Gde kerovi vrebaju i tehnike zastite

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Evo, kad krenem na nocna truckanja, zvacu, pa ako neko hoce, mozemo po Kosutnjaku da jezdimo po mesecini, nije strasno, prosle godine sam tuda vozio i vozio i to sam...
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Poceo je "night mode" u Kosutnjaku tokom nedelje, evo i slicica:
http://miomirjovanovic5312.fotopic.net/p35958120.html
http://miomirjovanovic5312.fotopic.net/p35958116.html
http://miomirjovanovic5312.fotopic.net/p35958118.html
Ako je neko raspolozen za nocno truckanje, neka se javi...
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Da li su prva i druga lampa zdesna kineske o kojima si pricao (na drugoj slici)? Koliko kineskih je potrebno za normalnu osvetljenost? Da li su problematicne?
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Sve su kineske osim prve s desna ( vozacevo desno ), ona je cateye, ali ne svetli nista bolje od kineza, naprotiv! Sa ovim "setom" sam danas vozio po sumi bez ikakvog problema, sve se vidi ko na dlanu. Nisam cak ni montirao dodatno na kacket i 2 led-a na rogove. Onda je to "marakana". Inace, jedan podatak: baterije u lampama su jos od prosle godine...traju i traju :D
Kineski led je odlican a jeftin, ova svetla za montazu na volan kostaju od 200-300 kinti.
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Te baterije koje traju su isto kineske? Nemam bas dobra iskustva sa tim baterijama, znaju i da procure i da oslabe brzo... Mada moguce je da ima izuzetaka... Koja je marka tih lampi (Chaozheng, Bike Lights, Tsao Li ili sta vec :) )?
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
Magus
Posts: 14
Joined: 10 Nov 2006, 16:25
Location: Palic

Post by Magus »

Sutra idem i ja na suboticki buvljak u potragu za tim kinezima, nadam se da ima ovih modela koje ste opisali. :)
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Evo slike kako koja i izgleda:
http://miomirjovanovic5312.fotopic.net/p35997758.html
gornja slika - kinezi
donja slika - cateye+smart
Od kineza je to odprilike i sve sto imaju u ponudi, prema tome ne moze da se pogresi!
Baterije ne kupujem kod kineza, najslabije koje stavljam su one ATC
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

random wrote:Sta uraditi kada pas iz prikrajka SKOCI na vas?
Teoretski, možeš da probaš da ga vratiš na mesto brzim mawashijem, ali to će ga verovatno naljutiti, a postoji realna i neprijatna mogućnost promašaja :-/

Takođe teoretski, ako je pas toliko visok, možeš da ga uhvatiš za grlo, ne poklekneš pod njegovom masom zj držiš ga na zadnjim nogama i dernjaš se kao da te kolju, što nije daleko od istine.

Međutim, javlja mi se da će u praksi 110% ljudi da odskoči, bar treba gledati da se odskoči napred ili nazad, a ne pod auto. Još praktičnije je gledati u dvorišta :)

Jel' pas BAŠ bio na tebi ili je samo naleteo na kapiju? Lepo si se proveo...
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Naleteo je na polurazvaljenu kapiju, a istegao se skoro u mojoj visini (180 cm) tako da bih popio po faci sapama da je kapija bila otvorena ili jos vise ruinirana. Ono sto me je zapanjilo je kako je skocio, mada je to neki obican sugavi avlijaner, koga je neko uposlio da cuva dvoriste:shock:. Gledao sam u dvorista, ali bas to sam nekako propustio. Da sam bio blize kapiji mogao je da me izgrebe/ujede. Kako nemam srece sa psima, bas me nesto ne vole... :) Ovo odskakanje je bila instiktivna reakcija, jer pre nisam imao slicna iskustva. Da sam imao bajs, zastitio bih se bajsom, ako hoce da se bije, uvek ima prirucnih sredstava: ceo bicikl, sediste (imam quick release sediste, sa dugom sticnom to je solidan buzdovan). Ali kada setas, nije bas uobicajeno da opaljujes sve sto te iznenadi, osim ako nisi tako istreniran da mozes da brzo i pravilno odreagujes. Ipak ne moze tu nista revolucionarno da se smisli, lako je sad teoretisati, ali faktor iznenadjenja obicno prevagne. :roll:
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Pa to, zato i kažem da bi u praksi 110% svako refleksno odskočio, a to ne mora da bude dobro rešenje.

A taj ker je budala, ali ništa što omanje sunđerče natopljeno mašću neće trajno rešiti :twisted:
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Ker je stvarno budala, kako je skakao na onu kapiju, k'o da hoce da me prozdere odmah. Objasni mi to sa sundjercetom, koji je cilj toga? Svakako nije dobronameran :twisted: .
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
alazovic
Freebiking druid
Posts: 773
Joined: 02 Feb 2005, 15:41
Location: Kraljevo, Srbija
Contact:

Post by alazovic »

random wrote:Objasni mi to sa sundjercetom, koji je cilj toga? Svakako nije dobronameran :twisted: .
Možeš i sam da pojedeš sunđer... Ne moraš da ga natapaš mašću, to je samo da bi se džukac privoleo na progutavanje istog!

Ako to uradiš, brzo ćeš da uočiš posledice :roll:
Image
There lie the woods of Lothlórien!...There are no trees like the trees of that land.
For in the autumn their leaves fall not, but turn to gold...
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

random wrote:Svakako nije dobronameran :twisted: .
Naravno da nije dobronameran.
Cilj je da mu zaglavi probavni trakt i omogući mu da krepa u mukama. Naravno, mora da bude dovoljne veličine.

Grozan metod, ali ako ste suočeni sa pacijentom od kera kojem je svrha života da vas ujede, mislim, wtf...

E sad, nije probano u praksi - bar ne na mojoj adresi, ali pre 10ak godina, moj matori & davnopočivši džukac je u nastupu senilnosti smazao omanji komad krpe. Bolje da ne pričam šta sam morao da radim da bih ga... rešio bede.
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Nisam znao da su kerovi tako glupi da progutaju sundjer, pa sam tu pretpostavku odbacio. Ipak, ne bih tako da se svetim, vec ima li neki blazi nacin da naucim dzukca da ne skace na mene?
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Mozes da kupis one sprejeve koji ih "demoralisu" ili npr. onu ultrazvucnu spravicu koja ih uspava :D
Image

MTB-VRH brate!!!
Post Reply