Gde kerovi vrebaju i tehnike zastite

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Zato i mast :)

Ne znam za uz spravicu, ali ti sprejevi su kod nas nelegalni i moglo bi da bude zabavno da te oni drugi kerovi na'vataju s njim, pa ti posle dokaži da nisi krenuo da šokiraš prodavačicu, očerupaš kasu i utekneš ATW sredstvom sa najvećim speed2agility odnosom u istoriji saobraćaja... svakako ćeš morati da ga nosiš na vidnom mestu da bi mogao da ga dohvatiš u trenu :(
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Halapljivi su ti dzukci, i masno cebe bi pojeli (bukvalno).
Gde moze da se nadje ta ultrazvucna spravica? Na koliko metara deluje (otprilike)? Na koliko ih uspava?
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Pogledaj u dobrim radnjama sa oruzjem, trebalo bi da imaju i sprejeve za dzukele a i sofisticiranije spravice. Mislim da je razmak solidan posto je ultrazvuk u pitanju, a koliko znam spavaju dosta dugo, znaci nije na par minuta. Na zapadu je ovo vec dugo u upotrebi jer je "humano" t.j.ne povredjuje i ne ostavlja posledice.

A evo i jedne slicne sprave - opis sa Hrvatskog sajta:

"Obrana od zločestih pasa"

Uređaj koji može agresivne pse držati na odstojanju većem od 20 metara, dobro će doći šetačima i jutarnjim trkačima. Riječ je zapravo o humanom oružju, ako takvo uopće postoji, koje korisnika jednako dobro štiti i od dvonožnih agresivaca. Uređaj se zove "Dog Off" i proizvodi neprestani ultrazvučni signal, prilično neugodan zvuk, vrlo neugodan za pse, koji zaustavlja njihov mogući napad. Druga tipka na uređaju proizvodi glasni zvuk koji čuju i ljudske uši. "Dog Off" neki koriste i kao alat za treniranje pasa, posebno onih koji vole previše bezrazložno lajati. Cijena izvan Hrvatske - 30 US dolara.

Takodje postoji i "Dazer" - slicna sprava koja "umiruje" navalentne dzukele i pretvara ih u mirne, poslusne i nezainteresovane.
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Da li se taj dog-off uključuje po potrebi ili radi stalno? Ne znam koliko bi se ljudima svidelo da im pas odjednom padne na ulici jer sam ja prošao tu negde :(

Druga stvar, šta sa ljudima koji čuju pištanje komarčevih krila na 3 i više metara?

Treća stvar, to isključuje mogućnost da 'šetate' psa biciklom :(
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Ne radi stalno, jer bi to bio atak na sve sto se mice i odaziva na VAU :D
Ima dugme za ukljucenje.
Ljudi ga NE cuju definitivno, jer je to druga frekvencija, nije kao za komarce pa da se cuje neki "pisak" iz tih nazovi teraca komaraca.
Mozes da ga setas, jer kao sto rekoh ima dugme za ukljucenje. E sad ako tebe i psa napadnu drugi psi, j... ga onda tvoj pas ide u grupu " kolateralna steta" :D :D :D
Salim se, ovo ih ne ubija, niti ostecuje neki organ i sl. kod psa, napomenuo sam da je "humano orudje".
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Ne setam psa biciklom tako da me to ne brine.
Medjutim 1 i 2 me pomalo brinu. Mladje osobe (i ja sam medju njima) cuju veci raspon frekvencija, a taj zvuk mozda upada u taj interval. Mogu da cujem komarca kada je mirno na drugom kraju sobe. Kome bi se onda vise smucilo, meni ili psu? A ako to konstantno radi, psi onda nisu problem, nego vlasnici, koji su neretko agresivniji od samih pasa. Jos bi i imali pravo (ne bas da biju ;) ).
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
Makarenko
Posts: 100
Joined: 27 Jan 2006, 09:34
Location: Sombor

Post by Makarenko »

Ljudsko uho cuje zvuk u frekvencijskom intervalu 20Hz - 20000Hz. I to su prilicno siroko postavljene granice. Prosjecno uho cuje prije 22Hz - 18000Hz.
Psi cuju ( mozda bolje reci detektuju ) frekvencije do, oko, 40000Hz.
Spravica daje frekvencije, pretpostavka, reda velicine 25000Hz - 30000Hz, sto je daleko van cujnog opsega covjeka. Osim ako nisi cudo prirode ne bi ti trebalo smetati.
Mozda se iz filmova sjecate ultrazvucnih pistaljki, koje sluze da se dozovu psi i sl. One daju, jednim dijelom, i zvuk u cujnom opsegu i nikom ne pozli od njih.
Ovakve stvari su mi, vise - manje, struka i nisam cuo za zvuk bilo koje frekvencije koji moze da naskodi, ako nije previse intenzivan. ( Sada sam ga slagao. Infrazvuk moze. )
U ovu pricu sam 99% siguran, a do 100% moze da navuce sitna caka. Zamisli odstetu koju bi morao da plati proizvodjac kada bi neko dokazao da je povratio od ultrazvucne pistaljke.
Ako te dzukele stvarno ne vole, nabavi nesto slicno i nemoj da brines.

Pozdrav
Makarenko
User avatar
random
Posts: 148
Joined: 11 May 2006, 23:59
Location: NBGD

Post by random »

Evo da dodam jos neke lokacije:
dr. Agostina Neta i Djordja Stanojevica na Novom Beogradu, tj. iza Mercedes-Benz prodajnog salona i oko Uradi sam supermarketa. Motociklistu ispred mene je obletalo nekoliko poprilicno besnih pasa, sa sve skakanjem i rezanjem, nisu stigli da grickaju, ovaj im je pobegao. Ja sam video sta mi se sprema pa sam napravio zaokret i nazad. Ovo nije bas tipicna industrijska zona sa pustim stovaristima i ostalim, ali okolne firme kao da imaju dil sa kerovima da im cuvaju parking :) .
= \¯¯\° _(zzz...)
( ) / ( )
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Nije industrijska ali to je još uvek pusto, dok ne izgrade nešto fensi.
(Mogli bi i neki park da ubace, da se zaj*)

Da čukem u drvo, mene ove godine još ništa nije vijalo :)
Hogar
Posts: 4
Joined: 01 Oct 2008, 20:35

Post by Hogar »

Mene su juče na trasi žarkovo-ada-žarkovo vijale tri grupice "blesavih" kerova. Moram nešto da nabavim, pod hitno!! Ako neko ima nešto korisno nek napiše koju reč... :D
PSG_bg

Post by PSG_bg »

Imas u pet shopovima pepper spray. Deluje super.A ne samo na kerove,znaci ako neko pocne da te smara u oci pa opusteno odes.I nije skup
Hogar
Posts: 4
Joined: 01 Oct 2008, 20:35

Post by Hogar »

Da, videću za sprej, a gde nabaviti ultrazvucni rasterivac pasa?
User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Post by Biodiesel »

Da, videću za sprej, a gde nabaviti ultrazvucni rasterivac pasa?
Mislim da to ne postoji. Моžda se varam ali prilično sam siguran. Postoji pištaljka za dozivanje, a ultrazvučni rasterivač je valjda za komarce... :)
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Jel neko zna sta se desava ako ti panduri nadju pepper sprej?
Od ljudi koji poznaju zakon malo bolje od mene chuh da i nije bash legalan...
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
Post Reply