Gde kerovi vrebaju i tehnike zastite

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

User avatar
xbajker
Posts: 33
Joined: 16 May 2006, 13:24
Location: Niš (centar Srbije)

Post by xbajker »

Vidim da si ti hteo da postaneš srndać. :wink:

Mogo si i iznad glave da mu pucaš, bilo bi sigurnije po njega ovako je mogo da popije rikošet. Mada neću da pametujem jer situacija je bila da samo ti znaš kako si se osećao a tad nema vremena za prenišljanje. :lol:
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Bogami... mogao sam :)

Što se tiče pucanja iznad glave, pa, tako bi poslao metak ko zna gde (verovatno njemu u leđa obzirom na nagib terena ;) ), što mi nije običaj, a i upadni ugao je bio previše veliki da bi rikošetiralo. Da smo bili na kamenjaru, možda, ali na livadi teško.

A najjači osećaj je bio posle pitanja 'Aha, čula se puška, šta si pucao?' Paaaaaaaaa...
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Pas... covekov najveci prijatelj, biciklisti najveci neprijatelj. :)
Sad se setih, oko Save (na setalistu) na potezu Usce-Savski nasip ih ima k'o kusih pasa :) Onako leskare nezainteresovano, pa kada skoce... A Savski nasip da ne pricam. Jedini put kad sam vozio dalje od Gazele (vozio sam oko Karton City-ja i tamo je mirno, ali kada se krene dalje ka Toplani...) isao sam sa dva ortaka za 60-kom (autobus Zeleni venac-Toplana) i jedan se izgubi (skrenuo kroz tunel ispod pruge za Jurija Gagarina), mi smo mislili on prosisao napred (zna tako da se zagubi, ti krenes da pricas, a on od jednom 100 m ispred) i put nas navede pored jednog gradilista / baze / magacina / whatever. Odande izleti copor od 5 kerova velikih kao neki ovcari (odakle su li se samo stvorili), moj drug nastavi napred, oni produze za njim, a meni bas tada za nesrecu popusti sediste i propadne i jos i spadne lanac. Sva sreca izasao je covek iz tog objekta i pozvao ih unutra. Zamalo da budem na njihovo meniju za kasni rucak :roll:. Inace, vozio sam tamo da skratim put ka setalistu u blokovima od Usca, cuo sam da drugi voze (ja sam vozio Jurija Gagarina), ali preporucujem za izbegavanje. Mozda jednom prodjem cisto turisticki sa naoruzanjem :twisted: .
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Jednom u životu, negde '93, sam prošao negde tuda, i nikad više. Siguran način da nestaneš bez traga (u kerećim želucima). Ti industrijsko-periferijski čopori su najveće sr* posle skučnica.
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Da, ima ih i na stazi Brankov most-Ada, u popodnevnim casovima. Uvece se tu ne usudjujem da prodjem. Oko Kosutnjaka je i danju klimavo, kako li je misaxtr tamo vozio nocu, a da se vratio ziv? Mora da one kineske lampe tako dobro svetle da su se poplasili :mrgreen: .
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Znam onih par džukaca na toj relaciji, štaznam, meni deluju previše nezainteresovano.

A kako ne pojedu Mišu? ?You can't touch this' - verovanto je prebrz za njih 8)
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Mozda ti dzukci nisu zainteresovani za tebe, ali ja sam im stalno privlacna meta. Ponekad ih ne vidis nego leze tu negde pored pa samo skoce, i nije ih lako umiriti.
Treci bulevar izmedju Bulevara umetnosti i Narodnih heroja je pun dzukaca, izlaze iz onih naselja sa barakama i poljane oko FDU. Nocu kod FDU prav zborove, jednom sam prolazio i to nije bilo normalno, smo su silazili u to zbunje sa ulice, i culo se lajanje gomile kerova. Skoro kao u naucnofantasticnim filmovima, mozda su se skupljali da dignu pobunu protiv ljudi i biciklista? A mozda je i neka pseca zurka? Sve u svemu nocu je tu uvek veselo.
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

U Kosutnjaku je sto se tice gladnih zivotinja stanje trenutno ok. Pre neki dan je bio jedan poveci dzukac, al on krenuo kao na mene a ja sidjem sa bajka i krenem urlajuci ka njemu :D , pobeze glavom bez obzira, ko veli - ovaj je ludji od mene...
Inace, nocu nisam imao vecih problema, pre ce me juriti neko kome sam omeo "rad" u zamagljenoj limuzini :D :D . Ali i oni imaju "pune ruke posla" i ne obaziru se na dvotockase. Jos malo i opet krece aktiviranje kineskih LED-ova, dan je sve kraci...
Image

MTB-VRH brate!!!
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

ovi u trecem bulevaru umeju da trce i do 40...
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Na kratke staze i kratkonogi drže između 50 i 60, znam kad su mi jurili auto. Srećom, u toj brzini ne mogu baš da ciljaju brze, pokretne, male mete (hipervrteća stopala). Od psa na bajku nećeš pobeći - osim nizbrdo :), zato i mislim da je važno na vreme uvideti šta će psina da uradi kad priđeš.
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Jedno MAAAARSH!!!!! bez zaustavljanja zna da istraumira dzukca. Kada sam sa ortakom isao Tosinim bunarom neki manji pas je jurio sve na tockovima, i ortak je hvatao zalet, pa ker krene za njim, ali ubrzo odustane. Onda sam i ja dosao na red, ali kada sam viknuo, ker je skoro placno pogledao i povukao se. Nece on vise juriti bicikliste... 8) Kakvi su Avala i Kosmaj za nocnu voznju?
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Danas sam gledao kako ker juri auto, trci i trci uz tocak, hoce da zagrize ali ipak ne. Nalozio se kao da je dobio 10 injekcija adrenalina. Da li je neko doziveo da dzukac ipak zagrize ili podleti pod tocak?
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Jok. Čak su ekstremno neuhvatljivi i na naglo vrdanje na njih i otvaranje vrata u cilju opi* :x
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Ne zaboravimo Banovo brdo sto se tice nezgodnih lokacija. Vozio sam onuda po sumraku i mraku i jedva izvukao zivu glavu, kola su bila atraktivnija dzukcima. Miljakovac je nocu opasan. Miljakovacka suma narocito. Iako je ta suma dobra za XC nocu tu vrvi svasta. Moj ortak zivi blizu sume (Miljakovac I) i samo sto ga jedne veceri u sopstvenom ulazu nisu pojeli (posle im se osvetio sa malo sutiranja). Jeste Misa prebrz za ove dzukce u Kosutnjaku, ali koliko god da sam brz mislim da se ne bih usudjivao da vozim nocu po sumi (mogu mozda da pobegnem, ali sta ako niotkuda skoci na mene i polomim se u polumraku, pa ostanem kao vecera).
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Sta uraditi kada pas iz prikrajka SKOCI na vas? Znaci sapama u visini ramena ili lica. Ovo mi se prekjuce zamalo desilo, ne na biciklu, ali ko zna sta bi tek bilo da sam sa biciklom. Skocio sam u stranu suprotnu od one iz koje je dolazio ker (iz neke kapije) i zamalo da podletim pod kola. :x
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
Post Reply