Gde kerovi vrebaju i tehnike zastite

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

PSG_bg

Post by PSG_bg »

Dejv wrote:Jel neko zna sta se desava ako ti panduri nadju pepper sprej?
Od ljudi koji poznaju zakon malo bolje od mene chuh da i nije bash legalan...

To nije suzavac.Kod nas je interventna stocarska pa bi te smarali,ali retko zaustavljaju bicikliste.Mene su jednom zato sto su se smarali na nekom cosku,a ja stajao tu cekao ortaka. No, pepper sprej je iz pet shop-a i sluzi protiv lutalica.Znaci vidi se na njemu.Legalno je kupljen,koristi se za legalne stvari,ali moze i kad te neko smara da ga upotrebis.Drugo mali je relativno.Nije sad nesto minijaturan.Nije skup.Ja cu zbog retardiranih pandura sacuvati i racun i nositi sa sobom.
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Policajac koji bi citao racun te u startu ne bi smarao...
Za onog ko oce da te smara - dzaba ti i racun ; )

Al ako kazes da je legalan... onda ***.... nosite... al ja bih se pripazio pandura...
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
PSG_bg

Post by PSG_bg »

Ma ima i pandura da isprskam. Ionako je za kerove.
User avatar
Biodiesel
Posts: 79
Joined: 15 May 2008, 13:59
Location: Beograd

Post by Biodiesel »

Stop Dog barking, a ne Stop Dog Biting... :P . To mu dođe isto kao i praćka. Pogodi nekog psa praćkom i pobeći će, a pogodi nekog većeg i razbesnećeš ga. Zamisli uključiš tu spravicu i on počne da trči još više za tobom...Samo sada ne laje... :)
PSG_bg

Post by PSG_bg »

Ma zajebite te zvukice i sranja.Pa ja to necujem bre.Ovako pepper sprej pa kad krene da kija ****** mu kevu.Znas kad ce da pojuri opet nekog - pa nikad.
Hogar
Posts: 4
Joined: 01 Oct 2008, 20:35

Post by Hogar »

Svi pricaju o pepper spreju, ali ja ne znam gde ima da se kupi?! :P
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Gde kerovi vrebaju i tehnike zastite

Post by zotja »

