Smeh do suza...

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

VUXI_89

Smeh do suza...

Post by VUXI_89 »

Nazalost nema teme za sve i svasta,nego uvek mora da se otvori nova.Morao sam da podelim sa vama situaciju koja me je nasmejala do suza.Naime, juce vozim bajs od terazija do kalisa.Znaci onaj pravac pored studenjaka.Kad vozi neki lik,mozda 20-tak godina neku alpinu.I sad znate vec one indirektne "trke" ,ja prodjem pored njega,on se nalozi da me stigne,ja mu nedam...ono trka bez dogovora....
Stigli mi do semafora.Ljudi moji kad smo krenuli ja lepo krenuo,menjac mi se necuje a menja jebe kevu.Znaci vrh.Krene on i sad kao da prebaci nesto kad je krenulo da cangrlja,krklja,skripi,puca odose mi usi.Tad sam se vec smejao ali vrhunac je kad se odjednom cuo onaj karakteristican zvuk kad sa prednjeg lancanika spadne lanac.pa vrtite pedale na prazno i onda lanac drlja o bajs.E kad se kao zaleteo i kad mu se to sjebalo ja sam umro.Srecom bio iza pa me nije video da se smejem.Alpina.....
za tih 100-150E mogao je da nadje tri puta bolji polovnjak
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Post by pedja »

A ja bih stao da pomognem coveku da namesti bajs....
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

E Vuxi, Vuxi, mislim da bi bilo bolje da malo sačekaš da porasteš (jedno desetak godina) pa onda nastaviš da pišeš poruke. Ne zbog mene ili bilo koga drugog, nego zbog sebe. Sa načinom na koji pišeš samo sebi zabijaš autogolove i izazivaš negativne reakcije ljudi. Mnogo si brate balav, obožavaš da se puvaš i duvaš, samoživ si do bola, ne razmišljaš ni malo o tome šta će drugima značiti to što si napisao. RAZMISLI o svemu što misliš da pošalješ, to ti je krajnje dobronameran savet. Pre nego što klikneš na Send sedi na prste i odloži to za bar petnaestak minuta. Stavi se u poziciju drugih koji bi to pročitali i razmisli malo šta bi to njima značilo, i šta bi im reklo o tebi.

Kapiram da imaš tek 19 godina, mnogi od nas su možda u tvojim godinama bili još balaviji, ali sad je pravo vreme za odrastanje. Što pre koriguješ neke stvari u svojoj komunikaciji, to ćeš pre da izrasteš u kvalitetnog čoveka. A vreme je dragoceno, nemamo ga za gubljenje. Što kasnije te stvari shvatiš, to će ti u životu biti teže.
Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

@Vuxi89

Momak, na drugom postu Ralic se ubi objasnjavajuci ti NAJOSNOVNIJE stvari o kablovima i buzirima. Mogao je jednostavno da napise: " E, vidite ovog glupaka, vozi vec xx godina, a TO ne zna!!! "
Mogao bi, stvarno, malo da poradis na biciklistickoj kulturi, a i na opstoj, kad smo vec kod toga, ni to ti nije jaca strana, sudeci po ostalim postovima.
Ako zelis nesto da naucis, citaj i pitaj. Ako zelis da se kurcis, odvedi ribu i drustvo u kafanu i njoj pricaj kako si hrabro i pametno postupio sto nisi udario cetverogodisnje dijete, iako si na to imao puno pravo, posto je bilo na biciklistickoj stazi. Idiote!
Ima jos nade za tebe. Mlad si, puno toga se moze uraditi i promijeniti, samo ako imas volju.
Meni lici da ces za 5 godina imati 120kg, motor od 1100ccm, voziti 120km/h po ulici i pljuvati bicikliste isto ovako kako danas pljujes nebicikliste, ai neke bicikliste, bogami.
Makarenko
VUXI_89

Post by VUXI_89 »

