Kampanja protiv nesavesnih vozaca

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Kampanja protiv nesavesnih vozaca

Post by LongDistance »

Kada kazem "protiv nesavesnih" u stvari mislim "protiv bitangi, seljacina, idiota, imbecila, isfrustriranih kompleksasa, koji preticu preko pune linije i onda voze paralelno sa drugim autom i dolaze prema tebi iz suprotnog pravca, tako da nista drugo ne mozes nego da biciklom izletis van puta i vozis po sljunku/kamenju/zbunju"

Razmisljao sam da nabavim neku kameru za kacigu i da pocnem da snimam ovakve pojave pa me zanima sta ostale kolege bicikliste misle o ovome? Voleo bih da napravim novi account na YouTube i da postavljam ovakve klipove gde bi se na delu videlo kako se kod nas vozi, i to sve sa brojevima registarskih tablica!

Juce sam malo sa ortakom skoknuo do Celijskog jezera i u povratku preko 10 puta sigurno sam video kako ovi likovi preticu preko pune linije i naravno stave nas u poziciju da ili da ostanemo na putu i vozimo po beloj liniji, ili da iskacemo sa puta pa sta bude!!!

Da li bi jos neko bio zainteresovan da se prikljuci snimanju?
Last edited by LongDistance on 05 Sep 2011, 20:24, edited 1 time in total.
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kampanja protiv nesavesnih vozaca

Post by barda »

Ja sam isto za to, samo što retko vozim po javnim drumovima (više po šumama i gorama gde na sreću nema takvih ludaka)

Evo šta možeš da nabaviš viewtopic.php?f=13&t=1555&start=15#p16551

Ja ću je poručiti pa javljam kako se pokazala, ali i ocene korisnika sa sajta su dosta dobre :)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Kampanja protiv nesavesnih vozaca

Post by LongDistance »

Prvo sam u trenucima kompletnog besa pomislio kako bi bilo dobro biti clan organizovanog kriminala, pa onda lepo kad naleti takav seronja izvadis hekler i samo mu se diskretno potpises rafalom po autu...

...ali posto sam protiv svakog nasilja odlucio sam onda da hekler zamenim jajima. Vozim tiho i nosim jaje sa sobom, i onda naidje selja, i paf na sofersajbnu...

...ali ima i tu jeba... Juce procitao da Ivica Dacic rekao da ce svako namerno izazivanje nesrece na putevima da se tretira kao pokusaj ubistva sa predumisljajem i da se najstrozije kazni. Posto ne bih zeleo da neko pod uticajem mog jajeta sleti sa puta ili ne daj Boze da se zakuca u nekoga, onda sam lepo odlucio da ih sve snimam!

Kontam da preticanje kolone vozila preko pune linije ili cak preko duple pune linije moze da se tretira kao pokusaj ubistva sa predumisljajem!

Zato drugari kamere u sake, kakve god da su nije bitno samo da se lepo vide registarske tablice, pa na posao!
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Kampanja protiv nesavesnih vozaca

Post by bluealek »

LongDistance wrote: ...ali posto sam protiv svakog nasilja odlucio sam onda da hekler zamenim jajima. Vozim tiho i nosim jaje sa sobom, i onda naidje selja, i paf na sofersajbnu...
Ti njemu jaje, a on tebi hekler :?

Vraćamo se mi tako sa Jadovnika i nailazi mi na Ibarskoj lik otpozadi u jednoj od onih vladinih Škoda (i broj tablice odgovara njihovim), blica mi (valjda da mu se sklonim, a gde da mu sklonim?), ili mu smetaju moji bicikli na nosaču, ili ne znam ni ja šta. Onda mi otpozadi uperi duga svetla u retrovizor. Pretekne me preko duple pune (naravno), a onda ja njemu lepo vratim istom merom - pustim mu snop dugog svetla u retrovizor. Lik usporava, i nasred magistrale se u jednom trenutku zaustavlja. Očekujem da i on i preostale gorile koje je vozio izađu iz kola i već prebrojavam koliko štangli imamo u kolima za šorku (i koliko smo kao društvo uopšte pogodni za šorku). A onda kapiram da će ta ekipa, ako izađe, verovatno da krene da prangija, i da protiv njihovih prangija nemamo realne šanse. Stoje oni tako par sekundi i onda produžavaju dalje bez izlaženja. Možda su i oni pomislili da ko zna ko je u Jeep-u, možda im je palo na pamet da eventualno imamo veće prangije od njihovih. Drumovi su postali pravo bojno polje.

