Da mi je dolar...

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Da mi je dolar...

Post by mixitron »

Pogledajte malo cene ako hoćete, ali obavezno se spustite do kraja strnaice i vratite se malo gore, pa pročitajte ALL CAPS tekst.

http://www.rideyourbike.com/labor.html#brakes
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Hahah !! Pa s obzirom da oni voze one zderace naftnih polja koji su visoki i preko 2 metra, "nesto nisko" znaci manje od 3,5 metra ;)

A cene su standardne .. e tamo treba otvoriti servis!
$60 na sat !! 'ebote ko da su PhD !

Nesto sto ovde kosta 100 dinara,tamo je 8-10 dolara ..
Hah! svidja mi se ona "usluga" - instalacija prednjeg tocka ;p a za zadnji 5 dolcova vise :D
Neko ti skine stari tocak,prebaci gumu na novi,naduva,
stavi novi i zategne QR .. i 10-15 dolara moj bato ..
$55 za ciscenje pogona !! (pogon,lanac,kaseta)
Krpljenje gume $10 .. extra fleka samo $2 ! :D
A nova guma kosta sta? $3 ? A da,onda jos $8 za instalaciju,kako god okrenes bez $10 ni dobar dan ;)

Ali ovo mi je najjace od svega! "There may be additional charges for extra dirty bikes " LOL !

Koliko li ovaj Tadzikistanski WheelSmith naplacuje za svoj rad ?

Image
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

IRalic wrote:Nesto sto ovde kosta 100 dinara,tamo je 8-10 dolara ..
Mislim da nema nikakvog mesta iščuđavanju. Problem je što u ovoj zemlji ljudi ne cene svoj rad, a posle kukaju kako im je nizak standard i kako ne mogu da sastave kraj s krajem. Svuda u civilizovanom svetu je uobičajeno da deo koji se ugrađuje (na bicikl, automobil ili bilo šta) košta značajno manje nego rad kvalifikovanog servisa na ugradnji tog dela, samo kod nas je sve postavljeno naglavačke. A verovatno je tako i u Tadžikistanu :lol: .
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Tačno, ali neke od viđenih cena bi zaista trebale da inspirišu ljude da nauče da ponešto urade i sami.

Što se tiče 'necenjenja' svog (i tuđeg) rada, mislim da je to više relikt sistema u kojem je plata stizala jednom mesečno no matter what a umni rad je bio opskurna kategorija (mis'im, gde su tu ŽULJEVI?). Moji matorci su doktori, i ne d'o bog da neće da održe nabrzaka konsultaciju nekom tamo preko telefona, preporuče ovo i ono... mislim, šta je to teško, da mi kažeš tri reči, zar ne? A da se to plati?? Pa nisu ništa RADILI, pobogu...

Ali to je već ot koji nema veze sa krovnim nosačima :)
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Nije problem u tome sto se ovde ne ceni rad,
vec bi bio problem naci nekoga ko bi ti platio 10 dolara za to sto ce mu majstor nesto zavrnuti/odvrnuti.

Kada je prosecna plata tamo veca x10 onda placanje neke usluge x10 vise nije problem.


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Heh, sve je to uvezano u čvor - kada bi usluge bile 10x skuplje, onda bi i plate bile 10x veće :lol:
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

bluealek wrote:Heh, sve je to uvezano u čvor - kada bi usluge bile 10x skuplje, onda bi i plate bile 10x veće :lol:
To jeste :)

Setite se kako smo savim pristojono ziveli '93 sa 10ak maraka nedeljno! A sad sa 50-100evra pa opet nije dosta ..

Problem je to sto recimo neko tamo ima primanje veca 10x
a troskovi zivota su im isti kao nasi .. dakle onih 9 mu ostaje za nesto drugo .. novi auto,kuca,vikendica,novi tricikl,novi bicikl,pa sledece godine novi model .. i tako u krug ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Post Reply