Slobodna tema :)

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
Fickey
Posts: 29
Joined: 24 Apr 2010, 22:55
Location: Klenje, Macva

Re: Slobodna tema :)

Post by Fickey »

E, slobodna tema, bas mi to treba, da malo iskucam. :D Nisam dugo bio na netu, samim tim i na forumu, skoro 3 meseca, problemi sa inernet provajderom ovde, i to kad je radio, ustvari nije. :x Za ta tri meseca mi se svsta izdesavalo. Imao sam jednu veliku katastrofu. Radi se o mom ne verovatnom padu na trcanju, 2 meseca bio u zavojima, jbt, pa samo budala moze tako da padne.... :lol:
Posto redovno trcim, sad ne, prestao zbog vremena, sredinom semptembra sam se ubio. Kisa, mokro, ja trcim po njimava i skocima, jer kad u selu trcite ulicom po selu, svi me smatraju idiotom. Vracam se kuci, trcim sprint uvek nazad (4km), i negde 2km pre kuce, okliznem se na blato, i svalim se dole, leteo sam nekih 30 metara po kamenju, sva sreca sto sam se okrenuo na bok da ne izgulim stomak i samim ti izgulio kuk, rame, sj*b'o sam obadva kolena, a rame mi ,,malo'' ispalo... Katastrofa, jbt, vozio gde nisam i ubijem se na trcanju. Dolazim kuci sav krvav, odmah me voze na previjanje, uvili me k'o mumiju piz*a im materina. :lol: dobijem zabranu 1 mesec da skidam je*ene zavoje, i posle 2 meseca da nista ne radim. Jooj, bas mi to treba. :x Skinem ja zavoje kad mi je malo zaraslo, al' ne smem na bajs, a da trcim jos gore, sveze rane. :x Ae, izdrzim nekako. Napokom se oporavim i polako se vratio u normalu, ev' opet upsesno trcim i vozim. :D
Danas ustajem, dosada, nzm sta da radim, imam pauzu u skoli, milina, lepo vreme taman da nesto smislim da izvozam. Jutros mi se vozi nesto dugacko, razmisljam da l' da odem po planini il' po asfaltu. Odlucim za asfalt, krenem ceo krug oko Macve, 134km, crk'o, sve preko 35km/h. 4 meseca nisam nista preko 100km, vozio sam lokalno, svaki dan, kada je bilo lepo, 20 obavezno, a kad imam vremena oko 50km. I odjednom, i to 'ladno zavrsim ovo, al' me sad u ovim satima hvata umor. Preprc! :lol: Ubili me oni zavoji i ono odmaranje.
I opet ne mogu da shvatim kako sam se tako ubio... :lol: Pa budala...
Against the grain should be a way of life
What's worth the price is always worth the fight
Every second counts 'cause there's no second try
So live like you're never living twice...
asrdjan
Freebiker
Posts: 150
Joined: 05 Jul 2010, 14:07
Location: Novi Sad

Re: Slobodna tema :)

Post by asrdjan »

Fickey, odaj nam tajnu... Jesi li ti Zotjin brat? :D

P.S. Pozdrav obojici! :D
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Srki,po godinama vise sicitj nego brat.To ti je ta stara,iver ne pada daleko od klade,mada bolje da ne prizivamo kladu,dovoljno sam se ja napadao za obojicu.Da sam bio pametan pa da sam ih sve unovcio danas bih bio bogati kaskader u pemziji.

Zeznuta je ta nadprirodna pojava u manjim sredinama,joging u zoru i predvecerje.Narod koji nekim poslom po selu uvek zuji upitno se osvrce i razmislja od cega ovaj bezi,ko ga juri?!Znam,nekad tamo davno sam trckarao po AR parku.

Samo ti deckonja trci i uzivaj,jednog dana ce ti to biti odlicna strategija za odvajanje cica na Adi.Mislim,ne da markiras plen iz nekog dzbuna ko ovi nasi sarmeri :) ,nego kad te snime u speedu.
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Slobodna tema :)

Post by arxmilan »

evo za one buduce mame i tate bicikliste :D

http://www.ubergizmo.com/15/archives/20 ... stant.html

a neki se pronadju mozd ai u ovome

http://www.ubergizmo.com/tags/bicycle
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Auu pa sta cu sad?Postavicu pitanje koje se tice i ovog foruma.Kako cu ja,koji sam navikao uz svaki post koji napisem da ispusim 3 cigarete,sa posla da pisem :( ? Misliiim 'oce se neko zalozi za mene odavle kad budem izgubio posao?

