Tema za sve i svašta

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

Easst wrote: a sve računajući uzbrdice i nizbrdice, oko 12 km za 40 min = jadnih 18 km/h :)
popravio sam skor, sad sam došao, 50 km prosečno brzina 22 km/h 8) mislim sa sve uzbrdicama i nizbrdicama plus dve tri pauze od po dva tri najviše pet minuta možda

i opet da pitam, jel neko od vas bio u grupici što je prelazila ostružnički most jutros oko pola deset? :)

i da se požalim, imao sam rukavice od 500 dinara, izgubio ih, kupio neke od 400, i sad imam mraviće u vrhovima prstiju posle 30ak km :(
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

Miguel Indurian je imao resting heart pulse 28 BPM :O
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Ko je taj?
I uopste - zasto j enama bitno koliki je njegov resting heart pulse bio? Svi profesionalni sportisti imaju nizak rest. heart pulse - al zato kad prestanu da se bave sportom.... na****li su....
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Post by Biodiesel »

@Dejv.....A ko si ti ? I šta uopšte piskaraš bezveze kada nikad nemaš ništa pametno da kažeš. Zašto je nama bitno šta ti imaš da napišeš. To što ti ne znaš ko je Indurain samo znači da ne treba nikad više da sedneš na bicikl.

E TAKO IZGLEDA SKORO SVAKI TVOJ POST. TOTALNO JE DEBILNO KOMENTARISATI NA TAJ TVOJ NAČIN. TI OVDE IZGLEDA SAMO ŽELIŠ SVAĐU, PA NEBITNO S KIM.

Vidiš kako ružno izgleda kada ti se neko obrati na tvoj način koji je posve degutantan. Spusti loptu, razmisli o tome šta želiš da napišeš, pa onda daj sve od sebe.

Pozdrav... :wink:
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

To to, Dejv je kao Vuxi kad bi bio stariji il nešto.
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Biodizel - ja nikoka nisam tako napadao i vredjao kao ti. Osim kada opravdava krivicna dela.

Dal znam ko je neko ko je pobedio par puta na tdf - nema nikakve veze sa time dal ja treba da sednem na bicikl. Drugo - ja se na biciklu ne trkam pa da mi to nesto i znaci - ja ga vozim iz cistog uzivanja.

Pa sta sto covek ima toliki puls? Sasvim normalna pojava medju atleticarima kao sto vec rekoh.

Sledece - nigde ja nisam trazio svadju ni u jednom postu - ali jednostavno ne mogu da podrzim nekoga ko opravdava kradju, ko opravdava krsenje zakona i sl. Ako ti mozes - to je tvoj problem.

Ako ti volis tako da se izdr***** na netu - samo izvoli - al mene to ne tangira. Ako volis da govoris ljudima da su debili... samo izvoli... meni ne smeta... Samim tim da sam dobio stipendiju japanske vlade na 5 godina uz pokrivene sve troskove i dzeparac i avio karte i sve da studiram kod njih mislim da dovoljno govori o tome dal sam debil ili nisam.

Ti si verovatno od onih koji podrzavaju sve sto je nelegalno, koji podrzavaju ljude koji nisu u pravu i sl pa ti malo moji odgovori smetaju... a vecina mojih odgovara bi se moglo svrstati u konstruktivne odgovore i u savetodavne... i to bez krsenja zakona.

Ko ovde zeli svadju - to se vidi iz tvog posta - a to si ti.

Ovde se vidi i ko je dovljno nekulturan pa da iskuca svim velikim slovima. To se u komunikaciji na forumima podvodi pod vikanje i prilicno je nekulturno.

Ko sam ja? Ja sam sto se svih ljudi tice - niko - i ne zelim da budem neko. Zelim da zivim normalnim zivotom i to je to.

A ti svoje komplekse dok ne odrastes leci na drugom mestu.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Post by Biodiesel »

ja nikoka nisam tako napadao i vredjao kao ti. Osim kada opravdava krivicna dela.
A šta si ti pa da zakon sprovodiš...? E pa gospodine "ja sam zakon" neće moći...