Ko me bre ti idiote jadnice.Ne da bi ga udario nego bi ga razmazao po stazi.Alo bre pa pusti dete na brankov most.I sta sad vozaci treba svi da stanu,iako tu ne sme da se seta.Ne znam sto ste me svi napali.Ja sam rekao da sam ovde dosao da pricam sa ljudima koji vole istu stvar i da jos nesto naucim.Niti se duvam,niti se lozim.Sto da stanem da mu pomognem.Sto se kurci i lozi,kad je slabiji.Ti sto mi pricas o ponasanju i sl. nema veze sto imam 18 godina,ne 19.Ne vidim ucemu je problem.Jeste vozim xx godina i ne znam puno jer imam lika koji mi odrzava bajs,a i mozda sam bio mnogo mlad da ucim sve to.Nije isto voziti bajs 8 godina u periodu od 10 do 18 i ,recimo,od 21 do 29.I ne volim foliranje...to sto neki sad rade.Ja sam samo iskreno odgovarao na teme kao sto su "duvanje","oprema","cekicara".... Sta ste se nalozili ne znam,ali bas me briga.Ja sam dosao iz razloga koje sam naveo u temi gde se predstavljaju clanovi.
User avatar
bodapro
Posts: 91
Joined: 08 May 2007, 11:22
Location: Sremska Mitrovica

Post by bodapro »

Opšta kultura uopšte, pa i u saobraćaju je u ovoj državi na najnižim granama.
Ali ovde nije reč o tome već o uglu iz kog posmatraš svet oko sebe.
Preporučujem ti da pročitaš http://www.freebiking.org/filozofija.html ,
pa će ti biti jasno da većina ljudi koja čini članstvo na ovom forumu ima potrebu
za upravo takvom filozofijom života uopšte i da tvoji postovi i komentari odišu isfrustrironašću i izazivaju negodovanje. Zvučiš kao nadobudni grand production tatin sin s tom razlikom što nemaš motor ili džip već velosiped. Za psovke nemam komentar.

Fakat jeste da detetu nije mesto na biciklističkoj stazi, kao ni tebi na trotoaru, ali da imaš dete znao bi da se deca ne kače na povodac i da je dovoljan sekund pa da naprave neku glupost a ti nisi dete pa vozi pažljivije...

Ako želiš nešto da promeniš i popraviš prvo kreni od sebe, a ako želiš nekog da zadiviš i istresaš svoju negativnu energiju molim te nađi neki drugi forum.
VUXI_89

Post by VUXI_89 »

Vi imate neki zesci problem.Uopste ne znam cime sam vas toliko iznerviirao.sasvim normalno sam ostavio sve svoje postove.Nemoj dase foliras ovo za psovke jer je meni doticni prvi rekao to.Uopste mi nije bila namera dase nameecem i da izgledam napaljeno.Mozda ste me pogresno protumacili.Rekoh da sam ovde dosao 100% opusten i cool a vi odma nesto pravite haos.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

bodapro wrote:ali da imaš dete znao bi da se deca ne kače na povodac i da je dovoljan sekund pa da naprave neku glupost
A mozda bi trebalo da to uvedu kao zakonsku obavezu (kada su u javnom saobracaju/mestu) ? :twisted:

