poneku, al ne sve.

Sto se tice Ralica i mene: Argumentuj! Ja se ne secam tako necega. Ako je i bilo mozda je bilo 1-2 puta, i eto izvinjavam se zbog toga. Kad smo vec kod Ralic-a... na njegov racun samo pohvale jer uvek odgovori kako treba i na listu, a i svaki put kada sam resio da preskocim listu da postavim neko pitanje u vezi tehnikalije mi je odgovorio uvek jasno i precizno (a listu sam preskakao jer bi se uvek nasli pametnjakovici koji bi poceli prozivku)

@misaxtr

Ja mislim da je bas lista pogodnija za pitanja oko tehnike. Jednostavno to se uvek menja i ono sto vazi sada, vrlo lako moze sutra da ne vazi. Mislim cinjenica je da treba da bude uopstenih HOWTO-ova npr. po pitanju odrzavanja bicikla i sl... A ja sam forum posetio samo zbog ove teme, i samo zbog nje se i registrovao - daleko je lakse pratiti mail listu. A i poruke na mailing listi moze uvek svako da pregleda - ima na yahoogroups arhivu poruka, koju bi neko mogao da se seti da nasetuje da moze da cita ko god hoce, a ne samo oni sa yahoo (bljak) nalozima.
Koja
Posts: 28
Joined: 18 Sep 2006, 17:04

Post by Koja »

Dejv wrote: U tom threadu je bilo diskutovanja na temu zakona o saobracaju i to
posebno o delu koji interesuje nas bicikliste. Iz tog razloga ja cenim da
je tema skroz na svom mestu[...]
Pričamo različite jezike...

Na mestu je da se kaže da
"postoji opasnost da će se platiti kazna ukoliko se vozi pešačkom zonom u centru grada".

Može se konstatovati da ta-i-ta pešačka zona jeste ili nije dobro markirana (pokrivena znacima), predložiti da se o tome obavesti nadležni organ, ili jednostavno to i učiniti.

Ali svako dalje onanisanje o tome kako bismo mi ukinuli pešačku zonu, kako bismo sekli pešacima noge a policajcima glave, kako je BAŠ DOBAR FAZON provozati se centrom, razglabanje može li se zeznuti zakon ako se vozi brzinom kretanja pešaka (pa bi se onda došlo i do toga kolikom brzinom se kreće prosečan pešak), sve to je hodanje po nervima nama koji to čitamo.
Dejv wrote: Kojo, ti si i sam uneo nepotreban sum u listu sa svojih poslednjih par
poruka. Dovoljna je bila jedna da obavestis da se diskusija nastavlja
ovde.
Pa ne, jer to što bih ja VOLEO da se diskutuje MIMO liste ne znači zaista da će neki ljudi to da razumeju i prihvate. Ne možeš ti da nekome ko ti s pravom skrene pažnju da je noć za spavanje, i to uradi možda tako što se prodere sa svoje terase, da odbrusiš kako je, eto, i on sad narušio noćni (ili popodnevni) mir. Ne ide...


Dejv wrote: Apropo fajla Bonton i sl sto se salje mesecno na listu... iskreno
to je meni u filteru jer mrzim kada vidim labelu freebiking da ima
poruku i onda vidim najbeskorisniju poruku koju mozete videti na
svetu.
Trebalo je da je pročitaš... To je neko pisao baš zato da bi se pročitalo. potrudio se, osmislio, uobličio. U protivnom ne bi ni stizalo. :!:

Ili ti misliš da su ljudi koji su osmislili FB totalne dileje pa ne umeju da isključe to "govno" koje ti stiže i zamara te jednom mesečno? Čudni neki ljudi ti FB-ovci, je l' da? (Što im ne bi skrenuo pažnju da to sklone?)
:shock:

Dejv wrote: Jednostavno ko nije procitao to pri prijavljivanju na listu nece
nikad ni procitati, tako da i to predstavlja sum na listi... jer oni koji
su to procitali znaju to i to im je bespotrebno, a oni koji nisu procitali
nece ni procitati tako da je i njima bespotrebno.

Au, kakva logika... Bili neki filozofi koji su se time bavili, kako da opovrgnu sve što postoji, od "te" da dobiju "nete"...

