Nove staze na Novom Beogradu

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

User avatar
Goran
Posts: 70
Joined: 16 Jul 2006, 21:03
Location: N.Bg

Post by Goran »

Ma nekako mi piskav taj zvuk...

http://www.airzound.pl/pliki/mp3/AIRZOUND3.mp3

:roll:
.
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Post by pedja »

Ne treba preterivati. I trubica uz "Uradi sam" ce da odradi isti efekat. Moja zena je to jednom prilikom probala na kamiondziji - delovalo je :)

A sto se tice ispadanja mobilnog, jednom mi je i to uspelo, doduse svirnuo sam coveku koji je zaustavio auto na sred ulice da telefonira na uvce sa mojoj Fiestom (ona naime ima vrlo glasnu sirenu).
User avatar
Serb
Posts: 107
Joined: 03 Feb 2005, 08:20
Location: On the top of the mountain

Post by Serb »

Mislim da staza za bicikliste nije za jurnjavu, i dodao bih jednu ideju da brzina na stazi bude ogranichena na 25km/h ili mozhda chak 20km/h. Moje mishljenje je da se stazom chesto vozi prebrzo i isto chesto na tehnichkim nepodobnim-neispravnim (za te brzine) biciklama. Shto se tiche peshaka pa mislim da je slichna situacija kad se biciklisti nadju na ulici. Treba biti tolerantniji.


P. S. Previshe k.kim, zar ne? :lol:
Image

You mess with a rest now the best will make a mess.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Serb wrote: i dodao bih jednu ideju da brzina na stazi bude ogranichena na 25km/h
Postojecim zakonom ona i JESTE ogranicena na 25km/h
i sa takvim ogranicenjem nemam problema,nije da ga nikad ne krsim :twisted: ali opet ..

Problem je kada ti ides 25 km/h a pesak/mama sa kolicima/dete koje uci da vozi bicikl/gluvi penzioner ide 3-5km/h ide stazom,
na kojoj kao prvo nije dozvoljeno kretanje istih,a barem kad bi postovali one generalne propise,
i kretali se jednom stranom te saobracajnice,moglo bi se sa njima nekako ziveti ..
Naravno na prometnim pravicima,kao na Adi recimo,kretanje i jednih i drugih NIKAKO nije moguce bez teskog ometanja biciklistickog saobracaja.


Serb wrote:Shto se tiche peshaka pa mislim da je slichna situacija kad se biciklisti nadju na ulici. Treba biti tolerantniji.
Ostro protestujem! :D
Biciklima je 100% dozvoljeno da se krecu ulicom,osim u slucaju kada pored iste postoji biciklisticka staza (recimo slucaj bulevara u NS-u,a evo uskoro i NBG bulevara)
Dok pesacima NIKAKO i NIKADA nije dozvoljeno kretanje biciklistickom stazom,osim u slucaju kada istu treba da predju (poprecno,najkracom mogucom putanjom)


Serb wrote: P. S. Previshe k.kim, zar ne? :lol:
Pa,sam si rekao .. :D


`
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Cemu ovo sluzi?

Post by Astrodule »

Staze po Novom Beogradu skoro gotove, ali ima par nekih cudnih stvari (da ne spominjem poluoborene trotoare).


Kod Buvljaka (lepo mesto za prodaju sitnica)
Image


Ovaj znak verovatno sluzi da se ne pomesaju smerovi voznje
Image


Cuvaj glavu 1
Image


Cuvaj glavu 2
Image

Ali najvise me zanima, cemu sluze sledece "sprave" (osim da se lepo udaris u njih)
Image
Image
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
User avatar
igor
Posts: 63
Joined: 23 Aug 2007, 19:22
Location: Beograd

Post by igor »

Znaci staza je napravljena za nekoga ko zna da leti sa biciklom, ko je dovoljno nizak da promasi znakove i dovoljno tanak da se provuce kroz onaj par sipki :>
-- Ako pripadaš ljudskom rodu ne bacaj smeće u prirodu. --
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Post by Astrodule »

Da li se nekome desilo da ga pandur zaustavi ako vozi bicikl po ulici, a postoji pored biciklisticka staza?

Napisano je da ne sme da se vozi po ulici u tom slucaju.
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Cemu ovo sluzi?

Post by IRalic »

Astrodule wrote:Staze po Novom Beogradu skoro gotove, ali ima par nekih cudnih stvari (da ne spominjem poluoborene trotoare).



