Smeh do suza...

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

Kao što si milošću administratora proglašen za člana sa privilegijom pisanja, tako ti ona može biti (sa više nego opravdanim razlozima) privremeno ili trajno uskraćena.
Nemojte da banujete covjeka.
Dajte da zatvorimo ovu temu. Probali smo da ga naucimo nesto o zivotu - nije islo. Naucice tezim putem. Hajde bar da ga naucimo nesto o biciklu, ako je jos uvijek zainteresovan.
Pozdrav
crazy biker
Posts: 117
Joined: 08 Jul 2007, 21:57

Post by crazy biker »

nemojte banovati coveka,ako sa 18 godina nije dovoljno zreo da shvati neke stvari njegov problem ali dajte da ga naucimo bar necemu o biciklizmu,ako bar ne mozemo o zivotu.I da napomenem da mi se nimalo ne svidja sto me neko stavlja u isti kos sa nafuranim tinejdzerima,imam 16 godina(veoma mlad)ali za razliku od konkretnog primera na forumu ja bi stao da pomognem coveku da namesti lanac to je neki freebikerski duh.

A sto se tice vozaca skutera u zakonu pise da ako vozac skutera sa motorom ispod 50cc ako naidje na bici stazu obavezan je da sidje sa puta i vozi po stazi(ja nisam verovao kad mi je drug koji vozi skuter rekao).
User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

@Vuxi_89

Ja sam prisustvovao situaciji kada biciklista udara baš otprilike četvorogodišnje dete, odnosno naišao sam kada su svi već bili popadali po stazi. :shock:
Otac deteta, onako zbunjen i uplašen viče na grupu koja je, uzgred budi rečeno, veoma brzo vozila, viče i na dete, vuče ga sa staze, ono počinje da plače, biciklista ostaje da sedi na stazi, svi vidno uplašeni i zatečeni…
Veoma mučna situacija gde je najmanje bilo bitno ko je kriv.
Veruj mi, sigurno ne želiš da udariš biciklom nikoga, a naročito ne dete koje u tom uzrastu blage veze nema kakvi su propisi, ko je kriv, a ko prav.
Sve se to desilo na Adi, u onom delu gde staza prolazi veoma blizu trotoara.

Kada sam se već javio, da dodam još jednu stvar:
ovde ćeš zasigurno biti usamljen u odnosu na to šta i kako raditi sa biciklom, ne mislim pritom na tehnikalije.
To ne znači da si u svojoj filozofiji vožnje usamljen generalno, samo moraš da tražiš istomišljenike na nekom drugom mestu.
Ovde su ljudi koji vole da voze rekreativno, uglavnom svi vole prirodu, mnogi i planinarenje, a od vožnje očekuju i uglavnom dobijaju uživanje, relaksaciju, putovanje, odmor i rekreaciju.
Dalje, teško mi je da zamislim da ćeš uspeti na ovaj način da zadobiješ nečije poverenje pa da zajedno krenete na neku malo dužu turu izvan civilizacije, gde ste uglavnom prepušteni sami sebi… :roll:

Prema tome, pritisneš reset, ponovo se prijaviš i kažeš: ja sam Vule, volim cveće, ptice i leptire, a u životu ni mrava ne bi zgazio (raspuštena deca bez povoca se izuzimaju :twisted: )

Eto, nije teško biti fin. :wink:
.
Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

@ crazy biker

Nije se ovdje pokusalo nista generalizovati. Vuxi je uletio sa, hm, prilicno extremnim stavovima, koji se, ocigledno, jednom dijelu populacije ovog foruma bas jako ne svidjaju. Pa su mu to i rekli, neki pristojno, neki manje pristojno :oops: . Nazalost, decko ne konta niti jedan pristup.
Mislim da niko nije zelio da kaze da svi tinejdzeri dijele takve stavove, ali je problem sto onima koji su u toj grupaciji ni na koji nacin ne mozes objasniti da nisu u pravu. Zato sam i predlozio da zatvorimo raspravu - nema dalje svrhe. Ako do sada nije shvatio, nikad i nece.
skutera sa motorom ispod 50cc ako naidje na bici stazu obavezan je da sidje sa puta i vozi po stazi
Brzinom manjom od 25km/h. Samo ne znam da li onda i biciklisti moraju da voze sporije od 25km/h.