Krađu nikada nisam podržavao....ali uviđam besmislenost prepiranja i trošenja vremena drugih ljudi koji ovo čitaju na svađe.
Pa sta sto covek ima toliki puls? Sasvim normalna pojava medju atleticarima kao sto vec rekoh.
Khm khm...čovek je biciklista, a sama činjenica da misliš da je takav puls normalan kod "atletičara" govori o tvom neznanju o nečemu što si prokomentarisao i to grubo ako smem da dodam.
Ako ti volis tako da se izdr***** na netu - samo izvoli - al mene to ne tangira. Ako volis da govoris ljudima da su debili... samo izvoli... meni ne smeta... Samim tim da sam dobio stipendiju japanske vlade na 5 godina uz pokrivene sve troskove i dzeparac i avio karte i sve da studiram kod njih mislim da dovoljno govori o tome dal sam debil ili nisam.
Ja se ne iz***avam ni na kome. Nije ovo jedini sajt pa ako probrljaš malo po prostranstvu interneta možda nađeš još koji moj post. To što si dobio stipendiju... :) zavidim ti uvek sam hteo da odem u Japan jer obožavam njihovu tradiciju za koju verujem da je poznajem premalo. I želim ti da postaneš akademik i proslaviš naš narod u polju za koje si se odlučio. Znam da si u Japanu---prodavao si bajk. Ovo sa velikim slovima sam kucao da bi naglasio ne da bi vikao. Ne poznajem preterano ta nepisana pravila forumaša.

Da li si debil ili nisi to znaš samo ti. Ima ljudi koji se graniče sa ludilom, a sposobnosti su im beskrajne u jednom polju. Ako nisi obratio pažnju, napisao sam da je način na koji komentarišeš stvari debilan i iza toga stojim.

Imam 25 godina i studiram i radim u Beogradu. Ako treba da odrastem ... pa recimo da nisam jedini.

Što kaže Easst nisi mnogo odmakao od klinca...niko ti to ne kaže misleći nešto loše. Preispitaj se malo. Iskreno imam dosta drugara koji su zaluđenici. Izgledaš mi kao jedan od njih. Totalno asocijalan spreman da pokažeš svoju "pamet" na internetu pošto ljudi verovatno izbegavaju da pričaju sa tobom uživo, a forumaši moraju čuti tvoj glas jer obično žele da pročitaju nove postove. Ako grešim u nekoj od postavki Dejv dijagnoze, žao mi je.

Pozdrav
Last edited by Biodiesel on 12 Sep 2008, 16:23, edited 5 times in total.
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

28 bpm uopšte nije uobičajeno ni među vrhunskim atletičarima, Lens je imao 35 kad je u formi.
Miguel Indurain, a cyclist and five time Tour de France winner, had a resting heart rate of 28 beats per minute, one of the lowest ever recorded in a healthy human.
xexe, sad ti napiši kako te baš briga za to, i da ne treba da se opterećujem takvim stvarima i da treba da uživam u vožnji, pa da prijateljski privedemo kraju ovaj dijalog :wink: Mislim bez zezanja kažem, niko ovde nije debil nego je lako zavaditi se bez nekog razloga preko interneta
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

E pa vidi ovako - dal sam asocijalan? Nisam.
Ali se druzim sa ograniceno malim brojem ljudi da bih mogao svima da posvetim dovoljno vremena... tako da za mene nije strano da posle odredjenih situacija prestanem da govorim sa najboljim drugom/drugaricom.
Dal neko izbegava da prica sa mnom u real life-u? Mogu ti reci da ni u Srbiji ni ovde u medjunarodnom okruzenju - to ne cine i da imam prilicno fino drustvo ovde.

Ko je rekao da ja sprovodim zakon? Ja samo nisam podsticao na pocinjenje krivicnih dela i delovao sam preventivno... a dace bog da policija napokon krene da sprovodi zakon... pa sve nelegalne bicikle lepo da zaplene.
btw - ortak ovde vozio bajs sa ugasenim svetlima tokom noci - zaustavio ga policajac. Uzeo mu podatke, napisao kaznu. Ako sledeci put ponovi prekrsaj - oduzima mu se vozilo (bicikl)...
Takva je prica i za parking ovde - dva puta nelegalno parkiras dobijas opomenu. Treci put nosi pauk.

