Vaša iskustva sa web pretraživačima

Kad je bicikl okačen o klin, onda fribajkeri sede ispred računara i pričaju...

Moderator: Moderatori

User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Vaša iskustva sa web pretraživačima

Post by bluealek »

Nema baš direktne veze sa biciklima, ali ima sa sajtom i prikazom sadržaja na njemu.

Kako vam se dopada Google Chrome?

Iako je u pitanju najmlađi od postojećih web pretraživača (koji postoji tek oko godinu dana), meni se jako sviđa kako radi i u suštini mi se dopada njegov minimalistički fazon - najmanje nepotrebnog "đubreta" na ekranu, ikonice i tabovi su tako organizovani da ti ostane najviše efektivne površine za pregled samih sadržaja sajta. Pritom je ekstremno brz i JEDINI koji sve prikazuje onako kako treba! Čak ni izvikani Firefox (za koji verujem da ga koristi jedno 80% ljudi) NE prikazuje osnovnu stranicu Freebikinga kako treba. Na primer, u njemu se ne vide AdSense reklame u prvoj i drugoj koloni (a u trećoj se najnormalnije vide, što je još veći apsurd), iako nije uključeno nikakvo filtriranje reklama. Biće da je neki problem sa interpretacijom AdSense koda kad je on ugnježđen u višestepenu tabelu (treća kolona je stepen manje nego prve dve).

Imam utisak da Chrome generalno pravi najmanje problema sa prikazom sadržaja širom interneta, a još mi se nije desilo da se zaglupi. Samo me jedno kod njega nervira, a to je što još nisu implementirali podršku za RSS fidove. No svejedno, trenutno mi se jako dopada da upravo uz njegovu pomoć surfujem 8) .

Dakle, kakva su vaša iskustva i preference? Koji pretraživač trošite?
User avatar
bodapro
Posts: 91
Joined: 08 May 2007, 11:22
Location: Sremska Mitrovica

Re: Vaša iskustva sa web pretraživačima

Post by bodapro »

Firefox konstantno (redovan update) baguje i ruši se. #fail :evil: /Povremeno koristim
Opera mi je instalirana, ali je koristim jako retko.
GChrome je trenutno, čini mi se, jedino logično rešenje. I meni se sviđa njegov minimalizam.
U početku me je nervirao nedostatak rss-a, ali sam prešao na
GReader/FB/Twitter/e-mail prikupljanje/filtriranje novosti pa ga i ne koristim.

Glas, dakle, za Google Chrome :)
User avatar
Astrodule
Posts: 58
Joined: 31 Mar 2006, 10:21
Location: Novi Beograd
Contact:

Re: Vaša iskustva sa web pretraživačima

Post by Astrodule »

Kad čujem da se pojavio novi browser, blago se naježim. To je i logično jer se bavim izradom web sajtova. Taman optimizujem za IE7, 8, Firefox, onda ti se javi neko ko koristi IE6. Središ i to nekako, onda dobiješ primedbu da je sadržaj sajta pobegao desno u Chrome-u. Onda i to nekako središ, pa dobiješ inofrmaciju da u Operi nisu poravnati neki div-ovi.

Lično, koristio sam Firefox, ali mi je sporo otvarao neke strane sa mnogo scriptova, a i nekad mi je pravio problem sa samostalnim otvaranjem novih tabova do beskonacnosti. Opera i Chrome mi se čine najbržim, ali koristim IE8 (iako je sporiji od svih navedenih - u otvaranju novih tabova, kao i u učitavanju strane)
Zapremina tela ipak nije dovoljna !
http://www.ehotim.com/blog/category/put ... iciklizam/
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Vaša iskustva sa web pretraživačima

Post by Dejv »

Ja IE koristim samo za e-banking banke u Srbiji.
Firefox redovno - bez nekih problema - osim sto ume da ugusi memoriju ako otvoris 50 tabova. Vise mi se svidja Safari - al zbog par plug-inova moram da koristim FF (jedan je nezamenljivi AdBlockPlus koji poubija sve reklame, a drugi je vezan za jezik koji ucim) Uglavnom - naci cu ja kako da ubijem reklame i u Safari-u ; ) Necu da gledam Google AdSense.
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vaša iskustva sa web pretraživačima

Post by bluealek »

Eh Dejv, nemoj da si na kraj srca, klikći malo na Google reklamice, ovako jedva da uspe da se nakrpi za hosting, crko bih od gladi da moram da živim od toga :wink:
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Re: Vaša iskustva sa web pretraživačima

Post by IRalic »

I ja Sasa mora dm te razocaram kao i Dejv ;) MRZIM reklame.

