Zakljucavanje bicikla

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

neva
Posts: 4
Joined: 13 May 2007, 01:14

Post by neva »

Image
neva
Posts: 4
Joined: 13 May 2007, 01:14

vetar

Post by neva »

ako iko vidi ovaj bajs... mislim da je prodat u pancevu..

nevena_kocic@yahoo.com
User avatar
sveta
Posts: 15
Joined: 08 Aug 2007, 11:50

Re: vetar

Post by sveta »

neva wrote:ako iko vidi ovaj bajs... mislim da je prodat u pancevu..

nevena_kocic@yahoo.com
Neva,ne bih da stajem na muku,ali za ovakvu mašinu kao sa slike,
naoružao bih se do zuba i krenuo od vrata do vrata po Beogradu ... :twisted:
PSG_bg

Post by PSG_bg »

nemoj te da se ljutite ali bicu malo grublji,u pozitivnom smislu.Slusaj reci devojci da ***************************.Bicikl je svetinja.Ja sam devojku ostavio ,davno,zbog bajsa.Znas ono ajmo veceras tamo,sutra popodne vamo...za bajs nemam ni 5 min.Ja vozio vozio,ona kaze cao.Samo sam joj otvorio vrata.Drugo bajs je najsigurniji u stanu.Nikakve zajednicke prostorije,alrami uzgradi,kamere.Samo u stan,makar imaop 20 kvm.Pa bolje preskaci bajs kad ides u wc(valjda ne ides svakih 10 min ) i zaobilaziga(imas citava dva koraka) nego da ostavis na sred zgrade 400,500,600 E.Uopste ne kapiram likove,zene i sl. koji kazu u stanu nikako bajs.Ja svaki dan u lift pa na zadnji sprat,i u moju sobu.Na sred stoji.ALi se ne bunim,cak naprotiv srecan sam jer zaspim gledjuci ga,probudim se gledajuci ga.I ne sanjam sta se desava.Ljudi samo u stan ako se buni preko terase :-)
User avatar
sveta
Posts: 15
Joined: 08 Aug 2007, 11:50

Post by sveta »

PSG_bg wrote:nemoj te da se ljutite ali bicu malo grublji,u pozitivnom smislu.Slusaj reci devojci da ***************************.Bicikl je svetinja.Ja sam devojku ostavio ,davno,zbog bajsa.Znas ono ajmo veceras tamo,sutra popodne vamo...za bajs nemam ni 5 min.Ja vozio vozio,ona kaze cao.Samo sam joj otvorio vrata.Drugo bajs je najsigurniji u stanu.Nikakve zajednicke prostorije,alrami uzgradi,kamere.Samo u stan,makar imaop 20 kvm.Pa bolje preskaci bajs kad ides u wc(valjda ne ides svakih 10 min ) i zaobilaziga(imas citava dva koraka) nego da ostavis na sred zgrade 400,500,600 E.Uopste ne kapiram likove,zene i sl. koji kazu u stanu nikako bajs.Ja svaki dan u lift pa na zadnji sprat,i u moju sobu.Na sred stoji.ALi se ne bunim,cak naprotiv srecan sam jer zaspim gledjuci ga,probudim se gledajuci ga.I ne sanjam sta se desava.Ljudi samo u stan ako se buni preko terase :-)
PSG,a sta ako dok ti tako slatko spavas & sanjas svog dvotockasa,
neko udje preko gromobrana kroz prozor tvoje sobe i mazne istog ???
:D Nadam se da ga vezujes lancem za nogu ,to je jedini nacin,mada...
Ako rese da ga ukradu, resili su :!: :D :lol:

Ne znam da li znas za onog lika sto je ranije operisao po YUGI,zvali su
ga "Pauk" ili tako nesto,covek se pentrao u stanove kroz prozore,ulazio,
pomerao tepihe i namestaj ( :!: :!: :!: ),krao,muvao se okolo,i sve to
dok su u drugoj sobi gazde stana spavale :D Pa ti sledeci put pre nego
sto zaspis sa pogledom na svog ljubimca,proveri katanac na nozi :idea:
Ne bi bilo dobro da se pojavi neki novi "Pauk" sa pikom na bicikle :twisted:
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Komsiji ukrali ispred vrata.
Za veliki broj lanaca sa sifrom ne treba sat vremena da se izvrte kombinacije nego ako neko ima osecaj - otvori za minut. (Kada okrecete broj i kada pogodi prolaz pomeri se vrlo malo... narocito kada je razradjen mehanizam... od kada mi je ortak to pokazao, i od kada sam se i licno uverio - ne koristim vise sa sifrom)

