"Plocnici Toronta - Oci boje fronta"

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

"Plocnici Toronta - Oci boje fronta"

Post by IRalic »

Dragan Jovanovic> Ako si raspoložen za detaljniju
Dragan Jovanovic> pricu o tome, otvori topic na forumu pa da
Dragan Jovanovic> razglabamo ko ljudi.


Pa evo topic :) razglabajmo!

Kakve karte imas u rukavu Dragane ?



`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

E, kao prvo, izvini Igore što tek sad pišem, mnogo sam u gužvi ovih dana. Tek juče sam video tvoj post, a već je bio kraj radnog vremena, odnosno vreme da vodim kolege u kafanu.

U rukavu imam usmeni dogovor sa jednom Ljubljanskom firmom koji treba ovih dana da materijalizujem u pravi ugovor. Samo dok ukrotim jednu kamaru papira i prosledim je njima na dalju obradu. Sad u subotu sam se i oženio, da bismo mogli zajedno da bežimo. Tako da se nadam da početkom decembra – pre šengena - stižemo na sunčanu stranu Alpa. Ako uračunam još nekakve komplikacije, opet je sasvim realno da sve završim pre početka radova na Gazeli.
Međutim, bio sam početkom oktobra u Sloveniji (po prvi put), i, pravo da ti kažem, nije mi se baš dopala koliko sam mislio. Ono jes, može tamo da se šeta preko zebri manirom zaljubljenog baletana (samo što ja nisam tek tako mogao da se stanjem svesti aklimatizujem na takvu atmosferu), ali trotoari i bici staze (kojih btw baš ima, ali su nekako tesne) su i dalje mestimično zakrčeni. Recimo, u sokaku u koji sam išao na prvi od ljubljanskih razgovora za posao (imao sam 2 ponude u Ljubljani i jednu u Sežani), naleteo sam na klasičnu vračarsku situaciju. Otišao sam kod čoveka na razgovor, on je nešto žvakao na nekom tarzansrpskom a ja ga uopšte nisam slušao šta mi nudi. Ok, posle sam video da ta situacija nije uobičajena po Ljubljani, ali nije ni da je nema, tako da sam dosta u rebusu koliko će mi se ona stvarno dopasti.
I pomalo već razmišljam i o pravoj Evropi, a vazda postoji i mogućnost povratka u Srbiju, ali u neko seoce. I to verovatno tamo negde kod tebe pod Fruškom.
Poljska iz tvoje priče mi zvuči lepše od Slovenije (ili je to samo zato što je još nisam video), osim što nema Alpe i Mediteran pri ruci, pa se prosto pitam šta ti još tražiš ovde.

ps
a kad god čujem ono nek bulevari sveta pamte / muziku tvojih koraka, ja se zapitam koliko su prohodni ti bulevari
Post Reply