Svajcarska i italija ,07.,08.

Najave planiranih bajkerskih, planinarskih i ostalih aktivnosti u prirodi

Moderator: Moderatori

Post Reply
nino
Posts: 33
Joined: 13 Aug 2005, 10:40

Svajcarska i italija ,07.,08.

Post by nino »

Da li neko ima zelje ili planove da neko sledece leto napravi turu po italiji ili svajcarskoj.Da li je to izvodljivo,razmisljao sam za vreme giro-a o tome gledajuci one fantasticne predele ,mada mislim da je i svajcarska raj za bicikliste.Mozda neko moze da mi pomogne sa predlozima i savetima na tu temu!
Dejv
Posts: 372
Joined: 18 Sep 2006, 23:13
Location: 彦根、日本
Contact:

Post by Dejv »

Ja imam zelje ukoliko mi se koleno oporavi totalno do tada. Al pitanje je i koliki budzet je potreban...
Nemanja Jakovljevic
留学生
MOJE PREZIME@softbank.ne.jp
www.jakovljevic.net
nino
Posts: 33
Joined: 13 Aug 2005, 10:40

Post by nino »

Pa da stvarno koliko mnogo ta avantura moze da kosta,doduse ja imam hrvatski pasos pa mi viza netreba.Gledao sam na netu ,svajcarska je organizovana do detalja za biciklizam ,ja bi volio da obidjem deo oko st moritza i wengena,cudo.Neznam kako bi policija reagovala na postavku satora jer je poznato kakvi su oni po tom pitanju.Mozda se vozom prebaciti do ljubljane pa odatle biciklom. Ili na dolomite u Italiju......
kolesar
Posts: 4
Joined: 02 Oct 2006, 15:55
Location: NS
Contact:

Post by kolesar »

Mozda da razmislis i o Sloveniji - doduse, oni za sada nemaju sengen, no dogodine ko zna. Ako imas jos jedan pasos onda ovo nije problem. Bio sam na nedelju dana kod brata u Bovcu (blizu italijanske i austrijske granice), priroda je ludilo. Staze kroz sumu su malo zeznute zbog kolicine i velicine kamenja ... (ukoliko vozite MTB). Bicikl mozete bez problema da ostavite bilo gde pa da uklopite i planinarenje, canyoning, rafting, kajak, ... . Ako vas zanima sta mozete da ocekujete imate par slika na http://www.flickr.com/photos/73439298@N00/
nino
Posts: 33
Joined: 13 Aug 2005, 10:40

Post by nino »

Pogledao sam slike,priroda je zaista prelepa .Jel mozete da mi kazete da li je sve ovo sto se vidi grupisano u nekoj oblasti ili je razbacano po sloveniji?
kolesar
Posts: 4
Joined: 02 Oct 2006, 15:55
Location: NS
Contact:

Post by kolesar »

nino wrote:Pogledao sam slike,priroda je zaista prelepa .Jel mozete da mi kazete da li je sve ovo sto se vidi grupisano u nekoj oblasti ili je razbacano po sloveniji?
Sve na slikama je okolina Bovca, Rabeljsko jezero je u Italiji (udaljeno je 25 km, sve vreme uzbrdo do graniznog prelaza, poprilicno zahtevna tura). Pored ovoga postoje fenomenalne staze u Kranjskoj gori (izmedju Bovca i Kranjske gore je Vrsic sto je izazov sam po sebi), zatim tu je uspon na Mangart, pa Pohorje itd. Cene su koliko sam video otprilike kao i kod nas ...
nino
Posts: 33
Joined: 13 Aug 2005, 10:40

Post by nino »

Ne,ne ovo ce morati da se vidi .....
Post Reply