Tako da, kada poželiš da odreaguješ emotivno, uvek pomisli šta bi mogle biti posledice, odnosno kako bi situacija mogla dalje da se iskomplikuje na tvoju štetu. Bez heklera, emotivna reakcija je ludost.
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Kampanja protiv nesavesnih vozaca

Post by LongDistance »

Znam :(

Uglavnom, kontam da skoro niko od nas ne moze da priusti sebi da donira 100.000e nekoj decijoj bolnici, ali zato ako neko stvarno zeli da pomogne moze da izdvoji bar 1h mesecno i krene u lov. Kad bi bili slozni mogli bi da organizujemo jednom mesecno hajku na ove zlotvore i da svako pokrije po neki deo puta u Srbiji, da patrolira i da vreba zrtve :)

Posle policija ne bi mogla da kuka kako nemaju dovoljno ljudi da pokriju sve. Ovako mi im lepo serviramo sve na tacni, a na njima je dalje da li ce da odreaguju ili ne
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Kampanja protiv nesavesnih vozaca

Post by IRalic »

Nemoj da vozis ivicom puta. Moras jasno da stavis do znanja da pored tebe ne moze da se prodje, i neces imati takvih problema.
Naravno uvek postoje dileje, ali daleko manje ci ti se do desavati.
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kampanja protiv nesavesnih vozaca

Post by shebez »

Potvrdjujem igorove reci ali ja to radim samo sa putnickim automobilima, kad vidim kamion bezim glavom bez obzira.
Gde god vidis da neko hoce da te obidje/mimoidje a pogotovo tamo gde nema mesta izadji na sredinu tvog kolovoznog dela da mu jasno pokazes da to ne pokusava, jer svi idu sa idejom da se provuku i onda tebe izguraju van puta.

A sto se tice snimanja, bez nekog konkretnog udesa (ne daj boze) neverujem da ces zainteresovati javnost. Samo mozes nekim video klipovima lokalno, policiji ili opstinarima da skreces paznju na bicikliste.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kampanja protiv nesavesnih vozaca

Post by shebez »

bluealek wrote:Ti njemu jaje, a on tebi hekler :?
Image
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
Nole
Posts: 156
Joined: 18 Mar 2011, 14:39
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kampanja protiv nesavesnih vozaca

Post by Nole »

Ово што сам урадио пар пута никоме не препоручујем али, упалило је.

Наиме када се "возач" залети у мене обилазећи оног испред себе ја сам се померао на сред моје траке (када сам имао довољан размак) до сада су се повлачили, али нећу претеривати.
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Kampanja protiv nesavesnih vozaca

Post by LongDistance »

Skakao nesto sa linka na link i naidjem na ovo...
Preticanje preko pune bele linije u krivini koja zavija na desno?!?!
Moze covek u ovakvoj situaciji da zauzima koliko god zeli cvrst stav i da ponosno prkosi, ali posle par sekundi... pljaf...

http://www.youtube.com/watch?v=-b8TT86e1dA

Koliko je nas narod chobanski narod pa to nema smisla. Od kako su pre 2 godine uvodili gas u mojoj ulici ostao je raskopan trotoar i naravno posle svake kise se razliva blato. KONACNO juce se resili da to izbetoniraju, i sta se desi, CHOBANIN bas ispred mog dvorista, ispred moje kapije prosao autom preko sveze izbetoniranog trotoara i napravio mi krater!!! Tu ce naravno sad opet da se skuplja blato i voda i sneg i led! Uhhhh!!!
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Kampanja protiv nesavesnih vozaca

Post by shebez »

Da je puna, puna je, ali i ovaj lik sto je dosao iz suprotnog smera nije vozio putem vec je uleteo sa desne strane puta. Verovatno je tu stajao, cak je i kamion kocio zbog njega.
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Kampanja protiv nesavesnih vozaca

Post by IRalic »

shebez wrote:Da je puna, puna je, ali i ovaj lik sto je dosao iz suprotnog smera nije vozio putem vec je uleteo sa desne strane puta. Verovatno je tu stajao, cak je i kamion kocio zbog njega.
Ne ne taj auto iz suprotnog smera se normalno kretao, vidi se na desnoj strani pre kamiona, u sred krivine.
A kamiondzija je verovatno video u retrozivoru da je ovaj krenuo u preticanje, a videci i auto koji dolazi u susret poceo je da koci,
kako bi uvaj uspeo da prodje, ali to nije pomoglo ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
LongDistance
Posts: 211
Joined: 09 Jul 2011, 20:35
Location: Krusevac

Re: Kampanja protiv nesavesnih vozaca

Post by LongDistance »

Sve vise ljudi pocinje da snima svoje voznje.
Ovaj tip je ceo svoj kanal posvetio nesavesnim vozacima:

http://www.youtube.com/user/CycleGaz
Post Reply