meandri Uvca

Soba za sve što smatrate da ima veze sa planinarenjem (kao i ako želite svoje izveštaje i najave planinarskih izleta da izdvojite od ostalih)

Moderator: Moderatori

Post Reply
nene
Posts: 2
Joined: 12 May 2008, 08:20

meandri Uvca

Post by nene »

Dali neko zna gde moze da se prespava u Sjenici. Hteobih da idem na meandre Uvca pa mi treba mesto za spavanje. Takoce me zanima dali mozda na Uvcu ima da se iznajmi neki camac ili brodic dame proveze kroz kanjon.

Pozdrav Nene
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Na početku meandara sa Sjeničke strane, na samoj obali, postoji kamp u kome je praktično uvek dežuran čovek iz rendžerske službe, gde iznajmljuju i čamce za vožnju kroz meandre. Ne znam koja je cena. Može i tamo u kampu da se prenoći. Do onde vodi makadamski put kojim se bez problema stiže običnim kolima, uz malo opreza na par kamenitijih mesta kad se odvojiš od asfalta Sjenica - Ivanjica. Na žalost, nemam telefon nekoga iz tog kampa, ali mogu da se potrudim da nabavim. Ako ti treba više informacija o meandrima i uslovima za posetu mislim da dosta korisnih informacija možeš dobiti ne u Sjenici, već u Novoj Varoši, gde je sedište uprave rezervata Uvac, a kontakt podatke možeš da potražiš na njihovom sajtu, http://www.uvac.org.rs.

U svakom slučaju, ako budeš imao nekih problema javi se meni ili bolje Goci (kontakt imaš na Freebiking-u) da te direktno povežemo sa rendžerima rezervata.
nene
Posts: 2
Joined: 12 May 2008, 08:20

Meandri Uvca

Post by nene »

Ok pokusacu da ih kontaktiram ako mi ne uspe javicutise. U svakom slucaju hvala.

Nene
Post Reply