Led Lampe za biciklu

Diskusija o biciklima, biciklističkoj opremi, dodacima za bicikl, zaštitnoj opremi, odeći i drugim rekvizitima

Moderator: Moderatori

Post Reply
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Siri snop ima desna lampa. Ona sija beli sjaj, dok ova leva ima prirodniju boju svetla. Sto se tice daljine, mislim da ova desna dalje baca. A sto se tice sirine svetla, desna ima nesto siri snop. Tako da generalno desna predstavlja bolji izbor. Ali i leva sija dobro, za tu kintu je odlicna, videces.
Najbolje je da ih imas vise komada na volanu, onda bas osvetljava odlicno.
Image

MTB-VRH brate!!!
bobale
Posts: 73
Joined: 27 May 2006, 19:04
Location: Leskovac/Niš

Post by bobale »

Trenutno imam (verziju sa 7 didoda)

Image

ali je ova lampa upotrebljiva samo kao "vidi me" svetlo, pogotovo zato što je fiksirana na volanu, pa ne mogu okolo da je pomeram. Kupio sam i jednu kao tvoju (sa 12 didoa), ali mi se nekako činilo da ova sa 7 daje jače svetlo.
Da li bi mogao da uporediš sad ovu sa slike iznad, i onu preporučenu desnu iz prethodnog posta?
User avatar
misaxtr
Freebiker
Posts: 288
Joined: 06 Jul 2005, 22:51
Location: Beograd

Post by misaxtr »

Ova nova slika sa "velikom" lampom - ova lampa daje rasut snop svetla i ima 2 moda rada. Stavlja se na glavu-kacigu ili kacket ili bas glavu i odozgo bije svetlo.
Za dobru preglednost u mrklom mraku ja je stavim na glavu i onda mi osvetljava gde god pogledam.
Ona desno daje svetlost koja je jaca i svetlija od pomenute sa 7 ili 12 dioda.
Image

MTB-VRH brate!!!
User avatar
zoro
Posts: 22
Joined: 16 Apr 2006, 19:02
Location: Subotica

Post by zoro »

Magus wrote: @zoro, murija me jos nijednom nije dirala za voznju bez svetla...a naleteo sam par puta letos na patrolu na putu...naravno, vozio sam na osvetljenom putu za SU, biciklistickom stazom.
Veci je problem u shumi gde te mogu pokupiti kasaci sa konjima. Prosle nedelje smo isli jedno vece i ladno iz mraka izlete 2 kasaca. Sva sreca da smo ih skontali na vreme pa smo se sklonili. Letos su nas isto skoro pokupili usred bela dana na nekom uskom puteljku, pa smo sklonili pored puta u zbunje. :shock: :shock:
:D :D :D da,da znam o cemu govoris.Recimo ,kelebijska suma je extremno rizicna za voznju.Prosli put kad sam isao tom sumom od grada prema kelebiji zamalo me tip nije ubio kros motorom...!
A sto se tice svetla,hm pa tu se ne bih mogao sloziti sa tobom.Prosli put za dlaku izbegoh placanje kazne zbog svetla,savatali me kod dudove sume...
Magus
Posts: 14
Joined: 10 Nov 2006, 16:25
Location: Palic

Post by Magus »

mixitron wrote:Evo ti upitnik :)

1. koliko široko
2 koliko daleko
4. koliko prodorno /meni jako belo svetlo brzo umara oči u potpunom mraku.../
5. koliko, hm, čvrsto
6. - dopuni sam
1. pa ovako...isao sam kroz shumu putem sirine oko 3m i 2 lampe su fino osvetlile...recimo da jedna baca oko metar i po siroko.
2. koliko daleko...ja sam ih tako podesio da bacaju daleko jedno 3-4m.
4. valjda je prodorno - svetlo je dosta belo. :)
5. recimo da je cvrsto
6. jedna od 2 lampe mi non stop zvrcka na volanu, tj. klima se, jer izgleda da je "podnozje" na lampi koje naleze na "sine" na volanu malcice sire, pa se malo klima i vibrira tokom voznje. :? Ali resicu sa malo izolir-trake. :D :D

@zoro, imali smo i mi bliski susret sa crosserima i vozacima Quad-a ali se oni bar cuju(kako ti motori imaju dobar zvuk :twisted: ), pa se sklonis na vreme. :D
bobale
Posts: 73
Joined: 27 May 2006, 19:04
Location: Leskovac/Niš

Post by bobale »

misaxtr wrote:Ona desno daje svetlost koja je jaca i svetlija od pomenute sa 7 ili 12 dioda.
To te pitam. Hvala na odgovoru.
Magus wrote:6. jedna od 2 lampe mi non stop zvrcka na volanu, tj. klima se, jer izgleda da je "podnozje" na lampi koje naleze na "sine" na volanu malcice sire, pa se malo klima i vibrira tokom voznje. :? Ali resicu sa malo izolir-trake. :D :D
Ti izgleda sve rešavaš izolir trakom? :D
Magus
Posts: 14
Joined: 10 Nov 2006, 16:25
Location: Palic

Post by Magus »

