Slobodna tema :)

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Slobodna tema :)

Post by milke »

Onda ovako nešto :)
Image
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: Slobodna tema :)

Post by Gosha »

shebez wrote:Najjednostavnije...
Jel ima neko nešto slično u Bgd ili Srbiji?
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Mene zimr do T.C-a tamo negde da odem i kupim nosac bidona a kamo li ovo da okacim o zid :) ,jb.g.Cim izadjem ove decenije iz te tunjave faze javljam i ja sta sam nasao.Nekad davno sam u jednom filmu video bike okacen na dve kuke al zid bio nako "vilmski" ,soba 200kvm i bas cucnulo ko slika.To jedino da se preselim u neki hram pa da i meni cucne.Shebezova je najbolja i najjednostavnija ali dal je to ok da 1 tocak nosi celi bike,malo mi to frka i zbog biciklice i zbog komsije da mu ne uletim sa tiplovima u gajbu.Serijski je tu negde blizu al mi ovo malo kasapski,ko iz Bim Slavije :) i malo komplikovano.Videcemo kako cu,svakako hvala,jedno od ova dva resenja ce naci primenu kod mene na gajbi.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Sjajne ideje :) .Grujo druga slika posle one sa medaljama je fantasticna.Pristupam studioznoj analizi od sledece nedelje,proucavam sta u mojoj laboratoriji imam od raspolozivih sklapalica,(kad sam dobre volje kao nekad prepustim se carima seckanja,busenja,brusenja...),i krecem u pravljenje nosaca,1 od ova 3 koje ste mi prezentovali Shebez,Serijski i Grujo.Hvala vam,zlata vredite :) .
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Aj sad jedno vrlo vazno pitanjce.Nekad tamo davno odlucio sam da prestanem da vozim auto.Suvise sam divljao.U jednoj od glupavih situacija u kojoj sam se nasao vrldajuci po klizavom kolovozu sa autom koga tek sto sam dovezao iz D,zarekao sam se da vise necu sesti u auto dok ne pocnem da vozim kao covek.Tudje prvenstvo postuj,svoje ustupi.Jumbo Zotja jet :) ,jednom sam se na nekom od foruma ovako predstavio.Sada mi bas fali auto ali zbog bolesti sam izgubio pravo na upravljanje njime.Bike smem da vozim al auto jok.Fali mi triatlon :( ,tako sam pre 4,5 god zvao disciplinu u kojoj sam nekada vikendom uzivao.Seo bih u kola,u gepek natrpao stapove za pecanje,ranac,iza sedista bike i pravac sportsko nadmetanje gde su mi protivnici bili priroda i razne prepreke.Vozio bih auto dokle se moglo,potom vadio bike iz kola,bacao stapove na ledja i pravac voda.Malo vozim bike,malo pecam,menjam terene,plovke,udice,mamce,malo leskarim kraj vode,osmatram prirodu,uzivam svim tim carima koje ona pruza...i tako u krug ceo dan.Pokusavam da postavim jedno pitanje ali slike i lepa secanja naviru.Skraticu.Ok mislim da do Ade mogu da dodjem,napravim oko njega krug,malo odmorim,onda do Brankovog i usca.Za Zemun je posle lako,ima sta da mi okupira paznju do njega a i uspomene su tu jer mi je to bilo nekada glavno mesto za privodjenja i muvanja :) .Recimo ako uspem posle nekog duzeg odmora tamo negde gde sam voleo sate da odsedim gledajuci u Dunav da dodjem k sebi.Nazad do Ade bi klaj,klaj dopedalao al sta ako puknem pa krenu nesnosni bolovi u ledjima,vrtoglavice,mucnina.Imam neko drustvo u Zemunu ali nisam sebe ni njih jos navikao da im se uvaljujem.Postoji li neko vozilo koje mogu na poziv da cimnem da me zajedno sa bikeom prebaci kuci?Zvao sam par taxi udruzenja da pitam imaju li oni nekog ko ima nosac za bike ili dali mogu sa nekim vecim vozilom da me spakuju za nazad.Rekli su nemaju ali kao mogao bi neki obican taxi sa klasicnim gepekom s tim da se prtljag naplacuje pausalno.Ja pitam pa koliko je to pausalno a oni od soma,dva...Kapiram ja to,vide coveka ukocenog,na izdisaju sa biciklom i odma aj ga deremo.Prijatelje sa kolima cimam bas kad je frka a cesto je frka pa ne ide za ovaku neku semu da ih potezem.Nece mi nikad prebaciti ali ne prijatno mi.Znate za nekog taxitu koji ima nosac za bike iz BG-a i koji ne dere za prtljag po tocku preko volana,rama i sedisa?Hvala i jopet na nekom odgovoru :) .
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by shebez »