Ne znam,cela ova drzava,i ovdasnje drustvo meni lici na jedno veliko mega rasulo ..
Gledam danas na TeVeju, panduri i ekipa Studia B negde u centru grada -
pandur zaustavlja skuterase bez kacige,i kao nesto im prica u stilu "s'o bre nemas kacigu" , zatim prilazi lik is AMSS koji im poklanja besplatnu kacigu (cak i liku koji je panduru pokazao da ispod sedista vec IMA kacigu,ale je vruce pa je ne nosi)
i sve to snima tv kamera i svi se smeskaju (panduri ponajvise)
a skuterasi umaknu sto pre,onako zbunjeni,da jos ne dobiju i prijavu za nenosenje kacige ..
E,onda pazljivom gledaocu u oko zapadne tramvaj u dnu kadra,koji cekica na 40*C vrucini pun putnika,dok se cela ta ceremonija odvijala !?
Naravno ne zvoni,jer su tu,jel te,predstavnici vlasti koji "regulisu" situaciju,
time sto sve te radnje rade na sred tramvajskih sina,i jos prometnije ulice u strogom centru grada ..
Na sve to,pandur onda objasnjava zasto je ta kaciga ustvari obavezna.
Nije obavezna zato sto ce da zastiti tog ko se prospe sa motora preletajuci preko haube nekog retarda koji ga "nije video" radi njega samoga,
nego je obavezna da zastiti bas tog retarda koji ga nije video!
jer ako lik ne nosi kacigu,ovaj ga udari,a zatim on rascepa lobanju o oblizni ivicnjak,
taj sto ga nije video ce da robija za ubistvo,
a ako motorista nosi kacigu,udari glavom,i nista strasno mu se ne desi,
onaj sto ga nije video ce se u prosecnom slucaju izvuci sa prekrsajnom prijavom i sitnom kaznom,
a ne retko ce jos i ispasti kako je motorista ustvari izazvao celu nezgodu,
jer je sigurno jurio vise nego sto to ogranicenje dozvoljava,
iako bas to kod sudije i nisu mogli da dokazu kakvim valjanim cvrstim dokazima .. :evil:

E sad,kad sam bio u normalnom svetu,gledam slicnu emisiju sa automobilsko/saobracajnom tematikom i ide prilog:
Jedan lik tero kombi kroz usku ulicu (pomalo pijan) i odvalio retrovizor na kombiju drugog lika,koji je bio na prvi pogled pravilo parkiran.
Drugi lik (parkirani) zove pandure,sa namerom da naplati svoj retrovizor,ovi dolaze,slikaju,prvi duva i sprava pocne da pisti (dakle tu smo)
Da skratimo pricu,epilog na licu mesta,pandur deli pravdu,ako ti nije rpavo zalis se nekom tamo organu: lik ciji je kombi bio parkiran,i to nepropisno (nije ometao saobracaj,ali parkiranje tu nije bilo dozvoljeno,jer se niz parking mesta zavrsio upravo pred njegovim kombijem)
nije dobio odstetu za svoj polomljeni retrovizor,ali je zato dobio 3 tacke u vozacku (15 tacaka i oduzima se dozvola na duzi period) za to sto je nepropisno parkirao,i jos 3 tacke zato sto je zbog toga naneo stetu na drugom vozilu.
Prvi lik (pivopija) takodje nije dobio od osiguranja odstetu za svoj retrovizor,
ali jeste dobio 5 tacaka za voznju u blago alkoholisanom stanju,
a i jos 3 za izazivanje lake stete na drugom vozilu.
Dakle nema udaras druge,a nema ni parkiras tako da te drugi lako udare!
Znaci ako nisi sam sposoban da se normalno ponasas,ima ko ce tome da te nauci,odnosno sankcionise tvoje kacije koje ugrozavaju druge.
E onda kad se to procuje po komsiluku,tog pojedinca koji je svojom sebicnoscu ugrozavao druge, je sramota.
Ako je normalan shvati da je zgresio,i sramota ga je,i vise ga ta sramota natera da se popravi,nego ta kazna koju je od ograna reda dobio.


Sad,neko se pita kakve veze ima cela ta prica ?

Prica jasno govori kako je ovdasnjem pojedincu stalo samo do njega samoga,
i radi svoju pricu,ne obaziruci se na druge,dal nekome to mozda smeta,
dal nekoga ugorzava.
On je tu da sebi ugodi na najbrzi i najlaksi nacin,a ostatak sveta neka crkne ako treba.