Izolir traka je zakon! :D
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

mixitron wrote:
Da, za sve one koji ne umeju da mahnu rukom ispred svetiljke :) Biće tu izolirke, vidim ja.
Recimo recumbent rider :D gde se svetlo obicno montira na boom
Slaba vajda ako recimo na swb-eu montiras svetla na volan,
i svetlis sebi u kolena ;-)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Obzirom na karakteristike recumbenta, čisto sumnjam da bi iko na njemu - u našim uslovima - regulisao svetlo bilo čim što se ne poji akumulatorčićem i veoma očigledno sija.
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

mixitron wrote:Obzirom na karakteristike recumbenta, čisto sumnjam da bi iko na njemu - u našim uslovima - regulisao svetlo bilo čim što se ne poji akumulatorčićem i veoma očigledno sija.

a kakve to karakteristike ?
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
User avatar
mixitron
Posts: 528
Joined: 23 Jun 2006, 22:44
Location: Tihi glas u tvojoj glavi.
Contact:

Post by mixitron »

Bre, ne vide te kreteni ni na običnom biciklu, akamoli na nečem što je 3x manje gledano odnapred/otpozadi i ide bar 2x brže od pomenutog - drugim rečima - ko u ovoj zemlji VIDI čoveka koji leži na putu brzinom od 40 kmh?

(i verovatno nema manevarske sposobnosti pogodne za vađenje žive glave iz točkova).

Da mene pitaju, recumbent bi, kao i motori, morao da sija i danju i noću.
User avatar
kgh
Posts: 9
Joined: 25 Sep 2006, 10:34
Location: N.Bgd

Post by kgh »

Gledam i ne verujem očima da toliko hvalite "kineze"
Razumem da vozite bike iz Metroa, ali zar na "Vaš" vozni park
da stavljate to smeće.....
Pa ni na novogodišnju jelku ne treba stavljati "kineske" sijalice jer traju
od 1min do par dana.
A tek što svetle...
Možda nisam shvatio temu. Hoćete da vam bike svetli kao jelka, da vas vide u mraku? Ili da vidite ispred sebe?
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

kgh wrote:Gledam i ne verujem očima da toliko hvalite "kineze"
Razumem da vozite bike iz Metroa, ali zar na "Vaš" vozni park
da stavljate to smeće.....
Pa ni na novogodišnju jelku ne treba stavljati "kineske" sijalice jer traju
od 1min do par dana.
A tek što svetle...
Možda nisam shvatio temu. Hoćete da vam bike svetli kao jelka, da vas vide u mraku? Ili da vidite ispred sebe?

Pazi,ti kinezi svetle sasvim lepo,mada ih licno nemam,
mnog bolje od mojeg usranog cat eya 200,
koji se upravo slomio (na drzacu) pre neki dan :-/ pa sada mogu samo da zalepim lampu za nosac ..


E sad,druga je stvar sto das 250-350 din za lampu,
radi 2 dana i onda crkne (ja imam takve dve,za celo)
ali diode su sasvim ok,jake i bele,
pa su posle dva poteza lemilicom,
i ubacivanja obicnog prekidaca zasijale bez problema :)
Sad,jedino ne trepcu,ali dobro,ionako treptanje na celu nema smisla ;)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
IRalic
Freebiker
Posts: 1786
Joined: 29 Mar 2005, 23:59
Location: Home is where the bike is :D
Contact:

Post by IRalic »

mixitron wrote:Bre, ne vide te kreteni ni na običnom biciklu, akamoli na nečem što je 3x manje gledano odnapred/otpozadi i ide bar 2x brže od pomenutog - drugim rečima - ko u ovoj zemlji VIDI čoveka koji leži na putu brzinom od 40 kmh?

(i verovatno nema manevarske sposobnosti pogodne za vađenje žive glave iz točkova).

Da mene pitaju, recumbent bi, kao i motori, morao da sija i danju i noću.

Pazi,ko ne gleda,taj ne vidi ni auto,a ni bicikl,tricikl,viskokli ili niski recumbent bicikl ..

Recumbenti trenutno imaju tu prednost da su "vidljvi"
zbog svoje neuobicajenosti .. trajk najvise
te im svi daju prostora i sl.

Na hi-raceru si manje vise isto vidljiv koliko i na specijalki,
samo sto ti je telo okrenuto na drugu stranu ;)
Igor

~o
~ \-/\-
(o)^(o)
------------------
http://velomotion.weebly.com

Image
Magus
Posts: 14
Joined: 10 Nov 2006, 16:25
Location: Palic

Post by Magus »

kgh wrote:Gledam i ne verujem očima da toliko hvalite "kineze"
Pa ni na novogodišnju jelku ne treba stavljati "kineske" sijalice jer traju
od 1min do par dana.
A tek što svetle...
Možda nisam shvatio temu. Hoćete da vam bike svetli kao jelka, da vas vide u mraku? Ili da vidite ispred sebe?
hmmm, ne znam da li si probao kineze ali meni 2 komada skroz osvetle recimo put kroz shumu u mrklom mraku. Imaju i mode za treptanje,tako da moze i na jelku, ali ce se ukucani buniti jer izbija oci. ;)
Post Reply