Ne sretan sam :( .
Moracu konacno pocnem da radim svoj posao namesto sto citav dan cmacem kafu,pusim i igram igrice na mobu.Eto povecanje produktivnosti :) i radne discipline!
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Kakav ruzicasto lepuskast dan za freebiking zajznje.Evo samo jos malo da me Simple Minds podigne,predjem malo preko pola pakle,dokrajcim kafu i ja krecem :) .Ima da vozim kao zvrk!Ajmo ajde svi u napad!

Pre neko vece sam se vracao iz Zemuna a bikera ko u prici.Sa Cukaricke posle kratkog odmora uhvatim prikljucak za jednim zvrkom.Kod FMP-a me je skroz oduvao :) ,prosao je pored mene i mislim de me je pozdravio..neka bikerska,kao cin,cin.Nije delovalo da ce to biti nadmetanje ali kod B.Voda ga sustignem.Kadenca ili me covek malo pustio ali ja mu na kvarnjaka zbrisem :) .Ma cim stanem ja sam mrtav,zato vrtim i prolazim kroz crvena,secem pesake...Pratio me je do mislim pocetka Vidikovca pustajuci me da vodim :) .Hvala mu jer mi je podigao tempo i ritam.Tu bih obicno zilavio,brojao bih pesacke prolaze,sahtove,aut.stanice zaoukupljajuci sebi paznju i p.zdeci kad ce konacno vrh.On mi je skrenuo paznju kao stalnim pokusajima da me pretekne i ja sam na vrhu bio za tili cas.Mogao je da me pretekne kad god je hteo,naravno :) .

Sad sam konacno shvatio sta mi treba,partner ili partnerka u voznji ali bez mnogo price,samo okretanje.Mada,moz misliti koliko bi se ja sit u voznji ispricao kad mi usta stalno otvorena za vazduhom.To je ta prava stvar.Ima neka ekipa cutologa sa foruma koja vrti po okolini BG-a :) ,da se prikacim?Hvala
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Gotoonoo.To bi izgleda bilo to za ovu god.Bicikle na klinove i ajmo napred sa lovackim pricama.Ja vozio u septembru do Nisa :) .Huu kakva voznja bila,kakvi tereni,priroda,izazov i ne izvesnost,da nisam morao za posao da ustajem u 5:45 sigurno bi stigao i do Bujanovca ili Preseva.Kako bilo kod vas?
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Nista,ajmo dalje negde novim putem,j'bi ga :( .Svako putisestvije mora jednom da se zavrsi :) .

Uff...inace posl.par dana opasno me boli desno koleno,najvise sa unutrasnje strane-osecam neko zarenje.Zimr da idem kod lekara.Nema veze valjda ce prestane.Shebez,sada cu dobro upamtiti,kadenca,a ja bolid u pocetku zapeo ko da prvi put vidim bike.

Aj poz.freebikeri.Bilo je lepo ovde,puno sam naucio a i zabavio se.Hvala svima :) .Vidimo se
User avatar
arxmilan
Freebiker
Posts: 279
Joined: 26 Apr 2009, 23:55
Location: BEOGRAD

Re: Slobodna tema :)

Post by arxmilan »

http://www.dominomagazin.com/article/7129


http://blog.jimmyr.com/Bicycle_lift_in_ ... 5_2008.php
Idem samo pravo
gledam samo pravo
mnogo tuge iza mene
ali za to mi nije stalo.

I dalje idem pravo
i mislim ono pravo
sve sto prodje pored mene
za to mi nije zao !
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Ne mogu da vozim :( .U tripu sam da su mi sve zivo izmenjali u servisu i da su mi od bikea koji je bezmalo star 3 meseca (toliko sam ga vozio) napravili izandjalog klackavca.Zasto,zasto sad kada sam konacno posle 3 god najzesceg sr.anja koje mi se u zivotu desavalo nasao nesto sto me je pomerilo,sastavilo i nastavilo.