Putnicka vozila u traci za autobuse, oni debili koji ne znaju da treba da stanu iza semafora/stop znaka kada je raskrsnica ispred njega zakrcena,
kako bi eventualno oni s boka,kada im se upali zeleno mogli da prodju,jer njihova ulica nije zakrcena ..
mame sa decom (bez povodca) na biciklistickim stazama,
zaljubljeni par koji lezi preko cele biciklisticke i uziva u blagodetima letnjeg sunca! (da,doslo mi da ih pregazim preko glave) ..
i tako dalje,i tako dalje,samo se okrenite oko sebe,i videcete,i nevezano za nase biciklisticke,a ni za saobracajne probleme .. fenomen je prisutan svuda i u svako doba dana i noci ..

Nas mladi kolega kojeg ovde "grdite" je upravo dokaz svega toga,
jer je odrastao u takvom drustvu,i ocigledno ih u skoli ne uce onome cemu bi trebalo.Kod kuce jos manje.
I nije on jedini,imam dosta kontakata sa tinejdzerima u zadnje vreme,
i velika vecina upravo ispoljava sindrome odrastanja u drustvu koga nije briga ni za sebe,a kamoli za bolje sutra njihove dece.
Oni su nauceni da gledaju samo sebe,i zato nemojte da vas cudi to sto kad neko njega ugorzava on hoce da ga zgazi (a treba zgaziti roditelje tog deteta,a ne neduzno dete)
a kada on ugorzava druge,onda to ni ne primecuje ..
A "sta ti meni bre koji kurac" reakcija se dobija od vecine tinejdzera kada neko pokusa da im ukaze da nesto ne rade dobro ..
Mnogo ce vode proteci Dunavom i Savom dok se vecina gresaka iz devedesetih,pa i dvehiljaditiih ne isprave ..

Dakle pomalo se to sve svodi na ono "nije on jadan kriv" ali to je najmanji problem u celoj prici.
Veliki problem je to,sto on sa takvim svojim "stavom" i pogledom na zivot i sve ostalo,
dolazi i dolazice u sukob sa mnogo ljudi koji nisu "u tom fazonu"
Upravo ovde vidimo da velika vecina vas ne odobrava takvo ponasanje i stav.
Sutra ce imati sefa na poslu,kasirku u super marketu,ginekologa koji ce njegovoj maloletnoj devojci raditi abortus ..
Sa svakim od njih koji nije na njegovoj "talasnoj duzini" ce duci u sukob,
i to ce ga kostati .. ponekad i debelo
I onda odjednom svi ti zatvaraju vrata,dobijes otkaz,zena te ostavi(i to ne ona koja je radila onaj abortus),dete ti se dorgira,
a ti odes na Brankov most i bacis se sa njega .. i sta .. jedno faking veliko nista ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
bodapro
Posts: 91
Joined: 08 May 2007, 11:22
Location: Sremska Mitrovica

Post by bodapro »

psovke? npr. ovde http://forum.freebiking.org/viewtopic.php?p=4723#4723

Pa Igore upravo o tome pričamo. Celo društvo nam je u svim segmentima u rasulu ali to ne znači da svi treba da vozimo borna kola, nosimo hekler za pojasom i razgovaramo jezikom mržnje. Samim tim sebe stavljamo u isti koš sa svima onima koje si ti naveo, a koji se ponašaju nepropisno. A na primer da je
ljuti roditelj koji šeta dete razuzdani mafioz i da je na psovke odgovorio upravo heklerom? A zar ne bi bilo mnogo jednostavnije da Vuxi nabaci na bike neku od onih "brodskih" sirena pa ne bi ni bilo problema. Osim toga pravilo je bilo i biće prilagodi brzinu uslovima vožnje.


ma, možemo mi ovako u nedogled...
VUXI_89

Post by VUXI_89 »

