sudari

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Pre dve godine drugarica poginula kad joj je otac naleteo na neosvetljenu traktorsku prikolicu na neosvetljenom putu u mrklom mraku.

Da li je vozac juga mogao da predvidi da ce ga onaj motociklista vaterpolista spucati od pozadi?

Da li mi je ortak mogao pre nedelju dana pretpostaviti da ce neka guska da se zaustavi na sred autoputa i izazove lancani sudar?

Da li sam ja mogao pre dve godine da pretpostavim da ce idiot da vozi u rikverc u najbrzoj traci na autoputu kod autokomande?

Da li sam ja mogao da pretpostavim da cu da naidjem na coveka kako spava na putu? I to posle kise - pa se slabo vidi?

Da li sam mogao da pretpostavim da cu kada prodjem na zeleno na raskrsnici da mi izleti vozilo iz ulice iz koje je zabranjen saobracaj - i pritom da vozi radioaktivne materijale?

Da li.... jel dovoljno o vozacima motornih vozila?

I ja sam vozio sa upaljenim svetlima ceo dan i stajao pesacima... al to nista ne menja cinjenicu da sam imao sudar zbog jednog kretena - i to kad sam vozio po propisima skroz (imao sam stranca u vozilu - pa bio dobar).

Istina - o biciklistima mora vise da se pripazi...

Ocas posla mogu i da skliznu na put... jednostavno kad ih obilazis - cela traka i kraj.
Last edited by Dejv on 18 Sep 2008, 13:00, edited 1 time in total.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
igor
Posts: 63
Joined: 23 Aug 2007, 19:22
Location: Beograd

Post by igor »

Otvoreno priznajes da krsis propise i jos krivis bicikliste, da ne vozis 110km\h mozda bi ih video na vreme i kada nemaju svetlo. Sta ako idu pesaci uz put, jel i od njih trazis da drze svetlo na glavi?
Nacin ponasanja na putu diktira stanje na putu, a ne propisi.
Ali u okviru propisa, a ne kad nabavis bugatti veyron pa da ides 400km\h zato sto si ocenio da nema nikoga ispred tebe a put ti se cini dovoljno dobar za tu brzinu.
-- Ako pripadaš ljudskom rodu ne bacaj smeće u prirodu. --
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

1. Pesaci smeju da se krecu kolovozom samo ako nema trotoara
2. Ako se krecu kolovozom moraju da se krecu u koloni
3. Ako je mrak - moraju biti svetlosno obelezeni
4. Za ovo nisam siguran - ima ogranicenje u duzini kolone nakon koje mora pauza od toliko i toliko metara pa nastavak
5. Moraju se kretati u susret saobracaju.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
igor
Posts: 63
Joined: 23 Aug 2007, 19:22
Location: Beograd

Post by igor »

Mogu biti svetlosno obelezeni kako oces, zbog prevelike razlike u brzini on ne moze na vreme da ih vidi. Ziveo sam na selu i znam kako je kad naidjes na neosvetljene bicikliste na mracnom putu ali ne mozes da vozis auto kao da si na trkama i onda da se ljutis sto moras naglo da kocis jer nisi na vreme video nekoga.
-- Ako pripadaš ljudskom rodu ne bacaj smeće u prirodu. --
Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

@Dejv
Svi primjeri koje si dao idu meni u prilog. Ikodinovic je vozio 120km/h. Traktor je bio neosvjetljen... Kada neko uradi sto ostali ucesnici ne ocekuju, istupi iz pravila ponasanja, koja odredjuje prosjek, nastaju s**nja.

@Igor
Ne bi promijenilo pricu ni da idem 60km/h. Zaustavni put prosjecnog vozila pri 60km/h je preko 10m, a ako ga udarim opet sam ja kriv. Ako se vec pozivas na propise, zasto nije u redu da ih ja krsim, a u redu je da ih biciklista krsi? Ti tvrdis da postujes propise za volanom. Ako je to istina, onda si stvarno rijetka zvjerka, mada se meni cini, oprosti, ali da bas ne govoris istinu.

@svi
Nemam nista protiv konstruktivne rasprave, ali, molim vas, procitajte sve sto sam napisao i nemojte vaditi iz konteksta ono sto vam se ne svidja. Napisao sam da sam pristojan vozac, mislio sam da se pod tim podrazumijeva da ne ulazim u preticanje ako mi biciklista ide u susret, da se podrazumijeva da, ako ne mogu da predjem u drugu traku, a to je minimum, kada obilazim biciklistu, ili pjesaka, usporim na 12km/h i vozim iza njega dok mi se ne ukaze sansa da ga obidjem.... Zadnjh par postova je postavljeno tako da iz njih slijedi da ja tvrdim da su vozaci jedna super ekipa. Dajte citirajte mi gdje sam to rekao. Ono sto ja tvrdim u je da su vozaci stvarno losi, ali da su biciklisti gori. **bi ga, ponavljam se, ali vozaci postuju minimum propisa i obicaja, biciklisiti taj minimum nemaju, zato su stvarno opasni. Jedino sto jadnici ne mogu da shvate je da su opasni prvenstveno za sebe. Da bude tuznije najveca gamad su profesionalni vozaci, koji zive od volana i misle da je minimum nizi za njih nego za ostale.
Takodjer, nemojte da zaboravite da i ja vozim bicikl, i to on road, tako da imam potpuno ista iskustva kao vi sa kretenima za volanom. I ne zaboravite da mi nismo primjer prosjecne biciklisticke kulture, odnosno primjer smo prosjecne biciklisticke kulture kao sto je triatlonac primjer prosjecnog covjeka.