Ali najvise me zanima, cemu sluze sledece "sprave" (osim da se lepo udaris u njih)
Image
Image

Cuj PAR !? :evil:

A sprave,upravo sam ih danas primetio preko puta mog lokala,
i nakon kraceg studiranja,zakljucio sam da sluze da biciklista ne mora da spusta nogu dole kada tu stane,
odnosno ne mora da iskopcava SPD ili ivlaci nogu iz klipsera,
jer moze elegantno samo da se jednom rukom prihvati za tu sipku :roll:

A na jednosmernoj stazi,kao na slici,sluzi i tome da nelegalno siroke volane,
koje voze freerideri i ostali sto uglavnom divljaju po gradu i stazama(misle vlasti),
ukloni iz saobracaja,jer ce ako misle tuda da prolaze morati da stave uze volane.
U protivnom ce za primer svaki takav bahati biciklista zakaciti volanom za stub,
i prosuti se pravo pod tockove kakvom automobilisti.
A mene kao triciklistu da ne pominjem,sumljam da mogu da se provucem tuda,
al jad,bas cu probati.

A inace bas sam prolazio pored tih "glavu dole" dok je jos taj deo bio sveze izgradjen,
i sa trajkom nisam imao problema ;)

Ima jos jedna mnogo dobra stvar na tim novim stazama,valjda cu se setim da veceras snimim,umrecete od smeha/zalosti

Bilo kako bilo,sve je to da kazemo sjajno,ali dzaba su oni to pravili kada se pesaci tuda krecu kao i ranije,
i uopste ne reaguju na zvucne signale (neki cak ni na moj od 105 decibela)
Jednog sam imao cast da oborim,i neka sam :twisted: pijandura retardirana,od sveg 3 metra trotoara,on slep i gluv,pravo na mene :evil:
Bez zezanja,sa toliko pesaka,te staze su stvarno neupotrebljive,
i cik nek me neko zaustavi na ulici da me pita sto se ne kotrljam bici stazom kada sam u obavezi,ima da mu odgovorim i na to sto me nije pitao :evil:
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

A mene kao triciklistu da ne pominjem,sumljam da mogu da se provucem tuda,
al jad,bas cu probati.
ti ćeš lakše ići ispod tih naprava nego između njih... :wink:
Image

MTB-VRH brate!!!
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

misaxtr wrote:
ti ćeš lakše ići ispod tih naprava nego između njih... :wink:
to jeste ;)


Inace,da mi to dodje zgodno svaki dan.
Ako znate,ispod Brankovog mosta,ngb strana,staza iz pravca Zemuna skrece desno,i izlazi na staro sajmiste.
E tu,na izlazu,udarili rampu ! po sred biciklisticke!
Okolo moze bicikl da prodje samo uz akrobacije i voznju uz stepenik-dva.
E ja tu samo sagnem glavu i prozujim ispod :D

Ali ovo cudo npr se neda ni preskociti ni zaobici :evil:
Image
Image

Bas se pitam,da li ce se neko setiti da ovaj branik ukloni,
nako sto zavrse sve radove (bici staza je asfaltirana cela,ali pesacka nije jos)
Inace je to skretanje sa staze uz kej,ka SPC Usce.

Inace ima u tom kraju jos jedna zanimljivost.
Krenem ja od pocetka Z.Djindjica novom stazom ka SPC Usce,posto se od Hajata staza nastavlja pored SPC i dalje ide na usce.
Ali ! malo sutra,posto na raskrsnici kod Hajata (Milentija Popovica i Mihajla Pupina) ne postoji pesacki prelaz(osim podzemnog)
staza na cosku zavrce levo i ide negde prema SIV-u :roll:
Da ne verujes .. Ne znam sto su onda uopste tuda pravili stazu,
sto je nisu lepo usmerili kroz Proleterske Solidarnosti i da direkt izbije na SIV,pa onda desno od ugla M.Popovica/M.Pupina .. nego covek treba da se izvoza oko celog 21. bloka samo da bi otisao ka Uscu ..
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
PINGVIN
Posts: 7
Joined: 29 Apr 2008, 12:41

Bic staza na RTS-u

Post by PINGVIN »

