Od danas zvanično u Auto Bildu

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Od danas zvanično u Auto Bildu

Post by bluealek »

E pa drugari, i taj dugo očekivani transfer se napokon dogodio: posle 11 godina boravka u PC Press-u, moja radna knjižica je napokon promenila fioku i od danas je moje osnovno radno mesto pozicija urednika 4x4 sekcije Auto Bilda :) . Od avgustovskog dvobroja pa na dalje dotična će biti povećana na 16 strana, sa kojima ću moći da radim ono što mislim da treba, a sve u nameri da se kultura korišćenja off-road vozila (a i kultura outdoor aktivnosti uopšte) u Srbiji podigne na jedan viši nivo i da se ljudi edukuju o mnogim pojmovima koji su dobrom delu populacije, izgleda, totalna apstrakcija.

Tu će, naravno, biti prostora i za ostale outdoor aktivnosti (ili kako se često kaže, "ekstremne sportove"), s tim što u svemu tome, naravno, moram da vodim računa i o tome da je osnovni motiv menadžmenta kompanije da taj časopis pravi profit, dakle mogu do mile volje da pišem i o MTB-u i Freebikingu u svakom broju, pod uslovom da uspem da dovučem Capriolo, Planet Bike, Intersport i ostale potencijalne sponzore da takve rubrike podrže.

Ne treba gubiti iz vida da je Auto Bild prvenstveno AUTOMOBILSKI časopis, ali verujem da se u njegovom iskoraku ka lifestyle orijentaciji može napraviti izvanredna sinergija svih ovih aktivnosti na jedan na našim prostorima unikatan način, za šta imam (barem za sada) punu podršku menadžmenta. Sa nekom listom proklamovanih ciljeva bih mogao da odužim, ali ono što bih najviše voleo da postignem na duge staze jeste da dam ključni doprinos promeni odnosa korisnika prema terenskim vozilima u Srbiji, kao i promeni imidža dotičnih kod šire populacije. Stvaranje jedne svesti o tome čemu ona zaista služe i čemu treba da služe. Možda je previše idealistički, ali verujem da je tako nešto neophodno.
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Od danas zvanično u Auto Bildu

Post by alazovic »

Od srca čestitam, odavno nisam pročitao nadahnutiji tekst o promeni posla :D
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Od danas zvanično u Auto Bildu

Post by barda »

I ja se pridružujem čestitkama!

Ja sam već počeo ponovo da ga kupujem i zbog ovih sadašnjih par strana, a sada kada se proširi na 16! Juhuuuu :P

Valjda ćemo i mi sa 1x2 velikim točkovima naći malo mesta u toj rubrici 4x4 (mada je urednik to već i najavio :D )
Možda da koji list bude i o MTB kao deo te sekcije - nikako da skoknem do Hrvatske i prelistam ovaj časopis - http://www.portal.bikerhr.com/?cat=6
Odlična promocija biciklizma i zdravog života - bar se po naslovima može naslutiti - još ako to kod nas podrže Capriolo i Planet bike 8)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: Od danas zvanično u Auto Bildu

Post by Milan »

Čestitke i od mene. Transfer je povod za turu pića u planinarskom domu "Karadžica".
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Od danas zvanično u Auto Bildu

Post by Gosha »

Zbog odmora kasnim sa cestitkom, ali to je najmanje bitno. Sto kaze Barda, kupovali smo AB i do sada, a 16 strana u tvom resoru svakako ce nam prijati :D.
Miloš Manojlović
Posts: 45
Joined: 14 Feb 2010, 13:37

Re: Od danas zvanično u Auto Bildu

Post by Miloš Manojlović »

Čestitke i od mene 8)
Post Reply