Zakljucavanje bicikla

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Zakljucavanje bicikla

Post by Astrodule »

Da li neko drzi bicikl u hodniku zgrade?
Ja ga drzim izpred ulaznih vrata od stana. Zakljucan lancem (sa katancem) i sifrom (sekundarom).
Kakva su vasa iskustva sa kradjama iz zgrade?
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Maznuli mi bidon i torbicu punu svakakvih korisnih sitnica. Lopovi nisu znali šta je leptir, inače su mogli da mi maznu i točak i sedište. Odonda bicikl stoji u hodniku.
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Vasa iskustva

Post by Astrodule »

Koja su vasa iskustva sa kradjama bicikala koje ste ostavljali van stana (hodnik zgrade, zajednicke prostotije, podrumi...)

Znam da je bolje drzati u stanu, ali:
  • stan mali :( ,
    devojka ne voli da vidi bicikl u istom :(
    a ni ja ne bih bas voleo da moram da ga zaobilazim svaki put kad hocu da prodjem do wc-a :(
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Zimus sam držao oba bicikla u 'radionici' u podrumu zgrade (vidi 'frankenštajnisanje'), i sve je bilo OK, dvoja gvozdena vrata i jedna obična su ipak neka osiguracija. Mada mi je bio smor kad teglim gore-dole.

Promeni devojku, ne može da se buni na bicikl :D

E sad, ako ti ne gine hodnik, skini sedište, zaključaj oba tpčka, skini sve sitne delove - elektronika, pumpa, bidon, torba, i biće OK.
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Mom drugu su odneli bicikl dan-dva nakon sto je poceo da ga drzi u hodniku. Bio je zakljucan. Moguce je da je neko pikirao njegov bicikl vec neko vreme i cekao zgodnu priliku.

Drugom ortaku je bicikl ispario za vreme nekih radova u zgradi. Majstori imaju svakakve alatke...

Podrum i zajednicke prostorije su za ovakvu situaciju najbolje resenje, ogranicen broj ljudi ima pristup, i da se desi da nestane bicikl, onda procesljas komsijama stanove :twisted: . Ja svoj drzim u podrumu, jeste smor nosanje gore-dole, ali bolje nego tegljenje sa 5. sprata :) . Mada i podrumi mogu da budu nezgodni. Npr. u nekim podrumskim prostorijama u mojoj zgradi (ne u onoj gde je moj bicikl) se pri izlivanju kanalizacije napravi havarija (kad komsije bacaju patike u kanalizaciju :x ), neki podrumi su veoma vlazni, sto nije dobro za bicikl, komsije koje mogu da naprave nered u kome ce nesto da padne preko bicikla (ako ne postoji dogovor o koriscenju)...
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

I nadam se da bar ne živiš u prizemlju velike zgrade. Što više ljudi prolazi pored bajka veće su šanse da ga neko mazne. Meni pre par godina maznut kaprjolo iz prizemlja genexove kule na Novom Beogradu. A nisam ga ni redovno držao tu, nego ponekad kad dođem ostavim ga gore na spratu. A to veče me je mrzelo da ga unosim u lift, a i mislio sam da se neću puno zadržavati.
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Da, to je to. Mala zgrada je zakon.
Inače, ona 'zajednička prostorija' ima i grejanje (radijator koji radi) pa mogu da vam pričuvam točkove preko zime, ako ne vozite, u idealnim uslovima :)
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by Astrodule »

Ti bicikli sto su nestajali, cime su bili vezani?

A o zajednickim prostorijam imam lose misljenje:
bratovom SINU su ukrali bajs iz zajednicke garaze,
a drugaru iz vesernice.
Nemas nikakav dokaz da je to uradio komsija na koga sumnjas, tako da se njihovi bicikli voze sada negde daleko...
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Prvi ortak je imao debelu sajlu (e sada se ne secam da li je sa sifrom ili na kljuc, ako je ovo prvo, neko je mogao da ima priliku da barem sat vremena isprobava kombinacije ispred vrata i odnese bicikl). Drugi je imao lanac sa katancem, ali uz dovoljno dobar alat to nije problem za lopova. Ne mora samo bicikl da nestane, mojim komsijama su nestali zadnji tockovi na biciklima (dva Polara).

