Bicikli i carinici

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

Post Reply
zmaj
Posts: 6
Joined: 17 Mar 2009, 00:49
Location: Belgrado
Contact:

Bicikli i carinici

Post by zmaj »

Zdravo svima,

Kakva je procedura za iznošenje bicikla iz zemlje (na automobilu)? Da li treba da se piše potvrda, kao za elektroniku ili nema potrebe za tako nečime?

Direktno vezano za ovo pitanje, kakva je situacija kad se vraćam nazad...
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Bicikli i carinici

Post by Dejv »

Generalno vise ti ne traze potvrdu ni za laptop - tako da...
Pametno je uzeti papir da se resis svake mogucnosti cimanja - ja to resim tako sto ponesem sa sobom racune - i nemam problema.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
zmaj
Posts: 6
Joined: 17 Mar 2009, 00:49
Location: Belgrado
Contact:

Re: Bicikli i carinici

Post by zmaj »

Dejv wrote:Generalno vise ti ne traze potvrdu ni za laptop - tako da...
Pametno je uzeti papir da se resis svake mogucnosti cimanja - ja to resim tako sto ponesem sa sobom racune - i nemam problema.
Znam da su sad baš ležerni što se tehnike tiče, za bajs pojma nemam - prvi put ga nosim. A nemam račun za bajs, tako da ću da vidim jel daju potvrde.
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Bicikli i carinici

Post by Dejv »

Savetujem ti da ne nosis bicikl ako si ga dobio od tetke iz Austrije ili neke slicne rodbine - ili ako je prethodni vlasnik dobio tim putem bicikl.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
VladaS
Freebiker
Posts: 117
Joined: 26 Sep 2008, 21:32
Location: Beograd
Contact:

Re: Bicikli i carinici

Post by VladaS »

Drugar i ja smo taze ( prosle nedelje ) presli Madjarsku granicu busom, a bicikli su nam bili u bunkeru.
I carinici su postavili pitanje u vezi njih pregledajuci stvari...samo u povratku, kada smo odlazili niko nista.
Sad moja bicikla je vec stara ( 8god. ) i racun nemam, ali sam nosio neke fotke sa prethodnih tura, kako bi se videlo da je to taj bicikl.
Za tim pokazivanjem nije bilo potrebe, zadovoljili su se konstatacijom...realno mogao sam proci i sa nekim Bubanj Potok biciklom...
Ali to je dakle varijanta autobusom, ako putujes kolima mozda su prilike drugacije. Ako sam malo pomogao eto...
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Bicikli i carinici

Post by IRalic »

ja sam vise puta prelazio granu, sto biciklom sot biciklom u vozu, i nikad niko nista niej pitao,
ni sa sadrzaj prtljaga, a kamoli za bajs ..


Pozz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
3opaH
Posts: 7
Joined: 19 Oct 2007, 08:37
Location: Sr. Karlovci -> FG

Re: Bicikli i carinici

Post by 3opaH »

Prosle godine sam nosio dva bicikla za Grcku, na kolima. Takodje sam pre toga obazrivo se raspitivao i preko foruma i od poznanika i na kraju kod carinika ( naseg ). Njega je jedino interesovalo jel nesto posebno skup (>2000 E). Nikog drugog nije interesovalo nista ni u odlasku ni u povratku. E to ti je moje iskustvo a ti sam proceni. Ne bi bila, mozda, na odmet jedna slicica sa tablom Novi Sad ili neko drugo odgovarajuce vece ili manje selo, tj grad.
zmaj
Posts: 6
Joined: 17 Mar 2009, 00:49
Location: Belgrado
Contact:

Re: Bicikli i carinici

Post by zmaj »

Dejv wrote:Savetujem ti da ne nosis bicikl ako si ga dobio od tetke iz Austrije ili neke slicne rodbine - ili ako je prethodni vlasnik dobio tim putem bicikl.
Ne kapiram šta je zez? Bicikl jeste doteran iz Nemačke, a nemam niti jedan papir da dokažem da je moj, niti da dokažem da jeste/nije maznut. Misliš da na konto toga mogu da imam komplikacije od naših ili stranih vlasti?

Idem tek sredinom leta, tako da još uvek mogu da promenim bajs koji planiram da nosim.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Bicikli i carinici

Post by IRalic »

Niko biciklima ne proverava "broj sasije" tako da problema tesko da mozes da imas.
Pitanje moze da bude samo pri povratku, gde carinici mogu da posumljaju da isti "uvozis" tj svercujes, jer neces da ga prijavis i platis sta treba.
Ako do toga dodje, pitanje je kako ces da dokazes da isti nisi upravo kupio u toj zemlji iz koje dolazis.
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
milke
Freebiker
Posts: 139
Joined: 27 May 2006, 13:02
Location: Kraljevo

Re: Bicikli i carinici

Post by milke »

Slikaj se sa bajsom pored table gde piše Beograd... I za svaki slučaj, nemoj da čistiš bajs kad budeš išao nazad, još ga onako malo extra isprljaj da izgleda kao da se ne isplati švercovati tu kršinu :mrgreen:
There are 10 types of people in this world. Those who understand binary and those who don't.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Bicikli i carinici

Post by IRalic »

Serijski wrote:Slikaj se sa bajsom pored table gde piše Beograd...

A kao panduri nisu culi za Photoshop ;)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Bicikli i carinici

Post by Gruja »

Ako ima garanciju na kojoj je upisan serijski broj bicikle onda bi trebalo da to bude dovoljno. Ako ima!
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Bicikli i carinici

Post by Dejv »

Pa reko je chovek da je bicikl dobio od tetke iz Nemacke...

A cisto da nate - digitalna fotografija nije prihvatljiv dokaz na sudu. Sta mislite zasto saobracajci ne slikaju vise nepropisan parking aparatima?
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
Gruja
Freebiker
Posts: 532
Joined: 20 May 2009, 20:12
Location: Leskovac + DST
Contact:

Re: Bicikli i carinici

Post by Gruja »

Dejv wrote:Pa reko je chovek da je bicikl dobio od tetke iz Nemacke...
Tacno, procitah to pre par dana i do sada zaboravih tacno o cemu je rec... ali za onoga ko ima te papire valjda je dovoljno.
djorzgul
Posts: 17
Joined: 09 Nov 2005, 22:49

Re: Bicikli i carinici

Post by djorzgul »

ja sam nosio bajk u Francusku i posto je lep i skup i privlaci paznju nije me mrzelo da na jednom a4 papiru odstampam listu delova (stavio sam serijski broj rama), lepo poimence, napisem da sam ja vlasnik, stavim broj pasosa, potpisem se i fotokopiram u par primeraka.
Kad sam izlazio iz Srbije, prijavio sam sve uredno, dobio pecat, nisu zadrzali primerak za sebe. Na povratku su mi Hrvati trazili da vide taj papir, Italijani, Slovenci i Srbi nista...

Generalno, nije na odmet to uraditi jer se osiguravate potencijalnog problema da vas neko cima. Mene je taj Hrvat hteo da gnjavi, al mu eto nije uspelo.
Post Reply