Zaustavis taxi, neki karavan i cenkas se, ako trazi mnogo dovidjenja prijatno. Ja sam jednom prilikom kupio ulazna vrata za stan zaustavio taksi, popakovali se i pravac kuci. Taksimetar je pokazao 700 dinara a vozac mi je trazio 800. Tako da tu nema pravila. Pokusaj samo da od bicikla napravis da izgleda kao prtljag, skines tockove, spustis sediste i polako uvek ce neki taksista pristati na neku razumnu cenu.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Ja krecem!Nakrkao sam se,popusio jednu celu paklu i sad sam full spreman za podvige!.Ocu cvece,zastavice,maramice,povike,ovacije...Ajmo Zotjo majstore mozes ti to...i tako.Ja ne podmaza ovaj lanac nicim a trebao bi to.Jao covece ja sav treptim i samo varim.Moram neko vazdusno jastuce ugradim u du...ubi me ovo sediste.
Last edited by zotja on 30 Aug 2010, 02:17, edited 1 time in total.
User avatar
IONE
Posts: 62
Joined: 04 Aug 2008, 00:50
Location: Sabac

Re: Slobodna tema :)

Post by IONE »

Najjednostavnije resenje za nosac bicikla http://www.webgradnja.hr/images/katalog ... 5216_1.jpg
Umesto klime zamisli biciklo :D ,na drzac("nogice") stavi parce unutrasnje da sprecis ostecenje rama.
EDIT:U izvedbi kolege Vuka http://www.cikloberza.com/forum/downloa ... &mode=view
Mediokritet je pojeo disidenta...
http://www.google.com/profiles/IoneSabac
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Pogledacu sutra IONE,pukao sam sad kao oblanda.Noge me bole,glava,vrat i sav sam slogiran.Uspeo sam ljudi!Doduse malo bih nesretan jer vas nije bilo uz put da mi cvece bacate,zastavicama mlatite,navijate al ajd racunam nedeljne sedeljke pa vas zato nema.Evo sta sam danas vozio verovali ili ne.Pevac,Vidikovac,Cerak,Zarkovo,C.Padina,Ada i prvo odmoriste,jb.g dve ili tri cigarete.Potom bez stajanja do Brankovog mosta,preko na Usce i do Zemuna negde dole ispod Venecije.Tu popio pice i mogu vam reci ok sam bio.Jb.g popusio 5 cigareta.Posle svratim kod ortaka koga dugo nisam video na po cuke i krenem jakim tempom nazad,hvatala me frka jer je bilo oko 17 i 30 a ja dok do kuce dodjem otkud znam mozda bude 23h.Nisam znao kako cu povratak podneti.Motao sam iz Zemuna ko mutav do Ade bez stajanja i prvi odmor uz jednu pljugu.Cigarete su mi se tada vec zgadile.Krenuo sam onda preko Cukaricke padine ka Julinom Brdu.Nisam verovao od FMP-a do gore bez stajanja.Taj deo puta sam inace planirao da preguram bike,medjutim kresnem brzine u srednjem prenosu na drugi zupcanik a na zadnjem prenosu na predposlednji sa vecim br zubaca i izvucem uspon.Jao jb.t samo sto nisam vristao od srece,sad me u grlu stiska a evo je i suza,ne zezam.Zarkovo istutnjao bez problema i na raskrsnici dole B.Vode,gore Cerak skrenem za Cerak pa lagano do Vidikovca.Na Vidikovcu kod Maxia odmoriste da popijem lekove i malo da k sebi dodjem,glava tu pocela opasno da me boli.Ispusim pola cigarete i malo falilo da povratim koliko mi je bila bjak i fuj.Odatle srednji tempo do kuce.Sad sam u krevetu,sve me boli ali uspeo sam :) .Sjajan osecaj!Nisam bog zna sta uzivao u slikama putem no sledeci put cu voziti opustenije jer znam da mogu se vratim.Na Adi me cekao drugar sa kolima,iznanedjenje :) u slucaju da sam majkao.Glava me stravicno boli.Odoh da spavam.Laku noc.Hvala IONE sutra cu ovo vidim,mrtav sam.Pozz
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

