Napustam vas...

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Napustam vas...

Post by Dejv »

E pa ljudi - ajd i ovde da se pohvalim i da pozdravim one koje sam upoznao ili uzivo ili samo na listi.

Za nekih 53-60 dana, tj prve nedelje Aprila - ja napustam Srbiju - i nadam se da se ne vracam.

Naime dobio sam stipendiju i odlazim u Japan, Tokyo - ako budem redovno ucio - stipendija i viza traju 5 godina - a za dalje cemo videti...

E sada ono sto me muci je - bicikl.

Ne pada mi na pamet da ga ponesem sada sa sobom jer imam i jos mnogo stvari koje moram da ponesem sa sobom - a i ne znam kako ce biti tamo po pitanju prostora za smestaj istog, dal ce moci u studenjak i tako to.

Znaci - verovatno bi pao transport kada se ja vec smestim tamo i odlucim sta da radim. Jel se neko od vas bavio slanjem bicikla nekom postanskom sluzbom u inostranstvo? Posta, DHL, TNT, UPS, Fedex.... Ako jeste - kako ga je zapakovao? Da li je stigao u jednom komadu?
Da li neko ima i predloge kako zapakovati bicikl za takvo slane? Kakva ostecenja ocekivati? Koliku postarinu ocekivati?

Ili je mozda bolje da ga prodam ovde?
Koliko para bi mogao moj bajs da kosta?

Ram - Scott Comp Racing - od ostecenja samo ogrebotine, i na pojedinim mestima (tamo gde se kace bisage) malo vise oguljena farba, vrlo lagan.
Sticna - Ritchey Comp
Sediste - sa gelom
Kompletna oprema Shimano Deore LX osim zadnjeg lancanika koji je SRAM PC-990 - a moze i da se vrati stari Deore LX koji je u odlicnom stanju. Na srednjem pogonu zamio veliku sajbnu.
SPD pedale.
Gume: Schwalbe Marathon XR, unutra Ritchey, presta gume, one lagane.
Felne - Mavic XC317 verujem... treba da proverim... keramicke kocione povrsine pise. Presle oko 2000km, zadnja felna ima brazde sa obe strane napravljene od strane istrosenih paknova - te brazde eto taman lepo odvedu vodu :)
Zbice - DT Swiss Competition sa DT Pro Lock niplama
Volan i lula Ritchey Comp
Rogovi - Ritchey WCS
Viljuska - Rock Shox SID Team - presla isto koliko i felne.
V brake je sistem inace.


Takodje bih mozda prodao i bisage - Crosso, Expert, dve prednje, dve zadnje i onu vrecu.
Imam i pletscher zadnji nosac - dva kraka se standardno kace kod tocka, a gornji krak se hvata za sticnu.


Koliko bih realno mogao da dobijem za gorepomenuto?

To bi bilo to... mozda se i vidimo... imam jos mart na raspolaganju za voznje...
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

A pa srecan ti put :)

Mislim da ipak jeste najjednostavnije da bajk poneses sa sobom avionom.
Sad dal rastavljen,pa spakovan u kutiju (mozes zamoliti u Planet Bajku da ti daju jednu)
ili ceo,to bi vec morao da vidis sa avio prevoznikom.
Kakva su im pravila,i cene naravno.
Neki oce da uzmu ceo bajs,bez pitanja,a neki pak nesto izvoljevaju,i oce da naplate ..

Naravno da mozes da posaljes kurirom.Opet moras njih pitati pod kojim uslovima i cenama.
Japan je veoma daleko,a samo za prvu zonu UPS kosta 40-50 eura po kg
a jos se bajs ne meri tako,nego se racuna dimenziona tezina.

Da prodas,pa da tamo kupis,hmm .. ako nista drugo neces morati da ga transportujes ;-)
Znas i sam da ces ovde dobiti isto,ili ako imas srece tek nest malo vise od ekvivalentnog "uvoznog" polovnjaka sa slicnom opremom.
Znaci ne puno, 400-450-500 ??

Mozda uzmes kolko ti daju,pa tamo vidis dal ces da kupujes,kad kako i sta,
pa lovu koju si ovde dobio iskoristis za finansiranje dela cene novog bajka.

Za bisage verujem da bi bilo interesenata,samo ne znam,ta boja,mislim plava .. ;-)


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
nemawa
Posts: 13
Joined: 13 Jan 2008, 13:30

Post by nemawa »

Будући да је Шимано из Јапана, а ти идеш тамо, имали смисла да то шаљеш тамо. Радио сам у UPSу неко време, и могу ти рећи да те неће изаћи јефтино слање. Планирај бар 200 еура. А можеш и звати и питати. Боље погледај цене бајкова у твојој класи тамо, па види шта ти ваља чинити.
Losmi
Posts: 11
Joined: 24 Mar 2008, 11:50
Location: Podgorica
Contact:

Post by Losmi »

Mene interesuju bisege, koja im je cijena?
Pozdrav i srecan put

losmi
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Nemanja nam je vec odputovao za Japan,tako da tesko da ce ti on odgovoriti ..

Ako se ne varam,rekao mi je da je jedan par prodao,i to prednje.
Dakle mozda je moguce da su mu ostale zadnje.

Mislim da je za zadnje trazio 85-90 eur ..

Ajd probacu da ga kontaktiram sms-om,pa ti javljam.


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Losmi
Posts: 11
Joined: 24 Mar 2008, 11:50
Location: Podgorica
Contact:

Post by Losmi »

ok.Hvala

Vidjeh da ima topic o bisegama pa cu tamo pitati za ostalo sto me bude zanimalo

pozdrav
Post Reply