Ili, što reče jedan moj drug jednom prigodom: "Pomnožiš, podeliš, skratiš..."

Onda, da to proširimo: ko zatrpava listu zatrpavaće je i dalje, a ko ne zatrpava valjda i neće; čemu onda ikakva pravila kad je sve predeterminisano?

Najbolje da se sami izujemo ispred svoje kuće i pokucamo na vrata kao da smo gosti?

Dejv wrote:
Koja wrote: Zato molim moderatore da rade svoj moderatorski posao i štite nas od neumesnih poruka.[...]
Manje bi bilo neumesnih poruka ako bi se i drugi ucesnici, ukljucujuci i
tebe, suzdrzali od odgovaranja i provociranja. Ti si svojim mail-om
izazvao totalno beskorisnu diskusiju.
Videćeš kad se krene sa moderisanjem koliko je bila beskorisna.
A možeš da vidiš već i sad po tome da tokom poslednja tri dana nije stiglo 30 poruka kao obično.

Ja se suzdržavam, ali da se opet vratim na opis sa čovekom koji bi da odmori: ćutiš, ćutiš, ćutiš, pa ti se na kraju skupi i kažeš da je bilo dosta!

Ne možeš da porediš nečijih 50 vezanih poruka koje su totalni nonsens, sa nekim ko je jednom poslao čist argument. ...I kome se i na taj argument "odgovorilo" ... kako se usudio da odgovori "3 dana kasnije". pa to je vrhunac bezobrazluka!

Dejv wrote: Kao sto sam gore napomenuo - te poruke su bile od koristi. Cinjenica je da je mozda moglo da se smanji na manje poruka - al sta je tu je. Ako ti
se ne cita taj thread jednostavno filter i resio si problem.

1. Nisu bile od koristi. Bila je 31 poruka, plus moja jedna, plus odgovor, plus moja još jedna, plus Sale Veljković. Od tih prvih 30+ poruka korisne su bile 3-4, možda 5; ostatak je možda koristan koliko i bila šta na ovom svetu, ali NIJE POŽELJAN na listi.
Korisno je samo bilo obaveštenje da pešačka zona ovog, onog ili bilo kog grada nije za vožnju biciklom, da nije u redu, da je zakonom zabranjeno, i da policija to kažnjava.


Zamisli diskusiju od 30+ poruka, na temu da je glupo voziti bicikl u susret autobusu, levom trakom ili sredinom leve trake; ili po šinama kuda ide teretni voz; ili da je glupo bacati smeće kroz prozor solitera; ili...


To nisu teme za FB listu!

Dejv wrote: Cinjenica je da je mozda moglo da se smanji na manje poruka - al sta je tu je. Ako ti se ne cita taj thread jednostavno filter i resio si problem.

2. Nema tu "šta je - tu je"!!! FB (bre) ima svoja pravila, kako ne razumeš?! Pa je li to toliko teško prihvatiti?

Pa zar treba čovek da registruje kompaniju, da udari pečat, naplati članarinu, da bi počelo da se poštuje pravilo FB domaćina?

Što ja da svaki dan ugrađujem nove filtare (za sve vaše dnevne inspiracije), umesto vi da počnete da ponašate u skladu sa listom čiji ste gosti i članovi?

Ako se nekome ne sviđa - žao mi je, ali doviđenja, pravilo liste se neće toliko radikalno menjati da lista postane chat-room za par klinaca.




Dejv wrote:
Koja wrote: Evo i odgovora, "usplahirenog" i "prestravljenog":
Eto primera provokacije... covek jednostavno nema vremena za tebe
i nece da ga gubi na tebe tako da ti je rekao da iskuliras... a ti prozivas...

Kako ne razumeš? Čovek se zajebava sa svima nama, a kad mu neko odgovori i upozori ga (da te podsetim: i ja i glavni administrator, vlasnik liste), onda logorejični odjednom nema vremena ni interesovanja.

Ali da se diskusija vodi pred "glavnim auditorijumom" i te kako bi bio voljan da se dokazuje!