Stvarno me nerviate nekim pricama a uopste ne znam cime sam vas toliko uvredio i iznervirao.Igore ne znam zasto me tako kao nesto sazaljevas,jos indirektno sto je jadno.Znacci lepo reci sve u facu i gotovo.Ja da sam se svadjao i vredjao PRVI onda bi razumeo sve ovo ovako posle mojih 10 komenara sasvim normalnih nastala je frka,kao ja najgori.Sve zbog onog posta kako bi udario dete.Vidi ni bog ne moze da me ubedi da moram da trosim paknice zbog retardiranih roditelja i debilnog deteta koje trci na moj bajs + da me jos roditelj pljuje sto ja ,zamisli,vozim biciklistickom stazom.Ma bre ima da pomeri to dete sa staze.Da imam sva bajsa tako bi zveknuo ne samo dete nego i one sto voze skutere,sto voze rolere pa idu levo desno i misle da su sami na svetu....Juce vozim i vidim lika na 50 m bulji u fon i ne gleda nista.Verujte mi bukvalno sam stao.Znaci stanem od lika na 50 m i cekam da vidim tu njegovu debilnost.Znas sta je bilo? Lik je udario u bajs.Nabio mi se na volan.Kaze on jebote sto vozis ovuda.Ja stajao.Toliko o svesti pesaka.
Iralic mozda je ovo posledica 90-tih,kako ti kazes,ali posto sam tada imao godinu dana ja nisam mogao da uticem.Sto onda tvoja generacija i neke druge nisu sprecile bolesnu vlast i rat i sto zbog tog kvazi patriotizma i busanja u kosovo i sl. sranja ispastamo mi.Idite onda svi dole poginite i da konacno sve bude normalno a ne da lomite izloge i tako pokazujete vas patriotizam.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Vuxi, nije u pitanju JEDNA poruka, radi se o kućnom vaspitanju i odnosu prema ljudima uopšte, što je prosto prisutno u SVIM tvojim porukama. Dobronameran savet ti je da malo manje pišeš, a više slušaš i misliš (i to dobro i po mogućnosti analitički i samokritički) o tome što si čuo. Nema ništa od pokušaja pravdanja i objašnjavanja, samo ćeš se zapetljati ko pile u kučine, a niti ćeš bilo kome bilo šta da dokažeš, niti objasniš. Problem je u tome što tebi neke stvari nisu jasne, a biće ti jasnije ako razmisliš o dobronamernim savetima koje si dobio od niza ljudi. Dovoljno si mlad da štošta u svom ponašanju možeš da ispraviš, bez obzira što se možda roditelji baš i nisu potrudili da te vaspitaju.
Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

Ponasanje male djece i njihovih roditelja, molim vas, imaju pravo da komentarisu samo roditelji.
Kada budete imali svoju djecu, onda imate pravo da pricate o ponasanju i tudje djece i ostalih roditelja
Budite slobodni da se tada upisete u listu retardiranih roditelja, zato sto ce se vase dijete ponasati kao svako drugo, a vi kao svaki drugi roditelj.
I ne zaboravite slike VASE djece na povocu.
Cetverogodisnje dijete ima retardirane roditelje zato sto se naslo na biciklistickoj stazi? Kakve roditelje ima devetnaestogodisnje dijete koje pumpa adrenalin vozeci po trotoaru? I ko je pametniji: dijete koje ce dobiti po turu i shvatiti da to ne treba da radi, ili dijete kojem nekoliko ozbiljnih ljudi sedam dana objasnjava par jednostavnih stvari a ono nece/ne moze da shvati?
Pozdrav
Makarenko
VUXI_89

Post by VUXI_89 »

