Biciklizam u SAT-u!

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Biciklizam u SAT-u!

Post by bluealek »

Drugari,

Mislim da će vas ova vest obradovati: uspeo sam da ubedim Mirka i Mladena da krenemo sa nekim serijalom tekstova posvećenih putovanju na biciklima u SAT-u 8) . Za početak, krećemo od nekog teksta koji će okvirno biti nešto u fazonu "Mala škola - kako letovati na biciklu?" .

Za ono što smo zamislili trebaće mi vaša mala pomoć, u vidu obezbeđivanja jednog solidnog bicikla pod punom opremom (zadnje I prednje bisage, torbica za volan, par bidona, itd.) koji bismo tako kompletno opremljen slikali u raznim fazama montaže. Isto tako, za to snimanje ne bi bilo loše i da obezbedimo razne delove biciklističke odeće i obuće, uključujući i egzotiku poput recimo kamašni. Cilj je da predstavimo ljudima maksimalni komplet opreme i objasnimo šta čemu služi (šatore ne morate da donosite, toga imam sasvim dovoljno). Ja imam samo stražnje bisage i nosač za iste (i pritom nisu baš neke reprezentativne), tako da bih voleo da slikamo neku kompletniju opremu. Ako je neko od vas voljan da pomogne u tome, neki dan kad se dogovorimo doći će ekipa da vas pokupi, odnese sve to zajedno u studio na snimanje i posle vrati kući.

U celoj toj uvodnoj priči biće i teorije o putovanju na biciklu, iskustvima i nekim osnovnim pravilima, načinu odabira puta i mesta za kampovanje, propisima vezanim za kretanje biciklista, itd. Ako ta prva priča ispadne kako treba lako može da se desi da to preraste u stalnu rubriku, koja će se baviti i zanimljivim terenima za teranje bajsa, možda i nekim konciznijim putopisima i još koječime (svaka ideja dobrodošla 8) ).
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Biciklizam u SAT-u!

Post by shebez »

Eno Sale, sto se tice bisaga ako nemas bolje uzmi moje. ja sam se kompletirao sa onim crossso, prednje, zadnje, i peta torba sto ide po sredini.
Na raspolaganju ti je za fotkanje, jer nisam planirao u skorije vreme da se pokrenem.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Biciklizam u SAT-u!

Post by IRalic »

A gde ces bolje od Crosso-a ;)
Takodje moj crni Expert komplet na raspolaganju kad kod zatreba.
Imam i oba paktregera, jedino nemam obican bicikl ;)

Naravno ako ih zanima i nesto udobnije putovanje moze se islikati i lezeci bicikl ;)
Tricikl nemam, ali mogu te povezati sa Stein-ovima pa da daju neki tricikl da se islika, nije losa reklama ;)

Inace odlicno da su zainteresovani za tu ideju. Ako se ne varam vec su jednom imali pricu o putovanju biciklom,
tako da nije da im je to potpuno strano.
A i ipak se dobar deo casopisa bavi turizmom raznoraznim, pa zasto ne i bicikl turizmom,
pogotovo sto je vecini nasih sunarodnika pristupacniji od vecine aranzmana ranzoraznih, a da ne pominjem koliko je zdraviji ;)

Pozdrav
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Biciklizam u SAT-u!

Post by bluealek »

Super Shebez i Igore, sad mi je jasno na koga mogu da računam za pomoć oko ovoga. Čućemo se kad budem znao nešto konkretnije kad se planira to snimanje, pa da se precizno dogovorimo.

To za predstavljanje ležećih je odlična ideja, i čini mi se da bi moglo da bude zasebna tema za neki od brojeva 8)

Što se tiče pređašnje priče o biciklima u SAT-u to je pokrenula Snežana kad je radila tu kao lektorka, ali iz nekog razloga se to sve rasplinulo. No nije isto kad se time bavi lektor, i neko kome u opisu radnog mesta stoji novinar-urednik :wink: . Tako da će ovoga puta ipak biti nešto od toga.
VOZAC
Posts: 11
Joined: 24 Feb 2011, 21:32

Re: Biciklizam u SAT-u!

Post by VOZAC »

Daj boze da nam se ovo ostvari i iskoristi malo marketing za ovaj sajt..i imaces ogromnu posecenost..imas prilike sad da to uradis ako sve bude u redu sa emisijom jer znam da ste pominjali problematiku sajta malo posecenost...NADAM SE DA CE MO USPETI NA SAT-U.....Malo i nama bikerima neko da posveti paznje u nasem hobiju i sportu posto je to u Srbiji zadnja rupa na svirali..Pozzz i SJAJNA IDEJA
lesandro
Freebiker
Posts: 36
Joined: 19 Aug 2009, 12:07

Re: Biciklizam u SAT-u!

Post by lesandro »

Imas neoprenske kamasne kod mene. Ako jos sta zatreba, samo napisi :wink:
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Biciklizam u SAT-u!

Post by bluealek »

Odlično! Verujem da ćemo to da snimamo krajem ove nedelje (četvrtak ili petak) ili u sledeći ponedeljak, tako da ima još vremena da se o svemu izdogovaramo.
VOZAC
Posts: 11
Joined: 24 Feb 2011, 21:32

Re: Biciklizam u SAT-u!

Post by VOZAC »

Molim te obavezno da najavis termin prikazivanja emisije..Pozz i srecno... :D :D :D :D :D :D :D
Post Reply