Juce zakacim beogradski program, ono predvece na prvom programu RTS-a, kad tamo nesto kritikuju bic stazu na Novom Bgd-u (nemoguce). Naime, jedan biciklista, inace instruktor voznje u nekoj auto skoli, tako jedan dan mirno vozio biciklu po bic stazi, i naravno nikog nije dirao, kad odjednom stub visine 1,5m nailazi na njega i kako isti nije hteo da se pomeri, biciklista je u njega, pogadjate sta -udario, dabome. Taj isti biciklista je prosao sa laksim telesnim povredama (pominjao je neke medicinske izraze a ja nisam bas strucan u tome) i resio je da TUZI odgovorne zbog nemarnosti (ako ih bude nasao). E sad ne znam kako on nije video taj stub, da li je vozio po mraku, ili ga je bio zaklonio neki pesak, to ne znam...
Zuti stub visine oko 1,5m a debljine oko 10cm zakucan u sred staze i sluzi -AMA BAS NICEMU! Mozda je nekad necemu i sluzio ali koliko treba izvodjac radova da je corav pa da ne vidi svoju gresku?
User avatar
igor
Posts: 63
Joined: 23 Aug 2007, 19:22
Location: Beograd

Post by igor »

Ako je vozio po suncu, mozda ga i sunce zaslepelo.
-- Ako pripadaš ljudskom rodu ne bacaj smeće u prirodu. --
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

Ja mislim da ove žute ogradice služe da moraš da usporiš da ne bi nepažljivo izleteo na ulicu...

A što se tiče ove raskrsnice:
Image

čini mi se da je baš ova raskrsnica, pa kad bi iz ovog polozaja okrenuo volan 90 stepeni levo, i kad prelaziš ulicu, umesto ovog stubića, komadić trotoara preko koga su ofarbali stazu ima rupu po sred srede, veliku lepu rupu.

Pre neki dan sam prvi put vozio tim stazama, i stvarno, izgleda kao da su napravili staze tamo gde nije bilo dovoljno dobro ni za pešake ni za automobile :D pa kao ajde biciklistička. Ako kojim slučajem i postoji potez staze kom ništa ne fali, njega će preprečiti neki zaljubljeni bakica i dekica il nešto slično.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

Posle duzeg proucavanja tih doticnih zuto-crnih "kapija" mislim da sam provalio cemu sluze ;)

Salim se,mislim da sam to znao od samog pocetka ;)
One sluze da skrenu paznju svim ucesnicima u saobracaju,
da se na tom mestu ukrsta bici staza sa kolovozom.
Znaci vozac kad prilazi,vidi te kapije,i s toga treba oprezno da prilazi prelazu,
jer s pesacima je lako,ali biciklista,koji tu jos ima i prednost,
ne ide tako sporo,i veoma je moguce d avozac ne stigne da ga skonta na vreme,
te ovako unapred ima upozorenje da tu ensto moze da "iskoci"
Takodje i bicikolisti daje do znanja,da iako mozda i ima prednost,treba da bude oprezan,i da pazi na debilnog vozaca koji tu kapiju nije ni registrovao.

E sad,drugi je problem sto ni u sadasnjoj,a kamoli onoj starijoj obicu vozaca ,
takav "znak" jednostavno ne postoji,te je pitanje dal ce neko shvatiti o cemu se tu radi.Verovatno nece.

Triciklom sam overio par njih,i sasvim su komotne za prolazak,
doduse onu kao sa gornje silke jos nisam stigao da proverim ;)
Bojim se dok dodjem do nje ima tricikl da se raspadne od svih tih ivicnjaka i raznoraznih neravnina ..


Pozzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
PSG_bg

Post by PSG_bg »

E samo da su par centimetara nekako sire pa bi bilo lakse.Najgore je na ruti od opstine nbg ka gradu ima neki deo de iz krivine ulazis izmedju tih stubica i ako ne pogodis iz prve ceses volan o njih pa je malo zajebano.Inace lepo su uradili neke delove staze po nbg ali neke na bezaniji i nisu.Najsmesnije je sto onaj ,aj da ga nazovem, slivnik sa trotoara na ulicu ima pored bic. staze , a sa staze ima ivicnjak koji i nije bas nizak.To je bezveze,naravno kad dodamo pesake koji idu tim stazama uslovi su skoro isti kao i pre staze.Uf da imam dva ista bajsa kako bi lepo pokupio nekoga ko se siri po toj stazi.Najgori su oni kao smekeri,face iz teretane kao neko ludilo sire se tu i nece da se pomere i kad vas vide ,e za takve se prave oni siljati rogovi da ih zabodes u kicmu da g paralizujem bre.Izvinite malo sam se iznervirao ali sama pomisao na te ,u najmanju ruku imbecile,koji se setaju po bic. stazi me uzasava.Kao kad bi ja izasao na auto put i setkao se i jos se cudio sto me svi pljuju i sviraju.Poz
Post Reply