A jb.g :( ne mogu zaspim,odnosno spavao sam nekih 20tak min i probudim se iz cista mira.Premor mozda,ko zna sta je.Imao sam 2 opasna grca u desnoj butini malo pre.Krenuo sam iz kreveta da izlazim,moram se ozderem sta cu kad ne ide san na oci,i kad me dohvati bol samo sletim sa stranice kreveta i pocnem da se vrtim po zemlji.Joj boze kako sam se okretao na podu,vikao bi od frke i bola al ne smem probudicu pola komsiluka.Uhvatim se za nogar od stola i samo stenjem.Bice ovo burna noc :) .IONE majstore pa to je to i tacno mu duzina horizontalnog dela nosaca daje neophodno odstojanje od zida.Cak mislim da i imam 2 nosaca negde kuci,zaboravili majstori kad mi motirali drugu klimu pre par god.E ovo mi ne bi palo na pamet pa da sam 100X juce prosao pored spoljne jedinice.Danas,ako prezivim noc :) ,moram da izanaliziram ovu pricu.Hvala ti,kao i svima vama ostalima.Aj odo da peglam po frizideru.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Ja nista od juce do danas ovde,nikakva pohvala,samo Hrabri Vlaja do Himalaja.Mora zovem redakciju 24h i uturim uredniku clanak pod nazivom:"Zotja jaki mnogo ka..." ne bre taj,taj je za probavu,nego:"Zotja Baja pocepao Genesisa do Zemuna i nazad do ja.ja".Eto tako pa odo ja da cekam sutrasnji br.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Ortaka koga sam pelcovao na ovaj forum,biker od ranije,danas sretnem u komsiluku.Povremeno je ulazio da citucka sta ja pisem i pokupi neki koristan savet od vas bez piskaranja.Znate sta mi je rekao,izvini al poceo si puno da njaske i smaras glupim pricama narod na forumu,jb.ga izvini.Ja onako u neverici prozujim do gajbe i posl.nekoliko postova koje sam napisao procitam cici s kojom sam.Sunce moje :) ,tako mi to nezno saopstila,rekla je:Aha bas malo vise smaras,ali ja volim da procitam sta god ti meni napises.Slatkis,ima od mene danas pizzu,Milku od 300g i Cocu Zero :) .Tako da jeli ja sam odlucio da malo isparim.Svraticu po nekad kad se bas zabodem u gadan problem u vezi biciklice.Inace sto sam bio toliko naporan sa opisima priprema za veliki dan i voznje do Munzea?Posl.2 god proveo sam na bolovanjima a malo vise od 6 meseci u krevetu.Zato je bio i za mene podvig juce sta sam napravio.Cak sam sebe zadivio.Aj pozdrav ljudi i hvala.Vidimo se ponekad.
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Slobodna tema :)

Post by milke »

Ma ne smaraš Z, šta ti je :P

(ja ću pivo umesto kole, pizza i milka su ok) :mrgreen:
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Pa nisi ni ti Serijski mutav :) pivu,pizzu a na kraju Milka pa kao sta ti je Zotjo nisi dosadan.Cekaj vec sam duzan tepsiju bureka i gajbu piva...sad zaboravi kome,pa ne znam gde cu pre.Bo me Genesis,umesto da sam kupio Ponyku ili Roga Seniora pa da vi mene cascavate i delove za njega kupujete.
Post Reply