Dalje - ako mozes da tvrdis da biti debil je granicenje sa ludilom - ti ne znas sta pricas.
Debil je klasifikacija na osnovu IQ-a i odgovara osobama otprilike koji imaju IQ broja cipela koji nose. Ludilo se granichi sa genijalnoshcu. A geniji se smatraju sa IQ iznad 120.
Zbog odredjenog posla za koji sam se svojevremeno prijavljivao da radim morao sam da prodjem izmedju ostalog i kod psihologa i kod psihijatra. Od 900 kandidata sam bio izmedju 30 preostalih. Pao sam na ochnom.

Ja sam svoju pamet uvek spreman da pokazem bilo gde... a internet je tu kada pravim kratke odmore od uchenja...


Ajmo sada @Easst:

Imamo niz od 200 clanova da pretpostavimo, zbog pojednostavljanja svi clanovi su tipa intiger (celii brojevi)
ako pocinju clanovi od 25 i svaki sledeci je formata prethodni + 1 sticicemo do 200+
Da li je 28 jedan od najnizih brojeva u tom nizu? Rekao bih da jeste.
Da li je svaki broj otkucaja srca u mirovanju rezervisan samo za njega? Tj. meni je npr 75 - jel to znaci da niko na ovoj planeti ne moze da ima toliki brojj otkucaja srca? Aj da pretpostavimo suprotno da je tako. Onda imamo 6 milijardi ljudi - i nekih 150 realnih mogucnosti za razne brojeve otkucaja srca. Sto znaci da ustvari samo 150 ljudi moze da bude zivo - a ostali... ma oni ne postoje.
Dakle prilicno je moguce da jos mnogo ljudi ima toliki broj otkucaja. Nigde nije receno da je on jedini toliki - niti je receno da je najnizi broj otkucaja srca.

Da nastavim - prenosenje samo takve informacije tipa Moja baba je preskocila soliter... pa? pa sta? kakve to veze ima? kako to nas tangira? jel ima bilo ko, cak i ti ikakve koristi od takvog post-a? (beskorisnog)
Da bi takav post postao koristan mozes npr da objasnis prednosti i mane niskog broja otkucaja srca. Kako se dostize do toga. Sta ce mu bude jednog dana kada prestane da trenira. Koje su opasnosti od preterano razvijenog srca. Itd.

To sto on ima 28bpm - jel to nekako tebi pomoglo u zivotu? Ili odmoglo? Jel nekako uticalo na tebe?

Jel ti samo bicikliste svrstavas u vrhunske atleticare?

I da - naravno da cu ti reci da ne treba da se opterecujes tudjim uspesima/neuspesima i da treba da uzivas u voznji.
Ako hoces da vozis trke - i to - samo napred - al radi na svojim uspesima i na svojoj fizickoj spremi pa dodji ovde jedan dan i kazi - dostigao sam puls od toliko i toliko... radio sam to i to da bi ga dostigao, zbog toga sada mogu da uradim to i to, a ne mogu to i to, zbog toga sada moram do kraja zivota da odrzavam fizicku aktivnost na zavidnom nivou i tako to....

Pozdrav
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Post by Biodiesel »

Uvek ti imaš "bullshit answer" za sve. Imam štošta da ti napišem za ove gluposti koje si gore naveo ali kako ne bi zamarao ljude svojom spremnošću na svađu sa likovima kao što si ti, a ujedno ne želim da dozvolim da smaraš ljude svojom prepotencijom, ovu diskusiju prekidam sa svoje strane... Molio bih te ako "imaš iole mudrosti pored te svoje silne pameti" da gluposti ovog tipa pretočiš u temu ili još bolje da šalješ dalje glupe tekstove na PP meni...

Pozdrav 8)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Ajde dečki, spustite loptu i pustite malo Dejva, čovek je usamljen u dalekom Japanu i piskaranje na forumu mu je zdrav ventil, to je sve. Naravno, čovek nije bezgrešan, ima svoje bubice, imao je faze kada je bio "na ledu" piskarajući po mejling listi na početku svoje bajkerske karijere, ali vidim da je u međuvremenu ipak evoluirao i našao meru. Nemojte da se svađate oko besmislenih stvari.
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

Dejv, nevezano za biciklizam, šta se desi kod tebe tu gde si ako zakasniš pet minuta na ispit?