Sa reklamom kao reklamom nemam problema, ali kao sadrzaj koji mi se gura i u onako mali ekran (1024x600) nikako ih ne volim,
a jos uvek i trepcu, i skacu, i bodu oci i .. mrzim ih
Zbog toga mi je FF usper, jer ima Ad blocker, i jos nekih sitnih dodataka koji zivot znace.
Na FB su reklame prilicno "lake" ali na nekim sajtovima je to stvarno nepodnosljivo,
i izgleda da coveku treba prava gejming masina kako bi moga da samo procita nesto, pored svih tih animiranih reklama, i sta sve ne ..

Ali evo bas pisem sa tog Google cuda, i mogu da kazem da uopste nije lose (reklame aside ;) ) i iznenadjujuce malo memorije zahteva,
sto mi nije bilo bog zna kako bitno, do pre neki update firefoxa :/
Sad samo kad ga ukljucim oma pojede bar 200MB, sto na Xp i 1GB memorije nije bas zabavno ;)
Kad nakupim par tabova, sve komplet ode prego giga, a onda nista ne radi .. treba 2GB samo da se upali komp ;) majku mu, pa nije ovo Vista ;p

Tako da eto .. instalirao sam, pa cu da koristim ovih dana, da vidim valja li to sta :)

A da, super mi je ovaj "virtuelni" status bar, i tabovi na title bar-u :) stedi prostor, sto na netbooku jako znaci :)


Pozzzz
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Vaša iskustva sa web pretraživačima

Post by Nikola »

Nekoliko forica za firefox:

1. u adress bar kucate: about:config i udarite enter, izbacice neko upozorenje, kazete da da bicu oprezan bla bla...
2. drugi klik New -> Boolean i otvorice vam se prozorce
3. u to prozorce ukucate: config.trim_on_minimize udarite enter
4. izaberite True kada vam ponudi i kazte ok

a njena svrha je to da kada uradite minimize Mozille da satre memoriju koju koristi
Ova promena zahteva reset mozille da proradila.

Sledeca fora. Isto u about:config, imate polje koje se zove Filter, ispod adres bara i bookmarksa, kucajte tu: network.http.pipe
Pojavice vam se tri opcije:
network.http.pipelining
network.http.pipelining.maxrequests
network.http.pipelining.ssl

E sad, dvokliknite na network.http.pipelining da mu se value promeni u true
sedece, dvoklik na network.http.pipelining.maxrequests i kada se otvori prozor upisite recimo 10 ili 20 umesto 4 (uglavnom je 4 default vrednost)
trecu opciju ne diramo
Ovo povecava broj mogucih konekcija, problem je u tome sto je mozilla optimizovana za dial-up konekcije, ovo u dobroj meri ubrzava surfovanje.
Naravno i posle ove promene resetujte mozillu.

Da eliminišete četvrtinu sekunde pauze pre nego što firefox počne da iscrtava stranicu :) , desni klik bilo gde na stranici i odaberete new -> Integer from the contextual menu. Upišite nglayout.initialpaint.delay kao ime i podesite vrednost na nulu

Prijatno :)
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vaša iskustva sa web pretraživačima

Post by bluealek »

A umesto svih tih "trikova" dovoljno je samo instalirati Google Chrome :lol:
Nikola
Freebiker
Posts: 148
Joined: 29 Aug 2008, 17:23
Location: Novi Sad

Re: Vaša iskustva sa web pretraživačima

Post by Nikola »

bluealek wrote:A umesto svih tih "trikova" dovoljno je samo instalirati Google Chrome :lol:
Slažem se da je google chrome svežiji program i da je brži surf na njemu.. i uopšte preglednost je bolja.. i ja ga sam koristim... ali koliko njega koristim korisim i firefox.. a zašto? Chrome trenutno ima jedan veliki hendikep naspram firefoxa a to je nepostojanje add-inova i ostalih aplikacija koje su u slučaju mozzile veoma rasprostranjene.. jednostavno broj funkcija je neograičen..jedan primer: hoću da prvo downloudujem PDF fajl a ne da mi ga otvara u browseru. Koliko je to opušteno surfovanje ako ne možete da downloudujete pdf fajl zasebno pa da ga tek onda gledate?
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Re: Vaša iskustva sa web pretraživačima