Bio sam kod ortaka,servisera,i pajz sad sta kaze covek :Ej Zotjo pa sve je to tvoje,Deore shiftersi,Deore prednji,zadnji menjac.Jok ja ne znam pa mislim da su mi ubacili nesto drugo i da ce mi on reci,paz stvarno,ovde bio Deore a sad je Shimano sis.Pa nisam bre toliki fazan.Sav mi je nesto izgreban,gume ko da je vozen 3 god,srednji prenos tako ludacki izgreban...na srafovima tragovi imbusa,zasto bi neko skidao siftere,sasto pomerao citav guvernal a tragova i ogrebotina koliko god volis,itd.Sajle ispomerane,vidi se tacno kako tu gde je bila ustinuta prethodnim srafljenjem sajla je pomerena ceo cm na gore.Cemu ti srafovi za fino stelovanje ako ce neko pomera sajlu na prednjem menjacu cm.Dalje,sav mi bike nesto masan i prljav a ja to drzim uvek cisto i uredno.Evo ilustracije,posle svake voznje uzmem belu krpu,okrecem pedale,cistim lanac a potom ga prskam teflonskim uljem.Sad lanac sav pun nekog trunja,a prljav i masan ko da je bio podmazivan samo tovatnom mascu.Strava!Zadnji tocak pomeren u levo,kao da mi ram kriv.Na prednjem tocku natpis Kenda svetlo bele boje a na zadnjem isti natpis tamno zute.Nisam sve do pre 15 dana znao da ja mogu takav utisak da ostavim na ljude,snime me kao bolida i onda mi nesto ovakvo naprave.Kako to taj dan nisam provalio kad sam bike preuzimao iz servisa,bio sam u stravicnoj guzvi,jedva sam nazickao kombi prevoz a ortak ciji je kombi samo je cupkao pored mene i nervozno skrgutao zubima.

Ovo je neka 4 prica koja je ne uklopiva ove god a ja nemam od svasta neceg od pre snage da se uhvatim u kostac sa ovim problemom i resim ga.To bi ja nekad kao dlanom o dlan a sad lakse mi je da problem samo gurnem u kraj sobe i tuzan ga gledam :( .Ne mogu da ga vozim,nije to moj Genesis.


I tako...napravio sam kontakt sa jedanim vasim ugledanim clanom ovog foruma i rekao mi je,ja bi to gurao,ne bih ostavio po strani.Takodje da o tome treba propisati i na nekom drugom mestu te sacekati i videti ima li jos nekog sa slicnim iskustvom.Ubedio me covek tada,medjutim kasnije razmisljam pa ko ce u tu moju pricu poverovati,od tad je proslo nedelju a sad vec dve nedelje,ima li svrhe...i mozda me jos na kraju u servisu ubede da resem i ispadnem lud.


Samo par bliskih prijatelja iz najuzeg kruga znaju koliko mi ovaj bike znaci i koji pomak mi je u zivotu napravio.Ne znam sta da radim.Ja ovo pisem sada jer mozda mi bude lakse.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Gruja »

Ne znam šta da kažem, ima svačega, sve je moguće.
Ipak neke od navedenih stvari u objašnjive...
zotja wrote:na srafovima tragovi imbusa,zasto bi neko skidao siftere,sasto pomerao citav guvernal a tragova i ogrebotina koliko god volis,itd.Sajle ispomerane,vidi se tacno kako tu gde je bila ustinuta prethodnim srafljenjem sajla je pomerena ceo cm na gore.Cemu ti srafovi za fino stelovanje ako ce neko pomera sajlu na prednjem menjacu cm.Dalje,sav mi bike nesto masan i prljav a ja to drzim uvek cisto i uredno.Evo ilustracije,posle svake voznje uzmem belu krpu,okrecem pedale,cistim lanac a potom ga prskam teflonskim uljem.Sad lanac sav pun nekog trunja,a prljav i masan ko da je bio podmazivan samo tovatnom mascu.Strava!Zadnji tocak pomeren u levo,kao da mi ram kriv.
Nepažnja servisera ponekad ume da zapanji čoveka, treba im viseti nad glavom kako ne bi nešto ogrebali i ogulili... ali ogrebotine i nisu neki veliki problem, bitno je da to radi kako treba.
Možda su ti podešavali menjače, možda su sajle istegnute pa su ih zato zatezali, mada je bolje bilo da stave nove.
Mastan bicikl ti ne gine kada ga nosiš u servis, još ako rade oko diskova moraš da gledaš širom otvorenih očiju da ne zgrabe disk masnim prstima.
Što se tiče lanca i točka, ko bi znao šta su oni tu radili...
Zato, druže Zotjo, obavezno planiraj da dok ti rade na biciklu budeš tu na licu mesta... i nema laži, nema prevare.
S druge strane, treba se što je više moguće osamostaliti, veliki deo popravki i redovnog održavanja možeš samostalno da radiš i od toga nema bolje. Ja polako sve više stvari radim na svom biciklu samostalno i samo za neke baš ozbiljnije stvari odem u servis. Bar imam sreće što su moji serviseri ok ljudi pa mi je odlazak tamo bukvalno relaksacija i druženje, a sve što ih pitam kako se radi i namešta hoće da mi pokažu i objasne.