Pozdrav
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Post by Nikola »

indeed... gde majke ti voziš 110 km/h Makarenko ?? Na regionalnom putu od Sombora do Novog Sada?? A koliko je dozvoljeno na regionalnom putu da se vozi? A ako ti je to prosek onda neću ni da pretpostavim kolika ti je max brzina :roll: . Ne brini ti za ono da neki kažu da si advokat vozačima automobila :lol:
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Post by Nikola »

ovo indeed se odnosilo na na prethodan Igorov post..
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Ja sam se mojim postom osvrnuo na tvoje - sta mozes da ocekujes od bicikliste da ce da uradi - a sve sto urade vozaci motornih vozila je ocekivano i sto si rekao da ko jos sada moze da ocekuje u ovo vreme cak i traktor da ide neosvetljen. To si rekao - nemoj poricati.

[quote]Inace, u pitanju je otvoreni put kojim se moze voziti koliko god hoces brzo, ja, u prosjeku, ga prelazim sa 110km/h. Znaci mrak, 6 bicikala i jedno svjetlo, i to prednje. To je nesto sto neces zateci kod motornih vozila, od prije par godina cak ni kod traktora. [/quote]
(makarenko ovo dalje se ne odnosi na tebe, ovo je u prilog onome ko je pisao o otvorenom putu)
A kad se kaze otvoren put - to se obicno misli na put koji je medjugradski...

Tu je ogranicenje 80, ako je rezervisan za m. vozila onda je 100... u tom drugom slucaju tih 110 ne zvuci strasno.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Post by Nikola »

Makarenko wrote:@Dejv
Svi primjeri koje si dao idu meni u prilog. Ikodinovic je vozio 120km/h. Traktor je bio neosvjetljen... Kada neko uradi sto ostali ucesnici ne ocekuju, istupi iz pravila ponasanja, koja odredjuje prosjek, nastaju s**nja.

@Igor
Ne bi promijenilo pricu ni da idem 60km/h. Zaustavni put prosjecnog vozila pri 60km/h je preko 10m, a ako ga udarim opet sam ja kriv. Ako se vec pozivas na propise, zasto nije u redu da ih ja krsim, a u redu je da ih biciklista krsi? Ti tvrdis da postujes propise za volanom. Ako je to istina, onda si stvarno rijetka zvjerka, mada se meni cini, oprosti, ali da bas ne govoris istinu.
Ta politika ako drugi neće neću ni ja nas je i dovela ovde gde jesmo... ne treba gledati druge ... treba imati svoju vožnju i poštovati propise. A voziti 110 na bilo kom regionalnom putu u vojvodini je po meni ludost. Tokom cele godine su intezivni poljoprivredni radovi , posebno sada kada se proizvodnja diverzifikuje i kad dolaze nove investicije... na svakom ćošku može da ti izleti traktor, prikolica, kombajn itd... i posle nisi video prikolicu pff..
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Voziti po Beogradu je totalna ludost - pogotovu u toku dana kad ima toliko kretena koji krse i crveno svetlo, pune linije, kontra smerove, dozvoljenost voznje pojedinim ulicama, stop znakove, prvenstvo prolaza... zapravo i jeste ludost.
Zbog toga treba zabraniti saobracaj u Beogradu a ne kaznjavati gorepomenute.
Eh... to vecina vas verovatno i ima "in wet dreams"...
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