Dejv wrote:
Koja wrote: Ne izigravaj psihologa i ne davi listu, to je poenta.
Apsolutno u tom mailu nije izigravao psihologa, a nisam primetio ni
da TB davi listu... ima jedna druga osoba koja propisno davi listu,
necu da je imenujem, a treca sam ja
Dobro, možda je počeo da primenjuje menadžersku psihologiju, možda se nije pravio... Možda se to uči na fakultetu, pa samo isprobava...

Smarate, i ti, i on, i mali Ralić (koji se još i uporno trudi da bude što manje pismen u svojim dopisima). Zašto ne otvorite listu samo za sebe i svoje zajebancije? Nemam ništa protiv, i to je u redu, ko voli...

Ali ponavljam: ne tamo gde smo davno utvrdili neka pravila koja biste vi sad malo da kršite.
Dejv wrote:
Koja wrote:
To je cela priča. Sve drugo je lutanje od teme. I što više budeš opterećivao listu, to ćeš više biti markiran kao gnjavež. ...Sve dok ne odeš na Ostrva Odmora u Arhipelagu Moderisnih da voziš sa svojim novim drugarima po Golom Otoku FB Tišine.
U cemu je tvoj problem?

U tome da ne želim da mi tamo neki napaljeni i brzi na tatstaturi već godinama obesmišljavaju jedan kutak koji veoma mnogo volim.


To je kao da mi bacaš smeće ispred kuće, a ja te puštam, ćutim i trpim. Zašto - to niko ne ume da objasni. I onda, jednog dana, ustanem na levu nogu, uzmem pušku sa zida, metlu u ruke, i počistim sve što mi smeta... Figurativno, naravno.

Dejv wrote: Problem je sto nisi ni ti shvatio, niti bilo ko sa liste, jer da bi bilo ko
shvatio to bi sve moralo da ima neke logike... A dal je logicno dati
ime listi freebiking za bavljenje outdoor aktivnostima uopste? Nedostatak
boljeg imena ne drzi vodu kao izgovor - jednostavno postoji ime
freeoutdoor koji stvarno okuplja sve aktivnosti navedene od druga
Saleta.

Batice, FreeBiking je pravo ime za pravu stvar!
Piše ti ispod: vožnja koju ste tek naslućivali.

Imaš fotografiju na grupi http://groups.yahoo.com/group/freebiking/
...dvoje nekih ljudi, neke planine, neki kanjoni, priroda, sloboda, oni opušteni, nagrađeni tom lepotom, a opet nekako uhvaćeni u pokretu, u napetosti mišića, bicikl u travi...


Mnogi su to shvatili, a - što neko reče - nije to za svakoga i za sve, nije to masovni sport, nije to Cecin koncert ili Miroslav Ilić...



Ne brini se ti za one koji su tu od početka i koji su stvar iznedrili i dali ti je na poklon i korišćenje - oni valjda znaju i razumeju.


Ti ako ne razumeš, ili si uveren da tu nema šta da se razume, nemoj biti nametljiv i nemoj kvariti to što imaš i što ti je pozajmljeno.

Ako ti se ime ne dopada, ako ti je sve nekako glupo - nemoj, brate, ni da se tiskaš i pačaš u te gluposti i bezvezluke, idi negde gde su "pametniji" i "smisleniji" ljudi... Bez zezanja, bez uvrede, samo prevodim tvoje reči.

FB je ponuda, mesto za nenametljiv svet, nekomercijalna varijanta hedonizma pomešanog sa iskrenim divljenjem prema lepotama prirode, nasušna potreba da se upostavi kontakt sa majkom Zemljom, da se odluta iz grada, da se da'ne dušom... Sebična, prokleta potreba da bar na trenutak, sat, dan ili sedmicu ne budemo ljudi u cipelama, sa kravatama i laptopom u ruci.
I onda ko si ti, Tibor, Ralić, ja, ili bilo ko drugi da tamo nekome sav taj gušt kvari?


Pustite nas koji volimo tu intimu da u njoj i dalje uživamo, ostavite se prženja i napaljenog slanja bezbroj poruka. Idi u MENSA-u, testiraj se, pa maši papirima; nemoj nama da naturaš pamet, mi bismo ovde samo malo mira i uglađenosti.
Koja
Posts: 28
Joined: 18 Sep 2006, 17:04

Post by Koja »

mixitron wrote: I šta će ovim, večeras otovrenim frontovima, biti dokazano na fb ratištu? Da je 'onaj drugi' tvrdoglavi kreten?*

[...]Mi ostali ćemo verovatno prevrtati očima i izbegavati celu stvar. Bar se nadam.
Ne radi se o dokazivanju, radi se o konkretnoj vrsti odbrane nečega što postoji i što ne treba menjati na gore.

