Tema za sve i svašta

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Easst wrote:slažem se ja sa tobom sve što si napisao da se razumemo, nisam ja kupio to :)

Ne brini,shvatio sam to pre nego sto sam poceo da pisem ;)
Easst wrote: I dalje mi je smešno što na njoj pedale koštaju kolko moj ceo bajs hehe
Mora da se same okrecu :lol:
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

ma pusti neke pedale izgledaju skroz čudno, koješta


nego, pitanje za sve, kolka vam je prosečna brzina po ravnom? Mislim ovako pri uobičajenoj vožnji, nije da se vučeš, al ni ne obaraš rekorde.
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Post by milke »

pošto je pitanje za sve onda čak i ja mogu nešto da kažem :D
i ja sam se ranije tripovao oko prosečne brzine, negde sam pročitao da mtb biciklisti na relaxing turama voze prosečno oko 25km na sat. Meni je tad prosek bio oko 21, 23 kad imam povoljne uslove :oops:

Sad mi je po asvaltu prosek oko 26 do 30 kad je baš ravno, bez gore-doliranja. Sve zavisi da li je tura turistička (sa pokojim slikanjem, punjenjem bidona) ili trenažna, kad gledam da ubijem što veću kilometražu za što kraće vreme :)

Možda se malo popravim naredne nedelje kad budem uzeo spd :)
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Ja tricikletom po ravnom drzim izmedju 28-30 bas to,da se ne vucem (24-25) ali ne i da jurim ko ludak (32-35)
Maximalno mogu da izvucem oko 40,ali ne mogu da drzim vise od 300-400 metara recimo

Prosecna brzina koju preracunava bajk kompjuter za celu voznju uvek biva manja
od onoga sto se nama cini kao prosecna brzina,
jer on racuna i kad stanes(dok ne skonta da si stvarno stao) i kad kreces i kad kocis ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Post by milke »

sad se vratih sa ture od 90km preko goča, od kraljevačke strane na vrnjačku banju... prosečna brzina celih 17,9 km na sat :D
uzbrdica na 920m nadmorske visine, onda penjanje za još nekih 200m u dužini od 8km užasnim makadamom gde nisam mogao da idem brže od 7-10km na sat, i onda spust istom podlogom do asvalta...
Bitno je da me koleno od jučerašnjeg udarca više ne boli. Klin se klinom izbija :D
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

na kvarno sam sacekao prvih par odgovora da bi znao da l da precutim ako sam spor :D

meni je ono, od 25 do 29 recimo, al uglavnom sam vozio na srednjoj sajbni napred a nazad na poslednjoj "dozvoljenoj". Tako sam motao ko zec da bi odrzao biciklu u toj nekoj 26/27 brzini. Sad sam presao za jednu dole, i napred na najvecoj, i tu lagano vozim 30, mislim to sam sad isprobao od Zarkova do Nbgda, nema ni 10 km kad ides brodicem.

Sad cu se vracati preko mosta pa da vidim da l sam spreman da odrzim 30 na tih 30ak km kolko vec ima.

Mislim to gledam otprilike dok vozim po ravnom racunam, nemam prosecnu brzinu na mom skromnom brzinomeru, a i ona strelica koja pokazuje da l si ispod il iznad prosecne brzine mi i ne treba hvala lepo.

EDIT:
nit ima 30 km nit mi je prosek bio 30 :( Na nbgdu još i jeste, al me kočile one glupe metalne ogradice što su stavili, nisam dovoljno iskusan da prođem kroz njih u punoj brzini, al posle gazele sam otpao, a sve računajući uzbrdice i nizbrdice, oko 12 km za 40 min = jadnih 18 km/h :)
markoB
Posts: 43
Joined: 21 Jul 2008, 23:54

Post by markoB »

Juce...vozim konstantno 27-28 uz sitna ubrzanja i usporenja u zavisnosti od uslova puta.
Bas to, ne vucem se, a ne vozim ni hronometar.
Posle izvesnog vremena pogledam prosecnu brzinu, a ona 24.
Poslednijih desetak kilometara sam morao da vozim dobro preko 30, da bi mi na kraju prosecna brzina na 66 km bila 28.4.

