Zimskim stazama bukovačkog maratona

Soba za sve što smatrate da ima veze sa planinarenjem (kao i ako želite svoje izveštaje i najave planinarskih izleta da izdvojite od ostalih)

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Zimskim stazama bukovačkog maratona

Post by barda »

Dugo nas nije bilo u prirodi i avanturama, pa smo rešili da obiđemo par staza manje poznatog, bukovačkog maratona, koji je isprepletan sa mnogo poznatijim, starijim bratom, fruškogorskim maratonom!
Izabrali smo jedan lep zimski dan, sa puno snega koji nas je pratio celim putem i golicao po obrazima, uvlačio se u jakne, zapadao za leđa i ko zna još gde ... bila je to prava mećava!
No, 10 kilometara je prošlo brzo i tražili smo još...

http://tripns.fotopic.net/c1655924.html



Dan posle mećave je bio toliko lep i sunčan, da smo morali da izađemo "na teren" i uživamo!
Krenuli smo da obiđemo našeg Branka, koji nas je, kao i uvek, čekao!

http://tripns.fotopic.net/c1655952.html
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zimskim stazama bukovačkog maratona

Post by barda »

Zimskim stazama bukovačkog maratona III deo - Velika Remeta - Krušedol

Ova avantura vodi nas u najmanje selo u Vojvodini - sa velikim nazivom - Velika Remeta. Međutim to nije sve - ovo selo je po mnogo čemu kontraverzno. Tu je bogat manastir sa najvišim zvonikom na Fruškoj Gori, selo ima dvadesetak kuća i na desetine vikendica, spomenike i kuće čudnih natpisa i mnogo pasa - možda više nego stanovnika. Neverujete? Pogledajte...

http://tripns.fotopic.net/c1658019.html
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Zimskim stazama bukovačkog maratona

Post by rajko55 »

Odlican prikaz i lepe slike,nase brdovite Vojvodine i otkrivanje manje poznatih krajeva. pozdrav
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zimskim stazama bukovačkog maratona

Post by barda »

Hvala, Rajko!

Inspiraciju nalazim na ovim našim stranicama Freebikinga - a još se svi učimo od profesionalnog novinara Saleta :wink:

Ove godine planiram i ja na više da se uključim u biciklističke akcije.
Prošle godine sam više kibicovao 8)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
rajko55
Freebiker
Posts: 458
Joined: 08 Jul 2008, 11:06
Location: Pozarevac
Contact:

Re: Zimskim stazama bukovačkog maratona

Post by rajko55 »

Samo napred a mislim da kad bude par dana lepo vreme da te pozovem i da se nadjemo na pola puta, u Pancevu na kafici i da se upoznamo licno,a ko bude hteo moci ce da se pridruzi jer koliko shvatam ovaj forum i jeste da bi se bajkeri i svi ljudi DOBRE volje druzili,razmenili korisne informacije i otkrivali nove destinascije. pozdrav od Rajka
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zimskim stazama bukovačkog maratona

Post by barda »

Rajko, ali mi se već poznajemo! :)

Proživeo sam tvoje i Saletove avanture, sve preko ekrana, ali kao da sam bio tamo, tako da ja smatram da se već dobro poznajemo!

Saleta sam i upoznao na promociji časopisa Auto Bild 4x4 (nagradna igra za čitaoce), ali mnogo više preko živopisnih tekstova i fotografija.

Možda si i video na početnoj strani sajta ovaj tekst:

Kažu da su gotovo sve materijalne stvari lepše dok ih samo priželjkujemo, a kada do njih dođemo, čarolija se gubi i polako nestaje.
S putovanjima je situacija suprotna - utisci koje s njih ponesemo gotovo uvek nadmašuju sve što smo do tada zamišljali, obogaćujući nas zauvek.
Stoga su delovi tih naših opažanja, preneseni u fotografije koje sa sobom donosimo, od neprocenjive važnosti za svakog putnika. I uvek nas iznova vraćaju na ta mesta...

100% stojim iza toga!

A što se ljudi dobre volje tiče - tako je i nastao TRIP davne 2003. godine :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Zimskim stazama bukovačkog maratona

Post by barda »

Evo i poslednjeg dela bukovačkog maratona koji počinjemo od spomenika "Sloboda" i mlade vojvođanke na Iriškom vencu - ona posmatra sve planinare i podseća na narodnooslobodilačke borbe koje su vođene na ovim prostorima.
Idemo u šumu kroz prilično mokre staze, nailazeći na visibabe koje se promaljaju kroz otkravljen sneg, i tragove divljači koji su upravo doručkovali... i ostavili priličan nered.
Obilazimo manastir Staro Hopovo koji je skoro obnovljen i predstavlja pravu malu bombonicu u srcu Fruške Gore, kao i njegovog mlađeg brata manastir Novo Hopovo.
Ukoliko vam je teško da idete "nizbrdo" do manastira i ponovo "uzbrdo" preporučujem vam da bar prođete stazi od manastira Novo Hopovo do manastira Staro Hopovo (2km) i uživate u šetnji! Samo krenite... noge će vas same nositi :)

http://tripns.fotopic.net/c1661259.html
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
Post Reply