Na "FB ratištu" će biti "dokazano" to da se umešao vlasnik liste i rekao kuda lista treba da ide. Kome se sviđa - pratiće i poštovaće, kome se ne sviđa - otići će. To je jedino ispravno i jedino moguće. Sve drugo bilo bi nenormalno, ne nalaziš li?

Ili da lista bude svaštara, pa svi da budu srećni? Ili svi da budu nesrećni? Ili polusrećni (ako tako nešto postoji)?

Ili da napravimo referendum? Da listu "preuzme" neko drugi?

...

Vi ostali i treba da izbegavate celu stvar jer se cela stvar vas i ne tiče (u smislu da se uključujete u diskusiju). Neko je pokrenuo, uključio se vlasnik i super-moderator, sad će se uključiti i ostali moderatori... i to je to, završena priča. Diskusija se odvija na zatvorenom mestu, niko nikoga ne tera da čita... dakle sve se odvija fino i mirno.
Zašto biste se onda "vi ostali" nervirali i prevrtali očima, kad niti ste umešani u priču, niti vas ko vuče za rukav?

Budi bez brige, poenta je da se neke stvari vrate na odgovarajuće mesto, i onda ćemo neko vreme biti svi mirni i zadovoljni. Tako je to, kad se prethodno iskoči iz šina uvek je potrebno malo opraviti i ispraviti prugu...
Koja
Posts: 28
Joined: 18 Sep 2006, 17:04

Post by Koja »

misaxtr wrote:Na srecu, forum je poceo da funkcionise onako kako i treba pa je sada 99,9% takve [tehničke] diskusije upravo na njemu. I svima lepo - poruke se na forumu daleko lakse pretresu i sto je jos vaznije - tu su permanentno, osim ako ih sam autor ne odstrani. A svako moze da ih pregleda i posle vise meseci ili cak i godina.
Prema tome, toplo preporucujem upotrebu istog, jer tu moze da se o svemu i svacemu razgovara a u debatu ce se ukljucivati samo oni koji za to i nadju interes :wink:
Naravno, to je upravo ono o čemu smo debatovali pre nekoliko godina. Sreća pa je zaživelo.

Potpuno si u pravu što se tiče toga da je forum pravo mesto za postavljanje takvih tema, zbog pretrage, trajnosti i kompletnosti poruka.

Ali vidim da Dejv u sledećem postu piše kako bi trebalo stvar okrenuti naopako, pa tehnikalije slati na listu a priče ne (jer priče uzimaju mesta).

Vidiš, osim što je to naopako u odnosu na tvoj stav, interesantno je kako je neko FB razumeo kao pričaonicu, pa onda i kako se polako uvlači onaj dobro znani samoupravni socijalizam u naše redove, i kako bi sad bilo logično da se FB prilagodi "novim trendovima" - a to su neki novi klinci i neki novi tech-bajkeri, a ne da oni poštuju bonton ili da se izuju ako su im blatnjave cipele i operu ruke pre jela.

Interesantno kako se neko uključi na listu koja ima ime Free Biking, pogleda sajt, pročita priče, oseti duh koji provejava, i onda pomisli kako je na pravom mestu za zezanje i za tehničku podršku, nađe dva-tri istomišljenika i izudara nas sve na listi sa po milion poruka, ne shvatajući da ljudi ćute jer se sve neadaju da će novopridošli stati i prestati.
Koja
Posts: 28
Joined: 18 Sep 2006, 17:04

Post by Koja »

Dejv wrote: 1. Eto mene je interesovalo znacenje tog saobracajnog znaka, pitao sam
saobracajnog policajca sta znaci - nije znao da mi da odgovor. Taj znak direktno se odnosi na nas tako da je i predmet naseg interesovanja. Zvao sam bio i AMSS, i na pitanje u kom je zakonu definisano znacenje saobracajnih znakova dobio sam pogresan odgovor.
Ama, mladiću, FB nije 988, 9812, 987 i slično. Što ne zovneš telefon 92 pa se s njima malo ne šegačiš?