Nikola wrote:
Makarenko wrote: Nacin ponasanja na putu diktira stanje na putu, a ne propisi.
E vidiš to je upravo jedan od propisa za koji malo njih znaju :) . Slažem se ja sa tobom.. ali ja na primer imam napred halogenku a nazad treptalicu pa me opet mnogo njih ne vidi.. kao što je rekao neko ovde onaj ko ne gleda neće ništa videti... a takvih je brdo u Novom Sadu... zato što ne vide dalje od svoje fancy instrument table :lol: e to je činjenica.
Ti odluci, hoces li doslovce da postujes propise, ili ces postovati stanje na putu. U 20 minuta dva razlicita misljenja.
Sto se tice puta kojim vozim 110km/h, u pitanju je 10km ceste izmedju Sombora i Apatina. Od kuce do posla imam 18km, 6km kroz Sombor, 10km otvorene ceste i 2km kroz Apatin. Maksimalna brzina mi je do 120km/h, na autoputu ( autoputu, ne onome sto se ovdje zove autoputom ) max. brzina mi je 130-140km/h,vozim 22godine starog Golfa II, na plin i tih 140km/h je ponekad stvarno problem dostici. Put Sombor - Apatin i nazad sam presao cca 3000 (slovima: tri hiljade ) puta do sada. Doslovno se drzim gornje devize, kao sto se vi doslovno drzite onoga sto sam ja napisao, desavalo se i da tih 18km predjem u drugoj brzini, kada su uslovi na putu bili takvi. Ima li jos nekih podataka, o mojim vozackim navikama, koje vas interesuju? :)

@Dejv
Karikiras situaciju. Ja cijelo vrijeme govorim o prosijeku i ti to znas. Podaci se mogu tumaciti na razlicite nacine: 10% saobracajnih nesreca izazovu pijani vozaci. Ko izazove ostalih 90%? I gdje je caka?
Off-topic: Zar u Japanu nije vrijeme za spavanje? :)

Pozdrav
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Vreme u Japanu je UTC+9 - i nema DST - tako da je sada razlika sa vama samo 7 sati.

To sto neki zovu vreme za spavanje to sam ja jos u Beogradu naucio da nemam - nekad spavam u toku dana, nekad u toku noci, nekad ne spavam... skoro mi se desilo da dva dana nisam spavao (celo leto se zezao i setio se dva dana pred ispit da ucim...)
A obzirom na kolicinu domaceg koji mi se nagomilao ovih dana, i obzirom koji je profesor sutra, i obzirom da sam obecao da cu taj domaci koji sam odugovlacio da cu sutra da predam, i obzirom da ga jos nisam ni poceo raditi zamajavajuci se sa laptopom koji mi je stigao sa servisa i sa vama - za mene nocas nema spavanja.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
igor
Posts: 63
Joined: 23 Aug 2007, 19:22
Location: Beograd

Post by igor »

Makarenko wrote: @Igor
Ne bi promijenilo pricu ni da idem 60km/h. Zaustavni put prosjecnog vozila pri 60km/h je preko 10m, a ako ga udarim opet sam ja kriv. Ako se vec pozivas na propise, zasto nije u redu da ih ja krsim, a u redu je da ih biciklista krsi? Ti tvrdis da postujes propise za volanom. Ako je to istina, onda si stvarno rijetka zvjerka, mada se meni cini, oprosti, ali da bas ne govoris istinu.
Sto se mene tice nije uredu da iko krsi, slazem se da biciklisti trebaju da budu osvetljeni ali ni ti ne treba da vozis tako brzo na neosvetljenom putu. A nisam ja nigde rekao da postujem sve propise :P , volim ja inace brzo da vozim ali kada je put neosvetljen i nemas veliku vidljivost tada je skroz druga prica.
-- Ako pripadaš ljudskom rodu ne bacaj smeće u prirodu. --
Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

igor wrote: Sto se mene tice nije uredu da iko krsi, slazem se da biciklisti trebaju da budu osvetljeni ali ni ti ne treba da vozis tako brzo na neosvetljenom putu. A nisam ja nigde rekao da postujem sve propise :P , volim ja inace brzo da vozim ali kada je put neosvetljen i nemas veliku vidljivost tada je skroz druga prica.
E vidis ni ja nisam rekao da sam u trenutku susreta sa biciklistima vozio 110km/h, to ste vi sami zakljucili, bez ikakve osnove. Rekao sam da put prelazim tom brzinom. Po mraku mi je brzina za 10-15km/h niza, sto kako kog gledas,nije prebrzo. Podatak je, jednostavno, trebao biti ilustracija koliko je put brz.
rekreativac
Posts: 22
Joined: 05 Aug 2008, 10:14

Post by rekreativac »

Sticajem okolnosti provodim 2 nedelje u Somboru,poneo sam i bajs da se provozam malo po gradu i okolini. Sto rece Makarenko, u Somboru barem ja nisam video biciklistu koji ima treptalice napred i nazad ili barem nazad na biciklu. Po zakonu bi trebalo da budu valjano osvetljeni. Prosto me je strah voziti nocu po biciklistickoj stazi, ne od automobila vec od biciklista. U Subotici, odakle sam inace, od deset biciklista mozda jedan nije osvetljen, a pogotovo na bic. stazi prema Palicu dugoj oko 6km. gde se brzo vozi; pa sami bi se poubijali medjusobno po mraku, ne trebaju nam automobili ili motocikli. Verovatno u Somboru policija ne kaznjava nesavesne korisnike ovog prevoznog sredstva, kao sto je slucaj u SU.
Post Reply