jesenje boje Homolja

Soba za sve što smatrate da ima veze sa planinarenjem (kao i ako želite svoje izveštaje i najave planinarskih izleta da izdvojite od ostalih)

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

jesenje boje Homolja

Post by rajko55 »

Juce je 7 planinara pd Vukana napravilo lepu setnju dugu 18 km po Homolju :D posavsi iz Krepoljina pravcem Komnen-Lazina glavica-Jareca brada i pored Krepoljinske reke nazad u Krepoljin,usput smo obisli Mijucica pecine koje se nalaze ispod Lazine glavice i zavirivsi u njih,da ne duzim evo i fotki.pozdrav
http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 7ca6031d76
http://www.facebook.com/album.php?aid=2 ... 41ac4ca58e
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: jesenje boje Homolja

Post by bluealek »

Ovo područje odavno želim da posetim jer mi deluje jako zanimljivo - u krugu manjem od 2 km u prečniku, u jednoj kraškoj depresiji, smeštene su čak 3 pećine (Hajdučka, Pogana, Mijucića) i jedna jama. Odakle ste krenuli, iz Krepoljina ili iz Breznice? Kakav je prilaz pećinama, može li se proći džipom? Koliko kapiram, iznad Hajdučke pećine se put preko Tresta spaja sa Vitovnicom, tako da bi bilo sasvim izvodljivo spustiti se niz Vitovnicu?
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: jesenje boje Homolja

Post by rajko55 »

Sasha mozes dzipom direktno do Mijucica pecine i donje i gornje iz Krepoljina pored Krepoljinske reke i pored Jarece brade malo je kaljavije jer su ravnjali buldozerom postavljaju nova okiten creva za vodovod ali za Jeep nema problema,samo da je bilo malo sunca slike bi bile haos, sa malim modifikacijama gde smo mi prosli mozes dzipom jer smo mi zbog blata malo kratili put preko brda.pozz
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: jesenje boje Homolja

Post by shebez »

Rajko, fotke su odlicne, kao sto kazes da je bilo malo vise sunca ove zute boje bu upile vise svetlosti i izgledalo bi mnogo lepse...

Sale, bacio si mi rovca za vikend, smorio sam se sto nisam mogao da idem sa vama. Nadam se da imas fotki...
okaci pa da sam sebe zalim. :cry:
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
Post Reply