Sto se tice drzanja bicikla u stanu - a kao mali je... e pa moj stan je sada 18 kvadrata - i drzim bicikl u stanu. Nece vala da stoji napolju pa ne znam... kada ga ostavljam negde napolju jer sam otisao sa njim - onda koristim U-Lock, Master lock lisice jos jednu sajlu za tocak. Planiram jos da nabavim onu sajlu za vezivanje sica.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
PSG_bg

Post by PSG_bg »

Dejv wrote:Komsiji ukrali ispred vrata.
Za veliki broj lanaca sa sifrom ne treba sat vremena da se izvrte kombinacije nego ako neko ima osecaj - otvori za minut. (Kada okrecete broj i kada pogodi prolaz pomeri se vrlo malo... narocito kada je razradjen mehanizam... od kada mi je ortak to pokazao, i od kada sam se i licno uverio - ne koristim vise sa sifrom)

Sto se tice drzanja bicikla u stanu - a kao mali je... e pa moj stan je sada 18 kvadrata - i drzim bicikl u stanu. Nece vala da stoji napolju pa ne znam... kada ga ostavljam negde napolju jer sam otisao sa njim - onda koristim U-Lock, Master lock lisice jos jednu sajlu za tocak. Planiram jos da nabavim onu sajlu za vezivanje sica.
Ovo sa lisicama mi se svidja.Jer to pandurske.To ne moze da se razbuca nikako.A ko sto sam reko u stan po svaku cenu[/u]
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Lisice pandurske se otvaraju ko od sale... svaki pandur ima kljuc.

Ja govorim o master lock lisicama za motore.

http://www.masterlockcycle.com/product_9link.shtml

A ima i varijanta za bicikle - samo sa jednom karikom (zasto je jedan za motor a drugi za bajs - ne pitajte mene - mislim da su iste samo broj karika je drugaciji)

http://www.masterlockbike.com/product-d ... &pid=10315

E sad... kazu na sajtu garancija od kradje 3500USD... To verovatno vazi i ovde gde sam - ali ne zelim da saznam u praksi.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

ja sam se pre neki dan prvi put usudio da ostavim biciklu zaključanu na dvadesetak minuta u gradu a da nemam uopšte pogled na nju. Išao sam na faks da uzmem potvrde (filološki, to je tamo kod parka gde se obrću trolejbusi), i gledam gde ću, i parkiram ga pored pandurskih kola koja su bila tamo i zaustavljala i kontrolisala automobile.

Kažem ja ovom policajcu u kolima: e ja ću ovde da vežem biciklu pošto ste vi ipak policija, pa ako se neko petlja tu ne dajte mu, a on me gleda onako nevoljno, i kaže: ali mi idemo sada... Ja mu kažem a dobro ništa onda.

Obavim ja posao, vraćam se posle dvadesetak minuta, policajci naravno još uvek tu. Otključavam biciklu, i policajac mi kaže kao: jel živa bicikla? i maše mi rukom onako u maniru "ma nema na čemu", i ja reko kao hvala :?

Pandurska posla.
User avatar
ivaSRK
Posts: 15
Joined: 29 Nov 2007, 20:55
Location: Sr.Karlovci
Contact:

Post by ivaSRK »

Nemoj da se puno nadas sto su Policajci.....Ja nikom ne verujem,takva su vremena :wink: mada ja ni svoj bajk ne zakljucavam,mogli su mi barem 300 puta ukrasti ko od sale,dodjem u igraonu pa igram po 4,5 sati.A ulica neka mala,ko stvorena za kradju... :D
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Post by bluealek »

Momci i devojke,

Nemojte da se zajebavate. U Srbiji se bicikl NE OSTAVLJA na javnom mestu bez nadzora, jer jednostavno NE POSTOJI NAČIN da se pouzdano obezbedi. Biciklom se odlazi samo tamo gde ili nećete ulaziti u zatvoreni prostor, ili ste sigurni da u taj zatvoreni prostor možete da ga unesete, po mogućnosti u istu prostoriju u kojoj ćete vi boraviti ili iza zaključanih vrata u prostoru gde boravi poznat broj pouzdano identifikovanih ljudi. Od ovog pravila se može blaže ili drastičnije odstupiti samo u slučaju boravka sa biciklom u divljini (što veća divljina, odnosno manja verovatnoća zabasavanja ljudi, to bezbednije).

