Sličice sa drumova i bezdrumlja : na sunčanoj strani alpa

Soba za sve što smatrate da ima veze sa planinarenjem (kao i ako želite svoje izveštaje i najave planinarskih izleta da izdvojite od ostalih)

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Sličice sa drumova i bezdrumlja : na sunčanoj strani alpa

Post by Jovanovic »

Da li vas možda zanima kako je to poraniti ujutru, popeti se na 2200 metara visine, prošetati kroz planinu, sići, i pre mraka opet biti u svom stanu ?

Prošle nedelje sam uradio baš to, naravno u svojoj režiji, bez sopstvene motorizacije.
Pogledajte najnoviju epizodu Sličica sa drumova i bezdrumlja.

Čika Mixi, ti obavezno pogledaj, ima tamo nekih detalja baš po tvom ukusu, a postavio sam ti i jedno stručno pitanje.
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

A da li vas zanima kako je poraniti ujutru, popeti se na 2000 metara, popodne stići nazad u grad i razmišljati kako ubiti vreme do kraja dana ?
Dani jesu sve kraći, ali su i dalje predugački za ovakve skoro-pa-visokogorske ture : blitznjuš kamniških alpa.

Zašto opet Kamniške ? Pa, najbliže su Ljubljani, a dovoljno su provokatve. I mnogo su manje posećene od julijskih (kažu ljudi). Mada, priznajem, žalim što nisam stigao i na Julijce ove sezone :(.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

Svaka čast!

Sa koje mnv krećeš? Ja sa 195mnv sam uspeo za jedan dan od kuće da odem na 1785 metara, tj Željin i da se vrnem nazad, krug od cirka 120km. Nisam još probao da se popnem na Pančića, a teorijski bi možda i mogao, mada bi bilo mnogo jurnjave jer to bi bio krug od 200km 8)

Mada ne patim baš za velikim visinama, zadovoljan sam i sa 400mnv po obodima Stolova što sam vozio pre neki dan :wink:
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

Tek sad pogledah slike - pa ti si autobuser/pešak! Tako ja mogu i do Rile, da ne pominjem Prokletije :)
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Post by Jovanovic »

Hm, da, pazi stvarno, nije baš jasno iz poruke. Izgleda da me Saša zarazio svojom terminologijom "planinarenje : kretanje peške kroz planinu" :? .
Mislim, nije jasno tebi zapadnomoravcu ;). Pretpostavljam da su ljudi sa Save i Dunava bolje shvatili, jer oni više razmišljaju o tome koliko ti vremena treba da se organizuješ za turu ;). I ja naravno razmišljam u tom moudu, i zato me evo već 5 meseci fascinira koliko je ovde sve blizu (mada sam i dalje na Savi :)).

E, sad, autom smo ujutru prešli cca 35 km horizontalno i 600 metara uvis, znači i da sam išao biciklom, ovo bi i dalje bila dnevna tura.
Tako ja mogu i do Rile, da ne pominjem Prokletije
Za pola dana ? Imaš baš jaku vezu u bugarskoj ambasadi :lol:! Svaka čast, al pazi i na radare.
Post Reply