Pozdrav
Makarenko
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Makarenko wrote:
Brzinom manjom od 25km/h. Samo ne znam da li onda i biciklisti moraju da voze sporije od 25km/h.
Da,svakako,vazi i za rolere takodje ;)

Samo,ne znam zasto bi motorbiciklisti bili u obavezi da se krecu stazom,
kada se sasvim fino krecu i putem,i bez problema dostizu brzinu i preko 60km/h te na drumu nikako nisu smetnja normalnom odvijanju saobracaja ..

Problem je opet rasulo,ovoga puta u zakonu o bezbednosti saobracaja,
i kalsifikaciji vozila.
Pre 30+ godina bicikl s motorom je imao pedale,i motor,i tesko da se mogao poterati brze od 35-40km/h


@vuxi

Sazaljevam idirektno ? Sazaljevam te veoma direktno,samo ti to nisi shvatio.
Kao sto nisi shvatio ni to za '90 ..

Zakljucak je da dok god mladi na sve odgovaraju "sta vi nama koji kurac"
a ovi za koje vise nema pomoci ne izumru(sto ce potrajati) nama kao drustvu nece biti bolje ..
A ako mladi pocnu da sto pre misle svojom glavom,mozda i necemo morati da cekamo da ovi izumru,jer ce i pre toga biti u velikoj manjini,te nece imati nikakav znacajan uticaj ..

.. I svasta sam jos napisao,al sam na kraju izbrisao,jer ionako neces razumeti ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
PINGVIN
Posts: 7
Joined: 29 Apr 2008, 12:41

Post by PINGVIN »

Zdravo svima...
Imam potebu nesto da napisem samo ne znam kako da sve sazmem u sto manje teksta. Naravno sve u dobroj nameri a jos i ako bi bilo vezano za biciklizam... Treba znati da ima mali procenat "pravih ljudi" kako bih ja rekao, koji su svesni svoje okoline i sami sebe u njoj. Eto pre neki dan se desila saobracajka na ibarskoj gde je neka skoda presla punu i ceono se sudarila sa mailazecim -cini mi se opel-om. Mislim da je to bilo pri preticanju. Zakljucak: hocu jos, i jos, nije mi nikad dosta i gladne su mi oci i svi nek pocrkaju... Mnogo puta sam ocevidac takvog oblika ponasanja. Tacno je da pesacima nije mesto na bic stazi, a takodje i sklanjaju bicikliste sa pesacke staze na adi, ali ko se toga pridrzava? Koliko se ja secam VUXI_89, ja licno nisam tako vozio sa 18 god, i ne kazem da je lose voziti brze ili agresivnije samo treba naci pogodan teren za to a da ne ugrozavas ni sebe ni druge. Ja imam neku tesku Alpinu koju razmisljam da zamenim za neki trek. Alpina, hm ono nisam bio ja kome krkljaju menjaci, ja to odma' alat u ruke i sredjuj... Znaci ja volim laganu voznju jer takav sam po prirodi. A sta ces VUXI_89 ako se na bic stazi na adi nadje dete od 4 god koje vozi mali tricikl i samo sto ces da ga prestignes ono ne gledajuci skrene i udaris ga? Formalno ono vozi bicikl (doduse tricikl izvini IRalic :wink: ) i na bic stazi je i ti sad njemu objasni kako treba da vozi desnom stranom (ako zna sta je desno), kako mora da nosi kacigu (ako ima broj), kako ne smeju roditelji da mu budu u pratnji jer oni su pesaci na bic stazi, kako ne sme da vozi jednom rukom jer u drugoj drzi sladoled, itd... Vecina ljudi na ovom forumu ima drugu ideju biciklizma. Za mene je to uzivanje u kretanju van grada po manje prometnim putevima, mada sve manje imam vremena za tako nesto. Eto, pre neki vikend smo drug i ja stavili bic na kola i pravac Divcibare. Vozili smo se ceo dan i znas koliko smo presli: 30km -celih. Ima dana kad i ja predjem 100-130 km ali sve redje i nikad po gradu. Eto tako VUXI_89, odes malo do Avale, pa nadjes neki off-road puteljak, nabacis zastitnu opremu pa cepaj (mislim nemoj gume :D ). PZ
Post Reply