I da, sve ovo što pišeš nije razlog da prestaneš da voziš... već da malo bolje upoznaš svoj bajs!!
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Znas kako je to Grujo krenulo?Mislio sam da ja po zavrsetku biciklisticke sezone moram da se pojavim sa bikeom u servisu,redovan servis,razna dostelovljanja da nebih izgubio pravo na garanciju,cuo sam na par mesta takvu pricu.Ja sam se eto pojavio na pocetku bici sezone,kakva razlika.Kontaktirao sam servis telefonom i rekli su naravno,ok dodjite,imate pravo po garanciji na redovan servis.Pazi sad pricu,prvo,kada sam dosao kazu servis za bike krece sa radom od prvog Aprila gde ja zblanut i u soku,kao dodjite tada a zvao ih par dana ranije fonom i nigde ni reci o nekom datumu pocetka rada servisa.Drugo,najednom nemam pravo vise na redovan servis,kao sto su mi rekli da imam kada sam ih par dana ranije zvao,nego samo na popravke u slucaju kvara.Ok,ja kazem viljuska ima luft a menjac mi ne ubada pravilno brzine,sto i jest tako.Servis prepun skija nigde nijednog bikea a ja vec opako pop...kakva je bre ovo zaebancija.Serviser okrece telefon,pitaju nekog s kim sam se ja verovatno cuo pre dolaska sta da rade i kao ok ostavite bajs.Uzimaju garanciju,izrezuju kupon,daju mi nalog za preuzimanje bikea na potpis i kazu pozvacemo vas za par dana.Za nulti servis takodje su od mene trazili da bike kod njih stoji 24h.Pitao sam tada zasto,kazu takav je protokol.

Znas kad bi ja nosio bike u servis da je meni neko od njih fonom rekao "imate pravo na servis u slucaju kvara a ne na redovan servis".Pa imam tu u kraju skolskog drugara bike servisera,radi u Polaru,koji bi uvek uz kaficu i cigaricu pregledao bike i namestio sve za 15 min.A opet nije mi ni frka da dam soma,dva dindzi da taj servis platim ako ga je trebalo negde platiti.Znaci nisam bike odvezao u taj servis na n.bgd-u u nadi da bih te pare prisparao.


Bike je kupljen u Intersportu i servis koji mi je po garanciji pripao kontam nije neki dundjerski nego ozbiljan servis,medjutim sve je ispalo tako konfuzno i saplitacki kao da sam Genesisa kupio na Buvljaku medju tezgama.


Intersport i novi bike.Hvala ti Grujo,malo si me utesio.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Gruja »

Pa izgleda da nema mnogo vajde od garancije, jedino da se nešto polomi pa da ti zamene, inače da ti održavaju teško.
Nego ti lepo odi kod tvog prijatelja da ti on proveri šta su ti to majmunisali sa bajsom i neka te uputi u neke detalje oko osnovnog održavanja bicikla... mislim, ono što ne znaš.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Slobodna tema :)

Post by zotja »

Bio sam kod njega Grujo,to je ono kad sam na pocetku napisao,sve ti je Zotjo Deore kao pre a ja jok mislio oni mi zamenili pa stavili Shimano sis :) .Nema veze,idemo dalje.Nisam napisao ime servisa,mozda post treba time upotpuniti.Mogu da napisem ako zelite.
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Slobodna tema :)

Post by Gruja »

zotja wrote:Bio sam kod njega Grujo,to je ono kad sam na pocetku napisao,sve ti je Zotjo Deore kao pre a ja jok mislio oni mi zamenili pa stavili Shimano sis :)
Nisam razumeo taj deo u prvom postu, sad kapiram.
zotja wrote:Nisam napisao ime servisa,mozda post treba time upotpuniti.Mogu da napisem ako zelite.
Meni to ništa ne znači pošto je mala verovatnoća da ja zađem u taj servis.
Post Reply