Post by Dejv »

Izvini Sale... nista licno...
ali stvar je u tome sto je brdo web admina bezobrazno i prenatrpaju reklamama.
A jos ako udare reklame u flash-u... ode procesor na 100%... e zbog toga ja lepo block i nece mene vise...
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Vaša iskustva sa web pretraživačima

Post by pedja »

bluealek wrote:Eh Dejv, nemoj da si na kraj srca, klikći malo na Google reklamice, ovako jedva da uspe da se nakrpi za hosting, crko bih od gladi da moram da živim od toga :wink:
Ovim si upravo prekršio osnovnu zabranu u pravilima za gugl reklame. Kad to vide iz gugla, ostaćeš bez svih para.

Što se tiče veb čitača (pretraživač je nešto drugo), nažalost, kad apraviš sajt, ne možeš da se orjentišeš samo na jedan, ali ni ne treba da se trudiš da sve izgleda identično na svima njima.

Google Chrome je brz zato što je ojađen u funkcionalnosti. Kad ga dovedu na nivo Firefox-a biće i on spor.

Ja ga ne korsitim samo zato što kada otvorim više tabova i kliknem da zatvorim čitač, on se zatvori i ne upozoravajući da ima više tabova otvorenih.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vaša iskustva sa web pretraživačima

Post by bluealek »

pedja wrote:
Ovim si upravo prekršio osnovnu zabranu u pravilima za gugl reklame. Kad to vide iz gugla, ostaćeš bez svih para.
Uh, silno ću se potresti zbog tih 8 dolara mesečno :P . Oni dižu kajmak, a oglasnim medijima istresu mrvice. I onda još nađu 1001 klauzulu na osnovu koje mogu da odluče da ti ne isplate ni te mrvice. Vidim da je sve više sajtova koji odustaju od Google reklama, jer očigledno od toga ne mogu da zarade ništa, a samo zauzima prostor. Nevolja je što, da bi poslovao sa domaćim provajderima reklama, ili da bi direktno naplaćivao reklamni prostor od onih čije su reklame, moraš da budeš registrovana firma.
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Vaša iskustva sa web pretraživačima

Post by pedja »

Ne moraš biti firma, ali kod domaćih ćeš zarađivati 8 do 80 dinara mesečno.

Inače od gugl reklama može itekako lepo da se zarađuje, samo za to je potreban dobro razrađen sajt sa velikom posećenošću. Mislim da, kada bi se svi bajkerski sajtovi udružili zajedno ne bi mogli da skupe pažnje vrednu kintu preko takvog oglašavanja, no to je druga priča.
User avatar
bluealek
Freebiking druid
Posts: 1986
Joined: 01 Feb 2005, 18:49
Location: Beograd
Contact:

Re: Vaša iskustva sa web pretraživačima

Post by bluealek »

pedja wrote: Inače od gugl reklama može itekako lepo da se zarađuje, samo za to je potreban dobro razrađen sajt sa velikom posećenošću. Mislim da, kada bi se svi bajkerski sajtovi udružili zajedno ne bi mogli da skupe pažnje vrednu kintu preko takvog oglašavanja, no to je druga priča.
U prevodu, bajking je specifična subkultura koja predstavlja zanemarljiv deo društvene populacije, i kao takav nije komercijalno isplativ, barem kada su mediji u pitanju (ne samo internet, nego i šire). A da bi jedan sajt sa srpskog govornog područja uopšte mogao da ima veliku posetu, on MORA da bude koncipiran tako da njegovi sadržaji mogu potencijalno da privuku barem 80% populacije korisnika interneta, odnosno da ima ponešto za svakoga. Ne kažem da tematika ne sme da bude usko postavljena, ali mora da bude takva da ne spada u jedan gotovo "sektaški" i isključiv krug, kako je to sa bajkerima i bajkerskim temama slučaj.
User avatar
pedja
Freebiker
Posts: 417
Joined: 01 Feb 2005, 17:32
Location: Užice
Contact:

Re: Vaša iskustva sa web pretraživačima

Post by pedja »

U stvari ne mora da bude tako. Imam lepa iskustva cak i sa prilicno uskim ciljnim grupama. Sve sto je potrebno to je da je interesna grupa aktivna.
Post Reply