Nova vremenska prognoza na sajtu

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Nova vremenska prognoza na sajtu

Post by bluealek »

Hajmo još jednu rundu raspetljavanja prognostičke šizofrenije Weather2Umbrella... U subotu imamo akciju na Homolju, a 4 prognostička modela W2U daju prilično raznorodne prognoze:

Image

Prognoze za Žagubicu koju daju ETA2 i NMM su još i najsličnije međusobno, sa gotovo identičnom količinom padavina i svode se manje više na prognoziranje neke prolazne kiše sredinom dana, uz pretežno sunčano vreme. ETA model nam najavljuje kataklizmu - oblačno vreme, stalna sipeća kiša koja se prema kraju dana pojačava i skoro 2 mm više padavina od prethodna dva modela. A rešimo li da verujemo GFS-u, nema briga - potpuno sunčano i toplo vreme, bez kapi kiše.

S druge strane, ako pogledam yr.no, sajt koji ljude ne zamara sa nekoliko prognostičkih modela

http://www.yr.no/place/Serbia/Central_S ... /long.html

vidim da se on manje više poklapa sa GFS-om. Ostaje samo da sačekamo i vidimo kako stoje stvari :wink:
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Re: Nova vremenska prognoza na sajtu

Post by alazovic »

I ja sam primetio da taj GFS model daje totalno različitu prognozu od ostala tri, ali sam ga večito zbog toga odbacivao!
Moraću izgleda više da ga pratim, uopšte nisam primetio da se poklapao sa yr.no, koji informativno gledam...
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
ZoranV
Freebiker
Posts: 103
Joined: 04 Aug 2006, 21:12
Contact:

Re: Nova vremenska prognoza na sajtu

Post by ZoranV »

Meni je taj GFS ipak nekako najtačniji. Podudara se sa NOOA prognozom (koristi se isti metod) i do sada mi se pokazao kao tačan u 80-90/% slučajeva!
Buca
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Nova vremenska prognoza na sajtu

Post by bluealek »

Evo, dan pred izlet ETA i ETA2 nam prognoziraju kišu, NMM i GFS sunce - vrlo brzo ćemo otkriti ko je bio u pravu :-)
Post Reply