Možemo mi do sudnjeg dana da maštamo na temu bicikla kao prevoznog sredstva, ali on to iz ovog trivijalnog razloga u Srbiji jednostavno ne može da bude. Ko veruje u suprotno (i pokušava svoja uverenja da sprovede u delo), s vremena na vreme će biti prinuđen da neplanirano i iznenadno potroši po više stotina (ili hiljada) evra na nov bicikl...
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Ili jednostavno da ljudi koriste prave bicikle za prave svrhe... ovde bicikl koji ljudi koriste za tzv. commuting kosta 4-5 000 din - i to ima svako. i ne krage se. treba samo izorganizovati parkinge
ovde svaka zgrada ima parking za bajseve
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
Easst
Posts: 104
Joined: 04 Jun 2008, 21:13

Post by Easst »

Ti si beše u Japanu? Moja sestra je jednim takvim commute bajkom imala običaj de se vozika od Šinagave do Šibuje, al tu ne predješ 15 km u oba pravca, sad, 15ak godina kasnije sam opravio tu biciklu i poslali ga u Banat da ga vozi tetka. :)

A ovde za svrhe commutovanja prosečno pređem tridesetak km i šta znam ne bi mi bilo udobno na nekoj tako bicikli. Prekjuče sam inače još veću budalaštinu napravio, vezao sam biciklu na jedno dva i po sata noću na banovom brdu (od 22 do 24h otrpilike period) Bilo mi je nešto baš hitno, ne vozim kola a nije bilo autobusa, morao sam da rizikujem, pa sam to uradio sa sestrinom kapriolom :D Srećom preživela je

Naravno, nominalno se slažem sa blueleakom i ovo što sam ostavljao bajs dva puta u kratkom razmaku se udesilo tako sad jednom i nadam se skoro pa nikad više.

edit: e da, jel se u Japanu bicikle i dalje registruju u policiju i to? Stave onu nalepnicu što se teško skida il šta već?
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Upravo tako.

Sve bicikle se registruju pri kupovini - cena registracije je 250din.
Mada koliko sam video i ne mora da se registruje - tj meni nisu to uradili prvobitno nego tek kad sam mesec dana kasnije isao da mi daju nove gume (o njihovom trosku, bacala je guma par mm u stranu, zadnja - a posto nisu imali identicnu - onda sam trazio da mi zamene obe) kad sam trazio odradili mi registraciju. Imam simpaticnu zutu zalepnicu na biciklu... jedino sto mislim da sam se zeznuo je sto je nisam zalepio na vidnom mestu... al dobro... bitno je da ima.

Stvar je sto ovde svi koriste bajseve da odu da kupe neke stvari ili da odu na posao. Ako je posao daleko - onda do stanice se odvezu bajsom npr pa ostatak idu vozom. A zeleznicki sistem je takav da mozes da navijas sat po vozu.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
markoB
Posts: 43
Joined: 21 Jul 2008, 23:54

Post by markoB »

Ko hoce da mu bicikl sluzi i kao prevozno sredstvo, mora da ima jos jedan jeftiniji za tu svrhu.
Nisam siguran koliko se lopovi razumeju u opremu i kvalitet bicikla. Sve mi se cini da oni gledaju
koliko je bicikla lepa, ocuvana, fensi...
Cuo sam za slucaj gde su jedan pored drugog bili zakljucani neki mtb sa xt opremom, ali dosta izgreban (decko ga vise vozi nego sto ga odrzava)
i capriolo sa mehanickim diskom, fensi felnama i socijalnom opremom.
Nestao je capriolo i ako je focus 3x skuplji.
Post Reply