Pitao si, neko ti je odgovorio... Ako ne veruješ šta ti je odgovoreno ("zabrana saobraćaja za SVA VOZILA"), ako te i policajac prevario, ako AMSS ne zna - pa šta smo ti bre mi krivi pa si nas našao da gnjaviš?

Lepo si odgovorio Tiboru: "Valjda ti je jasno da znači da je zabranjen i za avione, i za kanione, i za tenkove, i za bicikle". I tu je kraj. Sve dalje je besmisleno, bespotrebno, na silu, silovanje.


Nije mi jasno kako te to do sada niko nije naučio dok si bio dete, da sve ima svoje granice. Odakle vam ideja da je FB neko zadružno dobro?
FB IMA vlasnika!
Dejv wrote: 2. Ne postoji znak na prilazu.... to je prijateljsko ukazivanje kolegama
na mogucnost njihove odbrane, i mogucnost da se oslobode kazne a
da je mozda prikace policajcu u vidu prijave za prekoracenje ovlascenja...
Ma koje, bre? Pa koga ti zajebavaš? Prijateljsko ukazivanje? Pa može jedan meil, ali ne 101, sa zajebancijama i tumačenjem kako se kome hoće, onako od zajebavanja!

Ali pretpostavimo da ste vi iznova i iznova upozoravali...
Ne postoji znak? "Pazite, kolege, tamo je pešačka zona, tamo se ne vozi bicikl. Nema znaka, a ako ste novajlija pa ne znate - eto, sad znate, gotova diskusija."

A ne: "Nema znaka; uuu, ala smo ih zajebali, sad možemo da tužimo muriju!"

// I opet ne možeš muriju, nego pravno lice koje je krivo što nema saobraćajnog znaka, ili NN lica koja su ga ukrala.

ZAKON O PREKRŠAJIMA (*.doc file):
http://www.mup.sr.gov.yu/domino/mup.nsf ... sajima.doc


Evo ti ko je za šta odgovoran i kolike su kazne:
http://www.mup.sr.gov.yu/domino/prevent ... age&Click=

Dejv wrote: 3. Sto se tice sadrzaja liste... mnogo je logicnije da se opisi tura koji ste
svi vi zeljni, i zbog kojih svi kukate kako je lista mesto za njih, logicnije im je mesto da stoje upravo na sajtu - i to mozete misliti na odeljku turoteka!
Batice, otkrio si toplu vodu!

To jeste načelni plan, ali se u poslenje vreme nema vremena. Svaka priča traži obradu, doradu, malo ovoga, malo onoga, detalj po detalj - nakupi se, a to nema ko da radi...

A skoro svaka priča najpre se slala na listu, pa se odatle preuzimala, oblikovala, i na kraju kačila na sajt. Ali se slala i na listu, jer bi nekad prošlo i milion godina pre nego osvane u finalnoj web-formi.


Dejv wrote: Tako da bi se (za mene, a verovatno nas ima jos) oslobodilo mnogo nezeljenih poruka.
Pa jeste, samo što ovo NIJE TVOJA LISTA i ti NE ODLUČUJEŠ o njenom sadržaju.

Interesantno kako se to ovde lako i brzo zaboravi... Kao, lista je svačija, lista je ničija, hajde da glasamo, nas je više, e od sad ćemo po novom...


Bato, ako ti se ne sviđa - pronađi listu koja ti se sviđa. Ova je BAŠ TAKVA, sa tim jebenim pričicama, opisima, turama, baš taj jebeni FB.

Dejv wrote: I uvidi ovo - jedna kilometarska poruka sa opisom ture mnogo vise opterecuje nego deset drugih. Obrati paznju na opterecenje linka. Ako se postavi na odgovarajuce mesto onda ce je procitati oni koji to zaista hoce. Procitacu i ja poneku, al ne sve.
Kao što rekoh - piši vlasniku liste da ti je proda. A onda menjaj, druže, radi šta hoćeš od nje! Za uši je vuci ako ti je merak, niko ti reč neće reći.


Ali u međuvremenu poštuj da si ti samo gost, a da tamo negde postoji taj dosadni bonton.

