Vita bukva 901 m - Ostrech 954 m

Soba za sve što smatrate da ima veze sa planinarenjem (kao i ako želite svoje izveštaje i najave planinarskih izleta da izdvojite od ostalih)

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Vita bukva 901 m - Ostrech 954 m

Post by rajko55 »

Sale (Blualek) i moja malenkost dosli smo iz pravca cesme na Klocanici i presreli na Vitoj bukvi 901m planinare Zeleznicara BG koji su bili sa Gocom i zajedno nastavili na Ostrech 954m,i posle odmora spustili se grebenom i uz Klocanicu do Lisina uz uzivanje u prvom ovogodisnjem snegu da ne duzim evo i fotki i .pozdrav
http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 5f86115083
http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 4b6253f7b9
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Vita bukva 901 m - Ostrech 954 m

Post by barda »

A tu si Rajko!
Ja baš hteo da pitam jesi živ :D

Baš se radujem snegu :P

Mi smo taj vikend planirali da idemo u potragu za vrganjima, ali smo otkazali kada je pao sneg... nemamo razvijen baš tako njuh da ih tražimo ispod snega :wink:
Još sam ja planirao i da ponesem bajk pa da okrenem krug Vinatovača - Kločanica, ali.... možda ovaj vikend
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Vita bukva 901 m - Ostrech 954 m

Post by rajko55 »

Sto se bajka tice Sasha i ja smo nesto razgovarali ako bude suva zima da se izveze jadna zimska dvodnevna voznja tipa Lisine-Krupajsko vrelo-Zdelo (topla voda) sa spavanjem u planinarskom domu Zdrelo koji se renovira i drugi dan povratak preko Setonja u Lisine.Sve je asvalt ali slabo optereceni putevi a i posto je zima da se tuda vozi samo jos da se namesti zimus dobar suvi period i bice atrakcije.pozdrav
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vita bukva 901 m - Ostrech 954 m

Post by bluealek »

barda wrote:Još sam ja planirao i da ponesem bajk pa da okrenem krug Vinatovača - Kločanica, ali.... možda ovaj vikend
Ove padavine poslednjih dana napravile su blato do kolena po planinama, a na Klencušu se sneg sasvim sigurno još nije otopio, tako da baš i nije za bike. Trebaće nam malo duži period suvog/toplog vremena da bi iole imalo smisla krenuti ponovo biciklom van asfalta. Dotle samo uobičajena jesenja kombinacija Jeep + tabananje.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Vita bukva 901 m - Ostrech 954 m

Post by barda »

A ko nema Jeep, ostaje mu samo tabananje.

Sale, koje su tvoje procene što se tiče gljiva na potezu Južnog Kučaja?
Kažem, trebali smo sa rođakom iz Resavice (koji skuplja gljive) da idemo u branje i obuku 8) , ali nas je sneg omeo. Pošto nemam iskustva, da li je sada možda kasno za njih, jel prošla sezona... ako malo otopli, i otopi se sneg, da li bi onda mogli da krenemo, recimo za vikend, ili sledeće nedelje?
Ti si čovek od iskustva, i koliko bi rekao, iskusan gljivar :D
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vita bukva 901 m - Ostrech 954 m

Post by bluealek »

Na osnovu dosadašnjeg iskustva, moja procena je da najviše smisla ima krenuti u berbu u četinarskim šumama na potezu Pasuljanske livade - Troglan Bare - Velika Brezovica. Mogli bismo čak da se dogovorimo i za neku zajedničku akciju pošto je to malo (mnogo) predugačka relacija za tabananje, samo što još moram da proverim kad ću biti slobodan.

Što se sezone tiče, ona u principu traje tokom čitave jeseni sve do zime, tako da je i novembar sasvim ok za berbu.
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Vita bukva 901 m - Ostrech 954 m

Post by shebez »

Sale ako bude te isli i ja sam raspolozen za neko tabananje u potrazi za gljivama, pa se javite.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Post Reply