Novosti : "Strast i rizik na dva točka"

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
Jovanovic
Freebiker
Posts: 128
Joined: 09 Apr 2005, 21:26
Location: šabac
Contact:

Novosti : "Strast i rizik na dva točka"

Post by Jovanovic »

Čika Rale, ne fališ se.
POGLEDAŠ razdaljinu na mapi, podeliš je sa prosečnom brzinom i izračunaš koliko će ti vremena biti potrebno da prevališ put. Onda sedneš i okrećeš pedale. A kilometri prolaze.

Ovako Igor Ralić odgovara na pitanje kako je uspeo da na biciklu „u cugu“ prevali put od 460 kilometara između Maribora i Inđije.
...
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ak ... -dva-tocka

I nije valjda da nisi do trinaeste godine jahao bajs :P ?
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Novosti : "Strast i rizik na dva točka"

Post by IRalic »

Taman posla da sam t4k od trinajste terao :) Valjda je lose formulisano, ili je zabuna, u 13oj sam onako ozbiljnije poceo da teram,
kupio svoj prvi ozbiljniji bicikl delom od svog dzeparca ustedenog, prvi put se otisnuo dalje od prvog drugog sela,
i zapucao do Novog Sada i nazad, 100km u jednom danu, niko mi od drugara nije verovao ! :mrgreen:
Bicikl sam prvi put uzjahao kao mali, ne znam kolko sam godina imao, al se secam da je to bila ponika nekog rodjaka,
i kad su me videli da sam se za nju uhvatio svi se uvatili za glavu i vicu ostavi to pasces, neumes ti da teras !
Mada ja potero, i eto .. ;) secam se kasnije sam terao i dedin "muski" sad ne mogu da se setim dal ispod sipke ili sam mogao jedva dohvatiti pedale i preko sipke ..

A falio se nisam, jer nisam ni znao da je to vec izaslo ;) Nasao sam se sa Vukom pre neki dan,
malo popricali o svemu i svacemu, i uglavnom je sve verodostojno preneo, naravno uz ubacivanje onog zadrzaja razgovora koji je coveku odgovarao.
Bio i fotograf, islika me ko da sam na modnoj reviji ;) ale ne znam sta je sa slikama, sto samo onaj stripic .. mozda se glavnom uredniku nije dopao lezeci ? :mrgreen:

Bilo kako bilo, najvaznije je da se o biciklu i biciklizmu prica ..



Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Novosti : "Strast i rizik na dva točka"

Post by bluealek »

Zanimljivo, znači ipak je nešto bilo od te priče? :) Lik me je zvao kad smo putovali prema Jadovniku dok sam vozio sa predlogom da se vidimo da popričamo na temu rekreativnog biciklizma. Ja mu rekoh da sam u narednom periodu strašno okupiran obavezama i da je bolje da popriča s nekim drugim sa Freebikinga, i predložih mu Igora... Doduše, malo je trulo što dotični novinar nijednom rečju nije pomenuo Freebiking (vidim da je pomenuo klub svog drugog sagovornika). Nadam se da se radi o nehotičnom propustu.
Post Reply