Zajednicke prostorije nisu savrsene, ali lakse je ukrasti bicikl sa hodnika, gde svako ima pristup. Sa druge strane, ako neko provali u zajednicku prostoriju, nema mnogo pomoci. Kada postoji video nadzor na ulazu, nista ne moze da prodje, pa ni tvoj bicikl. To ti je najsigurnije resenje, mada treba ubediti komsije.
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Može li da se uradi detektor kretanja, koji pali alarm u kući (i hodniku) ako neko krene da drnda bicikl? Mislim da je to zanimljivo rešenje. Malo će da košta, ali...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

random wrote:Kada postoji video nadzor na ulazu, nista ne moze da prodje, pa ni tvoj bicikl. To ti je najsigurnije resenje, mada treba ubediti komsije.

Zapamtimo ipak da je ovo Srbija.
Npr moja sestra drzi butik u jednom od glavnih trz. centara u bg-u,
sa sve video nadzorom,obezbedjenjem itd ..
Jedan dan su unosili stvari u radnju,i naravno nisu mogli da ponesu sve odjednom,
nego je jedna kutija za nekim torbama ostala na ulazu.
Kada su se vratili iste nije bilo tamo gde je ostavljena.
Daj cimaj obezbedjenje,i to sve,daj da se pregledaju snimci ..
Eeee,ne moze to tako "dajte da pogledamo ko je i kada ukrao nesto"
nego pismena molba,da sacekaj da dodje sef,pa nece danas,nego ce doci sutra ..
I na kraju NISTA! trake za snimcima su IZBRISALI !? u medjuvremenu,
jer niko nije bio obavesten da na njima ima nesto vredno gledanja ..
Btw, "odrzavanje" koje placa svaki lokal u tom centru (za higijenu hodnika,osvetljenje,obezbedjenje i sve to) iznosi tricavih 100 evra mesecno ..

Video nadzor na benziskoj pumpi u Finskoj.
Moji poznanici isli kombijem do NordKapp-a kako bi odande krenuli na jug biciklima.
Jedan ucesnik je kasnio,pa su ga pokupili uz put.
Nije bilo vremena,a ni mesta da mu se bicikl pakuje u prikolicu,
te je bicikl uglavljen unutra,medju putnike,
tako da prvo moraju izbaciti bajs napolje,da bi izasli.
I tako izbace bajs da bi izasli na toj pumpi.
Dok su tocili gorivo,isli u wc i sl,bajs je nestao (bio naslonjen uz kombi,u NEvoznom stanju)
Daj policiju,daj snimke,daj sve ..
Na snimcima se apsolutno NISTA nije videlo !

E sad zamisli da sve i snime tog nekog koji ti maznjava bajs.
Sta bi snimili ? "krupnog muskarca sa fantomkom na glavi i makazama za armaturu u ruci" ?
Koja je vajda od toga ?

Ako neko hoce da ti mazne bajs,on ce ga maznuti,kad tad.
Ostavljajuci bajs na hodniku/zajednickim prostorijama samo povecava sansu za kradju.

Kupi lepo u Planetu kuku za vesanje bajsa u stanu (ca. 500din!),i bajs negde lepo okaci u stan,da ne moras da ga mices kada hoces u wc ;-)
A devoci ako ne bude pravo,menjaj je ;-p


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by Astrodule »

Ocekivao sam odgovore tipa: "menjaj devojku" :)

Mislim sledeca slika oslikava prave bajkere:
Image
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Nema vise bajsa :(

Post by Astrodule »

Na tezi nacin sam zakljucio da ne treba drzati bajs u hodniku zgrade.

Ako neko vidi Genesis Odysseus sa SRAM SX4 opremom, RST281R suspenzijom i zadnjim tockom namestenim na mesto prednjeg (bez racne) neka mi javi da barem znam da je dobro :(

Image
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Da li si oglasio nestanak na Cikloberzi, Ciklonautu i ostalim sajtovima? Barem se malo povecava sansa za nalazenje bicikla. Koliko nakon pocinjanja sa odlaganjem napolju ti je nestao bicikl? Da li zgrada ima isprava interfon? U tom slucaju mozes malo da se raspitas po komsiluku ko je ulazio u zgradu u periodu kada je nestao bicikl. Posto ti je bicikl brzo nestao, imam utisak da ga je neko merkao vec neko vreme i cekao zgodnu priliku.
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
neva
Posts: 4
Joined: 13 May 2007, 01:14

haha

Post by neva »

e, nemoj to da radis! ja sam bila u stanu kad su mi ukrali i nisam cula! i to je izgleda "njemu" nije bio nikakav problem... u sred bela dana
Post Reply