Dejv wrote: Sto se tice Ralica i mene: Argumentuj! Ja se ne secam tako necega. Ako je i bilo mozda je bilo 1-2 puta, i eto izvinjavam se zbog toga.
Nije teško: samo ukucaš tvoje ime, pronađeš poruku, i onda pogledaš 2-3 poruke gore-dole - Ralić je uvek tu negde, on na svaku poruku odgovara, komentariše, četuje, ćaska čovek sa 400 ljudi...
Dejv wrote: Kad smo vec kod Ralic-a... na njegov racun samo pohvale jer uvek odgovori kako treba i na listu,
...na primer cela ona priča oko vožnji centrom?
Pogledaj 7. septembar, na primer...

TO se zove smaranje liste i bezobzirnost prema ostalim članovima.

Ti to i ne primećuješ, jer za tebe je ligično rešenje koje si mi preporučio: da se mi sami snađemo, da se borimo filtarima, da se nekako odbranimo...

Ehej, pa nije moje da se branim na taj način, nego tvoje da se kontrolišeš, a moderatorovo da sve drži na oku.
Dejv wrote: a i svaki put kada sam resio da preskocim listu da postavim neko pitanje u vezi tehnikalije mi je odgovorio uvek jasno i precizno (a listu sam preskakao jer bi se uvek nasli pametnjakovici koji bi poceli prozivku)
Eh, ti jebeni pametnjakovići koji vam skrenu pažnju da biste vaš DI-jalog, razgovor DVOJICE ljudi, mogli da nastavite prepiskom koja ne bi terala i nas ostale da čitamo (ili barem filtriramo). Ali ne, teško je za primaoca staviti Igor ili Nemanja, a mnogo lakše (čitaj: slađe) staviti "FB PUBLIKA - ceo stadion, a ja za mikrofonom"

Ako ti je davao savete kao 7. septembra kada je postao stručnjak za tumačenje zakona, ili kao ovde:
http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?t=329

Vrlo inteligentno, lukavo, odgovorno, pošteno...


Bolje bi bilo da ćuti nego što ljudima daje kretenske (kad tako moram da kažem) savete. Bez zezanja. Ne poznajem ga lično, blanko sam mu dao ključeve od kuće na moru da može da boravi tokom svog putovanja - dakle potvrđujem da sam otvoren i dobar lik, ali brate mili treba imati meru i kad se lupeta i kad se sebi da za pravo da se postane glavni šerif.

Pa nemoj da pričaš da je normalno da neko deli lekcije, deli savete, prsi se pred širokim auditorijumom kad ga ionako niko ne pita, tumači zakon, diže revoluciju, ubeđuje ljude u neistinite i nemoguće stvari.
Dejv wrote: @misaxtr

Ja mislim da je bas lista pogodnija za pitanja oko tehnike. Jednostavno to se uvek menja i ono sto vazi sada, vrlo lako moze sutra da ne vazi.
:shock:

Mlad si, naučićeš...

Oprema koju nosiš je ista, premaz je isti, lanac je isti, većina stvari je ista.

Ono što se promeni biće blagovremeno objavljeno, čim neko pita.

Ali, ponavljam, Free Biking nije nastao sa tom idejom kao primarnom. To je prateća stvar, detalj, korisni detalj, ali ne i primarna ideja.
Dejv wrote: Mislim cinjenica je da treba da bude uopstenih HOWTO-ova npr. po pitanju odrzavanja bicikla i sl... A ja sam forum posetio samo zbog ove teme, i samo zbog nje se i registrovao - daleko je lakse pratiti mail listu. A i poruke na mailing listi moze uvek svako da pregleda - ima na yahoogroups arhivu poruka, koju bi neko mogao da se seti da nasetuje da moze da cita ko god hoce, a ne samo oni sa yahoo (bljak) nalozima.

TEBI bi bilo lakše da pratiš... Otvori listu pa prati.


Na ovoj listi pravila su definisana u bontonu koji ti sistemski brišeš, lista se bavi onime što ti ne voliš, mišljenja si da je ime nesrećno izabrano a tematika opskurna, neodređena i neuhvatljiva, sve je nekako naopako... pa što si ti onda ovde?
Post Reply