Biciklističko-pešačka staza Subotica-Palić-banja Kanjiž

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
stein
Posts: 110
Joined: 30 May 2007, 07:38
Location: Subotica

Biciklističko-pešačka staza Subotica-Palić-banja Kanjiž

Post by stein »

Ne znam di da metim ovo osim u svaštaru. Čuo sam neku priču na TV kako se planira izgradnja gomile kilometara staza za bicikliste po Subotici (što i nije neka vest jer se stalno o tome priča a malo šta se zapravo dešava posle izbora) Nego me sludilo kad sam čuo kako se priča o izgradnji staze oko jezera Palić i spajanju Palića sa banjom Kanjiža stazom za pešake i bicikliste a navodno (rekla kazala) priprema se i staza od Subotice preko Kelebije do mađarske granice. Nisam našao potvrdu ovakve informacije ali bi tako nešto (kada bi bilo istina i još za mog života) bilo baš lepo. Jel' neko, iko ima bilo kakvog pojma je li ovo samo bio san ili se stvarno nešto planira?
Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

Prije jedno godinu dana po Somboru i okolini, a bogami i preko Dunava u Baranji, pojavili su se putokazi. Sve sa nacrtanim biciklom i oznakom " Via Pacis Panoniens " - ko zna latinski neka me ispravlja, i " Ruta Dunav ". To bi trebalo da je dio nekog srednjeevropskog projekta, koji propagira biciklisticki turizam i sl. Cini mi se da je ta suboticka prica dio ove.
E, sad,u to doba su se u Somboru pocele pojavljivati " biciklisticke staze ", u stvari, na 70cm od ruba kolovoza su iscrtali zutu liniju i to proglasili biciklistickom stazom. Vozaci je ne diraju, dok im ne zatreba, ali je zato poslije svake kise potrebno tri dana da voda ode odatle. Cini mi se da ce se tako nesto zbiti i kod vas. Znaci, cesta za motorna vozila +, eventualno, trotoar, i, u najboljem slucaju, zuta linija koja bi trebalo da odvoji bicikliste od ostatka svijeta. I onda poznati slucajevi iz teme " Sto se tice haosa po pitanju biciklistickih staza "
A, da. Stvarno nemam pojma da li ce da prave ikakve biciklisticke staze u okolini Subotice. Sorry.
Pozdrav.
Igor
Trulex
Posts: 19
Joined: 16 Oct 2006, 11:47

Post by Trulex »

Jel pratio neko pažljivije vesti ovih dana, pošto se stalno pominje ta neka staza uz Dunav, da li to znači da će biti ili već ima konkretna staza uz Dunav ili su samo postavili putokaze za bicikliste, mene konkretno interesuje da li se može dalje niz Dunav od Begeča, dokle ima staza, dalje nisam išao a hteo bih do Bača tj Plavne.
Pozdrav
Post Reply