Dans...testiram Cateye Velo 8. Prebacim da se na displeju prikazuje prosecna brzina.
Vozim konstantno 21 uz oscilacije tipa 21.1, 20.9... Uz konstantu brzinu ponistim computer.
Sada mi je prosecna brzina na 0, a ja i dalje vozim konstantno 21 dok ponovo ne ocita prosecnu brzinu. Ocitao je 18.
Ravnomerno vozim, nema ubrzanja i usporenja ili stajanja da ga zbune, a ocitao je manju brzinu.
E sad, da lu su tako napravljeni, "da varaju", da bi te terali da vozis brze ili se rastimovao od kise, sunca, znoja, padova, potresa...

IRalic wrote: Maximalno mogu da izvucem oko 40,ali ne mogu da drzim vise od 300-400 metara recimo
Koliko su ti prosecne brzine slabije u odnosu na highracera?
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

markoB wrote: Koliko su ti prosecne brzine slabije u odnosu na highracera?
Ah da! vecita debata dal je trajk sporiji :D

Rekao bih da na pravcu jeste nesto sporiji,reda velicina mozda 1-2km/h pri brzini od 30ak kmh
ali sve je to subjektivni osecaj,tesko je to izmeriti.
Ali jedno je sigurno,trajk mi daleko bolje ubrzava od highracera,
nisam siguran zasto,ali tvrdje sediste,manji i laksi tocak,i nesto manja ukupna tezina sigurno imaju udela u tome :)
Takodje mi se pozicija na trajku cini nekako bolja,mada na papiru i nije nesto drugacija,ugao naslona je manje vise isti,a i visina pogona.
Jednsotavno na trajku mogu daleko bolje da "potegnem" i nagazim pedalu.
Takodje sve to utice da se trajkom bolje penjem,ili bar mi se tako cini.
Treba i uzeti u obzir da su mi sada misici i celo telo naviknutiji na bent poziciju,te i to mozda ima udela.
Ko ce ga znati ..

Dakle mislim da jeste nesto sporiji sto se tice konstantne krstarece brzine,
ali ne toliko da bih se zbog toga brinuo ;)
Pre svega trajk je zabavniji,stabilniji,bolje koci,i neuporedivo je pogodniji za dremku pored puta :lol:

Image
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

pitanje za stručnjake, da li je ova nizbrdo poza korektna i šta treba korigovati :)

Image
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Post by milke »

Ne znam za pozu, ali svidja mi se fokusiranje kamere :) kako si to izveo (tj, taj koji je slikao) ?
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Ako je spust strm, položaj gornjeg dela tela treba da bude još niži i zabačeniji unazad od položaja na slici. U suprotnom, pri kočenju se može desiti da se jednostavno ravnoteža previše pomeri unapred zbog same sile i inercije i onde ide salto...prva slika od ovih 4 je približna onome što pričam, s tim da se i tu treba još malo spustiti i prebaciti još malo unazad.
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Post by pedja »

Serijski wrote:Ne znam za pozu, ali svidja mi se fokusiranje kamere :) kako si to izveo (tj, taj koji je slikao) ?
Pratis objekat snimanja fotoaparatom i uslikas u momentu kada ti odgovara. Treba malo vezbe, a nije lose imati fotoaparat sa brzim fokusom i kracu ekspoziciju.
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

Da da tako je, znači kratka ekspozicija i otvorenija blenda (valjda :P), ovo je dobar aparat sa kojim je slikano, nikon d70, ali neki od tih običnih digitalnih aparata verovatno imaju neki preset sportski il tako nešto, on uradi isto to otprilike.

@misaxtr: računao sam na tvoj odgovor :) I meni je delovalo logično da se povučem još nazad, ali onda bih morao skoro pa da ispravim laktove, al rešenje je da se spustim niže valjda, probaću prvom prilikom.

Uskoro ću da okačim i uzbrdo pozu za dalje konsultacije :D
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Easst wrote: ali neki od tih običnih digitalnih aparata verovatno imaju neki preset sportski il tako nešto, on uradi isto to otprilike.

Da,obicno imaju raznorazne programe koji bas i ne sluze nicemu ..
Bar na mom starom Cannon A60 nisu nizasta.
Kad hocu da slikam tako nesto,prebacim na manualni fokus,
odredim daljinu.
Naravno sto sira blenda i sto kraca ekspozicija,sto sa malevnim aparatom koji ima malecno cocivo,je obicno tesko izvesti,a da bude kvalitetno.
Pogotovo u takvim uslovima smanjenog svetla (hladovina sume)


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Za tu stvar moze i da se upotrebi IS - stabilizacija optike.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
Post Reply