France (Val Thorens -Orelle)

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
KUSHA
Freebiking druid
Posts: 392
Joined: 06 May 2005, 22:59
Location: KRALJEVO

France (Val Thorens -Orelle)

Post by KUSHA »

Kako je bilo pogledajta ovde.Na vecini slika je moj sin za koga je ovo bio san.http://kusevija.fotopic.net/c1937545.html. :D
Mont Blanc.jpg
(55.86 KiB) Downloaded 137 times
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: France (Val Thorens -Orelle)

Post by bluealek »

Eh, stari, dobri Val Thorens... Ne mogu da verujem da je prošlo okruglo 20 GODINA otkako sam tamo poslednji put bio na skijanju. U kakvoj mi zemlji živimo... Za takve stvari ili nemamo vremena, ili nemamo para (a vrlo često i jedno i drugo).

Šta da kažem sem da mi je drago što je dečko konačno video šta je pravo skijanje. Da ga više ne zamajavaju nekakvim Kopaonicima i sličnim budalaštinama.
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: France (Val Thorens -Orelle)

Post by Gosha »

Naravno da su skijalista u Francuskoj bolja, ali imaju bolje prirodne predispozicije, kao i ekonomske. Ipak, ne slazem ni sa kim ko kritikuje Kopaonik, pogotovo poslednjih par godina. Ne ulazim u politiku, ekonomiju... vec samo govorim o cinjenicama, kao neko ko na Kopaonik odlazi poslednjih 30-ak godina, ko je spavao u vojnim objektima jer skoro nista drugo nije postojalo [stara Olga Dedijer, Jugobanka], Rtnju, Karavanu [danas Grand], Konacima, Atlasu, kucama pored Granda, kucama u "divljem" naselju... Skijao sam kada je postojao samo jednosed do Pancica [ustvari Suvog rudista], pa kasnije i sidro, tanjir Malo jezero i dvosed Suncana... Ovo danas, sa topovima, cetvrosedima, sestosedima, je fenomenalno u odnosu na to kako je nekada bilo. To sto Kopaonik kasni oko deceniju ipo sa razvojem, nije razlog da se trud poslednjih godina ne pohvali. Nikada Kop nece biti glecer, nikada nece imati staze od 5km koje se spustaju sa 3000m, ali i ovo je veliki napredak. Znam i za sve mane, ali ljudi, zivimo u Srbiji :wink:

P.S. Skijao sam i u Austriji, Sloveniji, Poljskoj, Bugarskoj, na Brezovici i Jahorini, pa sam prethodno izneo na osnovu poredjenja sa okruzenjem.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: France (Val Thorens -Orelle)

Post by bluealek »

Gosha wrote: P.S. Skijao sam i u Austriji, Sloveniji, Poljskoj, Bugarskoj, na Brezovici i Jahorini, pa sam prethodno izneo na osnovu poredjenja sa okruzenjem.
I Bugarska i Austrija (a i ostali pomenuti) su nešto smešno u poređenju sa francuskim skijalištima, ona su kategorija skroz za sebe. I po dužini, i po dinamici i kvalitetu staza i po razuđenosti mreže ski liftova.
User avatar
Gosha
Freewheeler
Posts: 239
Joined: 28 Oct 2008, 13:19
Location: Beograd

Re: France (Val Thorens -Orelle)

Post by Gosha »

Citiracu sebe :lol:
Gosha wrote:Naravno da su skijalista u Francuskoj bolja, ali imaju bolje prirodne predispozicije, kao i ekonomske. Ipak, ne slazem ni sa kim ko kritikuje Kopaonik, pogotovo poslednjih par godina...
Kusho, znam koliko si uzivao [nije ni Austrija mnogo gora], nebitno je da li skijas na 600km ili 60km staza, jer ko moze da predje 600km :D
Kada moji klinci malo porastu, prodju pocetne skole skijanja, eto [nadam se] i mene u Francuskoj...
User avatar
Milan
Freebiker
Posts: 167
Joined: 05 Jun 2008, 10:23
Location: Nis

Re: France (Val Thorens -Orelle)

Post by Milan »

Čestitke Kušo. Koža će mi isšmirglati sako. Iako sam ove tvoje fotografije video 20. januara, ponovno asociranje na bilo koje zimske aktivnosti u ovakvim i sličnim predelima su uvek dobrodošle. Pozdrav.
Post Reply