Serbian Outdoor Club

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Serbian Outdoor Club

Post by bluealek »

Čast mi je i zadovoljstvo da vas obavestim da je Goca ne samo lansirala svoj sajt, već i registrovala istoimeni klub.

http://serbianoutdoor.com/

Uživajte :-)
User avatar
shebez
Freebiking druid
Posts: 782
Joined: 03 Aug 2008, 13:16
Location: Beograd
Contact:

Re: Serbian Outdoor Club

Post by shebez »

Lajk za ћирилицу! :)
Kada krenem - znaću kuda, kada stignem - znaću zašto, kad se vratim... znaću kome
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Serbian Outdoor Club

Post by pedja »

Kad god se osniuje neki planinarski klub ili udruženje umre jedna panda... :)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Serbian Outdoor Club

Post by barda »

Baš inspirativan tekst! :wink:

Jeste malo duži, ali ga vredi pročitati - mislim da ste baš pogodili stvar!

Ima baš dosta tema gde sam se pronašao, pa hajde da prodiskutujemo...

„Љубав према природи једина не вара људске наде“
Оноре Де Балзак

Ovo je jedna takva istina, gde nema prevare, sve je sve tako jednostavno i čisto i ljudi koji se u tome pronađu, se lepo prepoznaju... Proces je dug, spor, ali isto tako jak kada se uspostavi - dokaz je i ovo naše malo iskreno društvo na Freebikingu :wink:

Boravak u prirodi stvarno te vraća u realan svet, iz virtuelnog sveta koji se razvija neverovatnom brzinom i koji zaokuplja svačije radno ili slobodno vreme... Mene je već počelo da opterećuje ta tehnika koja ti sve kaže, izmeri, proračuna.... Polako ću početi da se rasterećujem.... treba stvarno nekada reći Dosta!

Što se tiče pandi, ja isto baš ne volim klubove, udruženja, pripadnost, ograničenja - ali nekada se stvarno treba (moraš) opredeliti - ako malo bolje pogledamo tako ljudi i svet funkcioniše (moraš da se opredeliš da li ćeš kupiti beli ili crni hleb, da li voliš Crvenu Zvezdu ili Partizan, da li piješ Coca-Colu ili Pepsi, da li voliš Freebiking ili Cikloberzu.... mada je u suštini sve to isto - ljudi vole da biraju i da se razlikuju od ostalih)

I kada shvatiš da ne možeš sve da obiđeš, vidiš, istražiš - opredeliš se za nešto i tu usmeriš snagu - ja sam počeo prvo da istražujem Srbiju - svoju kuću, pa tek onda idem dalje :wink:
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Muma Paduri
Freetreker
Posts: 17
Joined: 26 Jun 2009, 20:25

Re: Serbian Outdoor Club

Post by Muma Paduri »