Vidis ja jos nisam imao takve probleme u gradskoj voznji kakve ste vi imali,valjda zato sto se ne sunjam po takvim terenima,no i za to ima vremena kad mi dosade biciklisticke staze.Procitao sam prvu stranu sa veoma korisnim savetima i posled.polako me napustalo strpljenje za cituckanje.Recite vi meni koja je od ovih ne dozvoljenih stvari najefikasnija,suzavac,elekrticni pendrek,pistolj(zastava 7.65mm).Samo par puta su me startovali dzukci uz put koje sam video iz daleka.Cim vidim da krece neka aktivnost uzmuvavanja ja spustam brzinu i jedva da milim.Njima bicikla pravi frku a ne biciklista tako da je po meni preporucljivo i sici sa njega.Ja u principu ne agresiram nego gledam da im tepam,podidjem,glasom mazim,da imam jedno 3kg kobaja sa sobom odma bi im razbacao,do sad je sve bilo ok.Medjutim verujem da ima extremnih situacija o kojima pisete kada se copor razuzda i kad krece ludilo,pena na ustima,raskezeni zubi,rezanje,lavez iz treceg reda copora...itd.Doziveo sam to kao planinar nekada davno.Iskreno da vam kazem ne secam se kako se ovo zavrsavalo jer sam uvek smugnuo u grupu a samo par planinara je bilo zaduzeno za ovakve vanredne situacije.Sta su oni od tih metoda o kojima ste pisali koristili ja pojma nemam.Volim pse,kao dete sam ih male dovlacio kuci,njih i macke.Moji su uvek bili max.tolerantni i ubedjivali me da oni nisu za zgrade...i bla,bla sve sto bi svaki strpljiv roditelj imao da kaze svom detetu a da ga ubedi da psa vratimo na ulicu.Kada drustva ispred zgrade nije za igru bilo,odlazio bih u prirodu i tamo se zezao.U povratku kuci bi me cesto odrasli vidjali kako prvi marsiram a zamnom copor pasa lutalica.Znaci stvarno ih volim-pse.U vreme bombardovanja sam cak dobio spec.obucene pse za sve,da ne nabrajam za sta,znaju ljudi.Cupavo vreme je bilo pa dok nisam dobio 2 radnika obezbedjenja sa automatima da cuvaju mene i objekat uvale mi pistolj i psa.Tad sam proucio narav tih spec.obucenih pasa,medjutim oni su krajnje bezbedni,njih nista ne tangira,ni golubovi,macke,prolaznici samo valjda nesto ili neko za sta su bili obuceni da napadnu a sto ja nisam imao prilike da vidim sta je jer sam ubrzo dobio radnike obezbedjenja.Boze koje su to maze kad se oslobode.Otisao sam daleko van teme al samo jos ovo da ispricam.Doveli su mi Sar planinca sto me je bas iznenadilo,kako najgluplji pas koji nije ni u jednoj kinoloskoj listi u prvih 100 pasa po inteligenciji,da bude spec.pas cuvar.Kasnije mi objasnili da nisu imali vise Nemackih ovcara pa su mi uvalili ovog cupavog i tupavog glavatog stvora koji je bio tako sladak kao secer.A mozda su mi ga dali zato sto sam njemu bio nalik (fizicki) pa su ocenili da je prijateljstvo izmedju mene i njega bilo ne izbezno.Toliko sam bio tuzan kad su ga odvodili posle par nedelja da sam cak nudio i mito samo da mi ga ostave :( .Kazem ja ovom iz obezbedjenja kad su ga doveli i kad su mu postavili kucicu napolju,sta ja sad da radim,nikad nisam imao kontakt sa ovakvim psima,mislim jel tu treba neki spec.tretman.Jok kaze covek,ime mu je Meda,dajes mu hranu iz ove posude svaki dan u 10 i menjas vodu 2X dnevno,sad pridji da te upozna i to je to,odosmo mi posao zove.Pas se za svo vreme dok su radnici obezbedjenja bili nije nijednog trena oglasio,ni zacvileo,zalajao,zafrktao.Ja ih pitam jeli jel sa ovim dzukcem sve ok,oni stoo,pa ja kazem ovaj samo cuti i pogled fixiran u jednu tacku.Oni se nasmejase i odose.Aj sad ja da se upoznam sa njim.Pridjem mu,kazem 'de si Medo i onako kako me mrzelo da stojim sednem na 1 stepenik koji je pored kucice bio.Svo vreme pas ne spusta pogled sa jedne tacke.Ja tu sad krenem u neko tepanje i krenem da ga mazim po glavi,on mi stavi sapu na nogu i ja sad skontam eto to je znak,postali smo ortaci pa krenem da ustajem.Sine kad ono "grrrr" najdubljim tonom ko iz stomaka.Covece mene znoj obli kad sam krenuo jos jednom da ustajem.Mobilni mi u kolima u vidokrugu nikog zivog a 2 fixna u kancelariji i cigarete na stolu.Sta sad jb.t patak,ovaj ce me pojede za dorucak i to pre 10h.Kako krenem da ustajem on zakrklja rezeci,kako se na stepenik vratim on zacuti.Strava!Sapa mu na mojoj nozi i dalje.Aj ja sta cu vratim se prici,tepanju i mazenju.Bombardovanje,sirene,panika,tamo zvone telefoni,opsta frka a ja sedim na stepeniku i mazim Medu,sou zivi,kad bi samo moba mogao da se dokopam.Zagonetka je bila resena posle 15tak min.Meda je nakon tog vremena uz sva mazenja,tepanja itd.skinuo sapu sa moje noge i ja sam bio free.Lagano sam se podigao i otisao bez ikakvih problema.Od tad smo Meda i ja bili najbolji ortaci.Voleo sam samo da se mazim i igram sa njim za razliku od nekih koji su ga davili ceo dan komandama:Sedi,lezi,ne znam seni na levoj,seni na desnoj,pravi se mrtav i taj rad.Pustili smo ga jer nam je bilo ne humano drzati ga na sajli i na parce lanca,naravno uz prethodnu saglasnost sluzbe obezbedjenja,pa je mogao da snjura po celom krugu bez ikakve frke da bi nekog napao.Jednom mi je na kvarnjaka uleteo u kola i seo na suvozacko mesto.Hoce valjda sa mnom kuci.Jaoj mene majko vozao sam ga po pola BG-a dok se nisam vratio na posao i dok na kraju nije izasao iz kola.To je bila sugestija smenovodjina iz patrole,provozaj ga malo po kraju pa ce izaci kad se vratis na posao.I tako...sad vas ja udavi a vi jb.ga obrisite ako je dosadno.Aj konacno moje pitanje da ponovim,sta od ta 3,suzavac,el.pendrek ili pistolj da ponesem ako naletim na copor razuzdanih lutalica protiv kojih ni jedna od ponudjenih alternativa sa prve strane ne pomaze?Aj pa hvala i izvin' te na davljenju.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Gde kerovi vrebaju i tehnike zastite

Post by zotja »

Dobio sam na poklon ne koristeni suzavac od drugarice,uff nekada mrak ribe.Na srecu nikad ga nije iskoristila kada se kasno nocu vracala iz ludih provoda.Ubedila me da je ovo najbolja zastita od bilo cega podivljalog i za napad spremno.Meni frka malo zbog vetra,sta ako dune u kontra smeru pa ja postanem zrtva.Aj videcemo,nadam se i ja da nikad necu morati da posegnem za njim u samoodbrani.
Miloš Manojlović
Posts: 45
Joined: 14 Feb 2010, 13:37

Re: Gde kerovi vrebaju i tehnike zastite

Post by Miloš Manojlović »