Alo jadnici nemojte vi meni da vredjate roditelje bednici.Sto se nenadjemo uzivo pa recite sve sto imate.Ja nemam nameru da se pravdam ni zasta nikome.Ko sto rekoh ceo sam skoro forum procitao.A pisacu koliko ja hocu.Sta sad ko je mlad ili novi clan ne sme da pise jer nije na nivou nekih drugih clanova sto se tice znanja o biciklizmu.Sta tebe briga kuda ja vozim,i kako volim adrenalin.Bolje nego ti sto stanem sa caletovom meckom na sred staze,stavis naocare za sunce u 10 uvece i izigravas frajera.Pa kad dodje interventna manji si od makovog zrna.Ili jos je gore droga i alkohol.Tako da gde god vozim i kako god ipak vozim.A ako si ti tako posvecen sta ces u 6 popodne kuci,ili 8 ili 10 sto ne vozis.Ja nisam zavisnik od kompa.A bas me zanima sta je to prisutno u mojim porukama sto vas iritira.I u vasim je prisutno svasta,pocev od prepotentnosti do isfoliranosti i iskompleksiranost koja je prisutna.I nemojte da ste jadni da uzimate moje roditelje u usta i da ih pljujete.Evo dogovoricemo se pa mi to recite u facu.Kao vaspitanje.Ma bre o cemu ti pricas.Normalan forum,dsao da pricam i onaj me opsovao i ti meni pricas o kulturi,sta ste svi neki iz opere,ne mozete da stignete do pozorista.Mone,Gog....oni su za vas sigurno mala deca.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

VUXI_89 wrote:Alo jadnici nemojte vi meni da vredjate roditelje bednici.Sto se nenadjemo uzivo pa recite sve sto imate.Ja nemam nameru da se pravdam ni zasta nikome.Ko sto rekoh ceo sam skoro forum procitao.A pisacu koliko ja hocu.Sta sad ko je mlad ili novi clan ne sme da pise jer nije na nivou nekih drugih clanova sto se tice znanja o biciklizmu.
Inat je jako loš način za rešavanje problema u životu, jer se obično obije o glavu onome ko ga ispoljava. Razmišljanje je uvek bolje od prosipanja pameti bez razmišljanja. Malo pažljivo odabranih, smislenih reči je uvek bolje od poplave besmislenih reči. I nije dobro preceniti sopstvene mogućnosti, bilo u životu, ili po pitanju količine i načina pisanja na forumima. Kao što si milošću administratora proglašen za člana sa privilegijom pisanja, tako ti ona može biti (sa više nego opravdanim razlozima) privremeno ili trajno uskraćena. Vreme je za razmišljanje. I ne pokušavaj da nas obavestiš o tome šta si smislio dok dobro ne razmisliš. A to će potrajati neko vreme.
User avatar
Dragan K.
Posts: 83
Joined: 18 Oct 2007, 20:53
Location: Beograd
Contact:

Post by Dragan K. »

VUXI_89 wrote:Alo jadnici nemojte vi meni da vredjate roditelje bednici.Sto se nenadjemo uzivo pa recite sve sto imate.Ja nemam nameru da se pravdam ni zasta nikome.Ko sto rekoh ceo sam skoro forum procitao.A pisacu koliko ja hocu.Sta sad ko je mlad ili novi clan ne sme da pise jer nije na nivou nekih drugih clanova sto se tice znanja o biciklizmu.Sta tebe briga kuda ja vozim,i kako volim adrenalin.Bolje nego ti sto stanem sa caletovom meckom na sred staze,stavis naocare za sunce u 10 uvece i izigravas frajera.Pa kad dodje interventna manji si od makovog zrna.Ili jos je gore droga i alkohol.Tako da gde god vozim i kako god ipak vozim.A ako si ti tako posvecen sta ces u 6 popodne kuci,ili 8 ili 10 sto ne vozis.Ja nisam zavisnik od kompa. A bas me zanima sta je to prisutno u mojim porukama sto vas iritira. I u vasim je prisutno svasta,pocev od prepotentnosti do isfoliranosti i iskompleksiranost koja je prisutna.I nemojte da ste jadni da uzimate moje roditelje u usta i da ih pljujete.Evo dogovoricemo se pa mi to recite u facu.Kao vaspitanje.Ma bre o cemu ti pricas.Normalan forum,dsao da pricam i onaj me opsovao i ti meni pricas o kulturi,sta ste svi neki iz opere,ne mozete da stignete do pozorista.Mone,Gog....oni su za vas sigurno mala deca.
:?: :?: :?: :idea: :idea: :idea: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pametan covek nauci i zaboravi, inteligentan se priseca....a glup sve zna!
Post Reply