Драго ми је што се разумемо.
Дакле, ја сам поодавно стигла до тачке када сам морала са собом да рашчистим пар важних ствари. И решење је било ту. Мада сам дуго зазирала да баш стварно региструјем Клуб. Али, најзад - зашто да не? Ако се тзв. велика београдска друштва не устручавају да буду организације, зашто сам ја гора? Зашто се било ко са аутентичном идејом не би усудио? Тако ћу моћи да штрикам у сопственом маниру, који јесте различит, без да размишљам да ли је довољно планинарски, или алпинистички (да, да, и о томе се расправљало на разним састанцима). Свесна сам да ће бити тешко окупити људе, али они који ме иначе знају, биће им потпуно јасно о чему се ради, па нека то буде довољно за почетак... Идеја јесте другачија, и то је најважније; ако она заживи, постојаћемо. Неке уговоре смо већ потписали, без да иког наговарамо и убеђујемо - и то јесте предност када си правно лице; а шта је ефекат? Па то што ће од тог Уговора људи имати корист јер могу боравити тамо где до сад нису могли. И сада сам сигурна да је добро што сам тај корак направила.
Знам да мерљиви параметри којима се дефинише планинарење, са мојим размишљањима и доживљавањем немају превише заједничког. Природа је СВЕ, па према томе и планинарење мора имати флексибилније тумачење, како би се у њој нашли људи ширег сензибилитета: УЖИВАОЦИ.
Тачно да треба нешто и знати, па планинарити, али забога, људи у природу иду ипак првенствено ради опуштања и разноликих уживања, што не треба нарушавати. Што се постојећих институционалних структура ове врсте тиче, сигурно неће сви скакати од среће, биће много оспоравања, али за сад имам извесну подршку, па нека се привикну сви који су се од '45 ушемили да су промене неопходне и извесне. Просто зато што се све мења и ако то њихово остаје исто, људи се организују сами, што је скроз природна последица.
Према томе, ЗА МЕНЕ природа, па и високогорство, никада није, нити ће бити спорт, већ нешто много шире.
Барда, морам признати да твој ТРИП има скроз савршено значење и да нисам успела да смислим нешто слично ;-)
User avatar
barda
Freebiking druid
Posts: 1343
Joined: 14 Mar 2008, 13:57
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Serbian Outdoor Club

Post by barda »

Da, kada si pravno lice imaš drugi pogled na svet (otvaraju se nova vrata, ali i obaveze) :wink:

Drago mi je da ti se sviđa naša skraćenica TRIP koja je zaista sjajna - put, neki naš trip - svet, totalno rekreativno inventivi pokret....
Kada smo to osmislili ideja je bila ta da se okupljamo i baš tako, svako na svoj način uživa u prirodi bez ikakvih ograničenja, pravila, moranja... ja sam bio motor te "organizacije" - ali svačiji život ide svojim tokom, tako da su neke druge obaveze "rasformirale" pokret, ali u meni on još živi :) Sada je to "one men" pokret 8)

Uvek sam se trudio, kao i sada, da kada idem na neki nepoznat teren, upoznam istoriju, proučim podatke, obiđem spomenike koji su i pravljeni da se ljudi prisećaju događaja, skroz utonem u prostor da ga bolje upoznam... Nije cilj obići što više, ili otići na drugi kraj sveta - lepo je vrzmati se tu negde u okolini ali se prepustiti skroz... i i straživati

Vidim da tako i ti razmišljaš, i Sale, i verovatno ljudi koji su tamo predstavljeni i želim vam puno sreće i uspeha u radu!

P.S. Možda niste trebali da se ograničavate u nazivu na Beograd, ali verovatno postoje neki razlog - evo ja pristajem da vam poklonim trade mark TRIP za naziv :)
FotoSat (autentični motiv na vašem zidu) - TRIP foto priča -> prati moj TREK
User avatar
Muma Paduri
Freetreker
Posts: 17
Joined: 26 Jun 2009, 20:25

Re: Serbian Outdoor Club

Post by Muma Paduri »

Па можда се неком у Лесковцу допадне, или Нишу, па нека се покрет шири, са називима места.
КАУП Лесковац,
КАУП Ниш
...
...
Фино... :-)
А да сам могла знати раније ово за ТРИП, е тако би се звао и не би био "оне ман схов" ;-)
Обавезе сам решила да изгурам некако до краја године, па ћу да видим где смо. Важно је да уживаоци имају избор. Статутом је дефинисано да свако ко мисли да је способан за то и има вољу, може представити идеју и реализовати је до краја.
Здраворезонски, обавезе иду у пакету са правима, а заједно треба да отварају просторе, а не обрнуто
User avatar
Muma Paduri
Freetreker
Posts: 17
Joined: 26 Jun 2009, 20:25

Re: Serbian Outdoor Club

Post by Muma Paduri »

pedja wrote:Kad god se osniuje neki planinarski klub ili udruženje umre jedna panda... :)
Пеђолино, али то није "планинарски" клуб :-)
Post Reply