Moja tehnika se zna. Stanem sa druge strane bajsa, nasuprot džukeli i sačekam da se ovaj napaljeni izlaje, onda se cimnem na njega i krenem u suprotnom pravu peške. Ako sagne glavu i pokaže očnjake (dešavalo mi se nekoliko puta) onda ga gađam bidonom ili kamenom ako ima neki u blizini.
Najviše me nerviraju male džukele od pola metra koje trče pored mene dok vozim, tada obično počnem da šutiram po glavama.
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Gde kerovi vrebaju i tehnike zastite

Post by Astrodule »

zotja wrote:...Aj pa hvala i izvin' te na davljenju.
OK je post, ali ne bi bio davljenje da si bar negde "lupio" enter, ili razmak posle tacke.
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
freevesko
Posts: 56
Joined: 25 May 2009, 02:17

Re: Gde kerovi vrebaju i tehnike zastite

Post by freevesko »

pepper sprej deluje. potvrdjeno. u par navrata sam chuvao rasne kerove shto tadashnjih devojaka, shto bliskih rodjaka. Deshavalo se da kojekakvi dzukci iskoche sa namerom da izujedaju psa sa kojim sam. par puta sprej i da vidish bezzaniju.

Shto se tiche suzavca, sa istim imam lichna iskustva, kada su dva debila inache vozacha nekadashnjeg CK, bili previshe znatizzeljni pa su bacili kasetu od jedno pola kile suzavca (nepreterujem kontejner je bio 20cm dugachak, i jedno 5 u promeru) u ulicu. 3 dana nije moglo da se prodje kroz istu. A ni lutalica nije vishe bilo.

Do dushe najbolja zashtita protiv dzukela je ruski hrt, po mogutjstvu zenka. 0.23 sec joj treba da preturi psa i praktichno zakolje (ukoliko joj ne naredite drugachije). Imali smo jednog julovca koji se drao sa druge strane ulice, da se pomerish zato shto se njegov pas tuda sheta.
A od kada je istog nasha kuja (hrt ruski) shchepala jer je iskochio ispred nje, hvata ga panika da ufati psa i skloni nam se. Samo da dodam detalj da je kuja bila na 30cm kratko povodcu, a da je moja devojka drzzala za alku na ogrlici sa rukom provuchenom kroz povodac. Toliko joj je bilo potrebno prostora da obori velikog shnaucera i shepa ga za vrat.

E sad da nemislite da sam neki sportski obucen hmm... Ta kuja je bila nevidjena maza, zimi kada legne na krevet, cheka da je pokrijesh podignute glave da bi legla da spava.

Niti smo joj dozvoljavali da se bije pre sve shto je toliko opasan pas a i zbog svojih tankih nogu, jako je osetljiva na povrede. Nasha je sretja shto je imala jasan znak kada se sprema da napadne. Krene da tupka zadnjim nogama. Iza toga imash tachno 5 sec da odreagujesh.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re: Gde kerovi vrebaju i tehnike zastite

Post by zotja »

U pravu si Astrodule,pravo skolski treba:Uvod,zaplet,rasplet(razrada) i zakljucak.Mnogo je to zbijeno.Ne znam ti ja tako oko uredjenja texta kao vi jer samo preko moba ulazim i pisem.Aj proba cu da vidim jel ima i sa njega takva fora.

Pazi evo ga :) .Jel to,to?Proba,proba 1...2...To je sa moba al kako ce ovde ispadne to ce vidimo.

Znate sta je fora,ja mnogo volim pse i ne mogu ja njih nogom u njusku,suzavac,motka,kamen itd.Sad tako pisem iz neke kucne perspektive ali kada bih se nasao u situaciji o kakvim pisete ja bi se zaledio da ne kazem ukenj...od straha.Sutiranje nogama u voznji,hmm,mozda bih jedno dva sutnuo,e a kakvo bi to skucavanje bilo sa br.50,izgubio bi ravnotezu i poljubio zemlju.Onda sam naebo ko zuti.Neki dan vadim u voznji bidon da se osvezim,kratak pogled u njega,izvadim ga,pogled na put kad ja skrenuo i samo sto nisam udario u ivicnjak.Zamislite copor a ja vadim bidon da ih prskam,pa nebi na bajsu ostao ni dve sec.Mozda najpametnije da okacim na ledja rezervar sa vodom,uzmem crevo,prskalicu i miki ko da prskam vinograd.To efikasnije.Cek,Cek a ni vodo kotlic nije losa stvar,samo cimnem vrpcu...al to za jednokratnu upotrebu.Meni je humanije da ih rasteram nekim el sokatorom.Tap jednog,tap drugog i oni ostali se razbeze.Posle pola cuke ti sokirani dodju k sebi,otresu glavom,hop na sape lagane i vrte repic...ili prangija pa kokaj miki.

Ne znam,nisam pametan,moracu ja to zagooglam i vidim sta ljudi u svetu rade.Za to bi recimo 'ladno dao 100eu a za Cateye i neke 5 ledaljke 3 soma din.nikad.Da me neko ubedi da to svetli 30 m od tebe,ma daaaj.
zotja
Posts: 188
Joined: 03 Jul 2010, 14:20
Location: Bgd

Re:

Post by zotja »

PSG_bg wrote:Ma ima i pandura da isprskam. Ionako je za kerove.
Ova ti je dobra :) .
Post Reply