Što se tiče onih 400 kanđija, jel si probao možda Heisigovu Remembering the Kanji? Neće ti ništa značiti za 15 dana, al ovako na duže staze mislim da je dosta dobra.
PSG_bg

Post by PSG_bg »

Biodiesel wrote:Uvek ti imaš "bullshit answer" za sve. Imam štošta da ti napišem za ove gluposti koje si gore naveo ali kako ne bi zamarao ljude svojom spremnošću na svađu sa likovima kao što si ti, a ujedno ne želim da dozvolim da smaraš ljude svojom prepotencijom, ovu diskusiju prekidam sa svoje strane... Molio bih te ako "imaš iole mudrosti pored te svoje silne pameti" da gluposti ovog tipa pretočiš u temu ili još bolje da šalješ dalje glupe tekstove na PP meni...

Pozdrav 8)
Znaci nisam jedini koji ima problem sa Dejvom.To ipak pokazuje da je doticni u problemu.
@ Biodisel
Pusti ga, ja sam resio da vise nikoga ko je retardiran i zaostao ne vredjam zato sto samim tim sto zive to im je najveca kazna.
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

PSG_bg wrote: Pusti ga, ja sam resio da vise nikoga ko je retardiran i zaostao ne vredjam zato sto samim tim sto zive to im je najveca kazna.
I ovo mi lici na ban.

P.S. ovu temu sam itekako mogao da nastavim - al sam se uhvatio malo i narodnih poslovica (tipa .... popusta i sl) pa odlucio da ne odgovaram - a nisam ni vremena imao da se zamlacujem tu...

Al evo ako i dalje neko misli da je taj post koji je izazvao lavinu odgovara ispravan evo jedan tip tog posta:

Ku Ka Tsai zna 1800 kanji-a.
Easst wrote: Dejv, nevezano za biciklizam, šta se desi kod tebe tu gde si ako zakasniš pet minuta na ispit?

Što se tiče onih 400 kanđija, jel si probao možda Heisigovu Remembering the Kanji? Neće ti ništa značiti za 15 dana, al ovako na duže staze mislim da je dosta dobra.
Znas kako - zivim u campusu tako da mi je ispit na pet minuta od sobe... tesko je da se zakasni - al imam drugaricu koja se uspavala za neki ispit. Usla je negde na sred ispita i odatle radila. A u pitanju je bio ispit gde se proverava sposobnost slusanja - tj - pustaj dijaloge i ti treba da odgovaras na pitanja o tim dijalozima.... ona jednostavno te na koje nije dosla nije mogla ni da odgovori - i to je to...

A na nastavu prilicno redovno odem malo kasnije. Ovde im je bitno da si prisutan 80% casova. Bas ih briga za razlog sto nisi dosao na tih 20%. A odrzace ti i dopunske casove ako treba. Maltene te mole da odes kod njih u kancelariju da ti objasne sve sto ne znas - trude se.

Stvar je u tome sto sam ja bio prilicno lenj - od tih 400 - 200 je bilo za domaci za letnji raspust - ja nisam ni otvorio. Ostalih 200 smo ucili od 1. Septembra... tj drugi su ucili a ja na svakodnevnim testovima (koji nisu za ocenu) uspesno prepisivao.

E da... a ono sto je zanimljivo. U prirodi Japanaca je da veruju ljudima. I to previse.
Na ispitu prof. rekao - najstrozije zabranjeno prepisivanje. I onda otisao na kraj ucionice, seo, i uzeo knjigu da cita.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
Serb
Posts: 107
Joined: 03 Feb 2005, 08:20
Location: On the top of the mountain

Post by Serb »

Easst wrote:
Miguel Indurain, a cyclist and five time Tour de France winner, had a resting heart rate of 28 beats per minute, one of the lowest ever recorded in a healthy human.
To je tako zvano sportsko srce. Koliko je dobro u vreme kada se trenira toliko je loshe kada se udje u godine (koga zanima neka zakazhe informativni razgovor kod interniste ili kardiologa), i nemoj te stvrarno da vas to opterecjuje. Ovo je rekreativni biciklizam a ne brdski hronometar.
Last edited by Serb on 03 Oct 2008, 12:07, edited 1 time in total.
Image

You mess with a rest now the best will make a mess.
Post Reply